Skocz do zawartości

[Części/Kasa] Lekkie/Drogie - Lekkie/Tanie


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Są identuczne jak Avidy FR-5.

 

Wczoraj je założyłem.

 

Czy mają spore luzy... na pewno mniejsze niż stare klamkomanetki Alivio.

 

Zapytaj Adika, on ma te klameczki już od jakiegoś czasu, jak się sprawują.

 

Osobiście miałem okazję wypróbować też FR-5 i jak na razie różnicy nie zauważyłem,

poza nieco większym luzem roboczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klamek DeOne - miałem z nimi styczność parę razy i powiem tyle, że o ile Avidy dostają luzów (jak zresztą wszystkie klamki nitowane, dlatego używam cały czas tych na śrubę - mają już 9 lat i nadal nie latają), o tyle DeOne dostają PRZERAŻAJĄCYCH LUZÓW :D

 

Plastik przy nitach zaraz się wybija i deformuje, a ramię hamulcowe po krótkim czasie lata jak DualControl. :D

 

Co nie zmienia faktu że waga za tę cenę xtra - i mimo mej oceny... sam je kupię, jak moje Tektro ostatecznie padną (są teraz ostro stuningowane, więc różnie z nimi może być) :)

Ale od razu, przed założeniem wybijam nity i zakładam śrubę z nakrętką. Może ze 3 gramy więcej, ale wolę czuć pod palcami jak mi rower hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas46 - moje klamki Tektro po tuningu wyglądają podobnie jak te KCNC. Szkoda tylko, że tyle nie ważą :)

 

Coś z kolekcji Dartmoora:

 

- piasta na przód na 6 śrub i 20mm: 187g / 209PLN LITE-FORCE - jak wynalazki typu DT

- platformy z wymiennymi pinami i na maszynach 418g / 219PLN MOONDUST - chyab nawet mniej niż Tinky-Winky :P

- zaciski na imbus do piast - od 32g / od 9,90PLN BOLT-ON - jak BBB ale taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax - z zaciskami jest niestety różnie różniaście... ja np. czekam na 3 komplety i czekam i czekam...

 

A tu tani (kupilem za 9PLN w sklepie, czyli bez przesyłki :P ) i lekki (17g dla 27,2 realne!) ZACISK KALLOY - KLIK KLIK - lżejszy nawet od Accenta Light (ok. 22g dla 27,2), przy tym tańszy... i mam nadzieję, że nie urwie się pod 2 dniach jeżdżenia B)

 

Jeszcze jedno... co do siodła VIP PRO R - KLIK KLIK - po 1sze waga realna to prawie 300g (egzemplarz który miałem w ręce dokładnie 296g), a do tego to jest PIANKOWY ODLEW - żadna skóra, materiał itp, ale zwykły plastik - czyli godzina jazdy w lecie i mamy odparzone siedzeenie :D

 

PS. Owszem, SKN nie jest jakoś bardzo lekki, ale pomijając okazję typu wymienionego gdzieś wcześniej tytanowego (ne mogę znaleźć...) <190g za <100PLN, za tę cenę nic porównywalnego się nie nabędzie. Stąd od 2 tygodni sam posiadam - dałem 60PLN, waga sztuki 249g :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toosh: mozesz miec racje bo to jest po chinsku napisane.

"Uszczelniające mleczko lateksowe; w komplecie ze specjalnymi opaskami No-Flats pozwala na uszczelnienie standardowych opon i używania ich jako bezdętkowe"

albo mleczko lateksowe jest w komplecie z opaskami, albo wraz z opaskami daje mozliwosc uzywania itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toosh: mozesz miec racje bo to jest po chinsku napisane.

"Uszczelniające mleczko lateksowe; w komplecie ze specjalnymi opaskami No-Flats pozwala na uszczelnienie standardowych opon i używania ich jako bezdętkowe"

albo mleczko lateksowe jest w komplecie z opaskami, albo wraz z opaskami daje mozliwosc uzywania itd..

 

tytuł przedmiotu: Joes Super Sealant - mleczko lateksowe 125 ml

 

reszta elementów/zestawy są tutaj:

 

http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...id=179&l=pl

 

ale wystarczy kupić 200ml mleczka, opaski/wentylki zrobić samemu i koszt zestawu wyjdzie 15zł/koło~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...