Skocz do zawartości

[forum]Akcja "BYKOM-STOP"


woj_teq

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem to już. Oczywiście, jestem za poprawnym pisaniem, ale poza upominaniem nie widzę innej opcji, przecież nie będe poprawiał błędów ortograficznych :-o :lol:

Więc na czym właściwie to ma polegać?

 

"Dawaj dobry przykład pisząc poprawnie. Poprawiaj i upominaj użytkowników, którzy robią miliony błędów ortograficznych w każdym poście / komentarzu, aby jednak poświęcili trochę czasu i uwagi na poprawną pisownię."

 

Przecież to się dzieje normalnie, bez tej akcji...

 

"Celem akcji jest ograniczenie masowego zalewania forów postami z niezliczoną ilością błędów. Czym innym jest kilka literówek w dłuższym tekście, a czym innym 10 lub więcej błędów w zaledwie kilkulinijkowych postach...

 

Świata nie zbawimy, ale namawiając i przekonując użytkowników naszych stron, forów czy blogów może uda się nawrócić, chociaż kilka osób. Dla ratowania ojczystego języka, dla uświadamiania młodzieży... Jeśli nie macie takich wielkich ambicji, to pomyślcie choćby o naszych oczach, aby nie były kaleczone milionami błędów..."

 

Racja, ale nie sądze, aby wszyscy nagle rzucili się na słowniki... :roll:

Ale sama idea jest słuszna, i jak już pisałem - jestem za poprawnym pisaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za poprawnym pisaniem

choć łapy po klawiszach czasami nie trafiają jakbym chciał

poprawne słownictwo uważam za okazanie szacunku ludziom, z którymi prowadze różne dysputy ( czy słuszne, czy nie, ale poprawnie napisane)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, ale Ja mam dysortografie i nawet jak bardzo chce to robie błędy i mam na to papier :twisted: . Jedynie moge się starać nie robić błędów, ale nie widze sęsu zeby mnie jakiś moderator ścigał albo upominał ciągle że robie błędy jak i tak będe je robił. Obiecuje ze będe się starał pisać poprawnie... i tylko tyle moge zrobić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

generalie idea mi się podoba ale nie widze jak to ma nagle zadziałać - błędy ort traktuje z przymrużeniem oka ale nie jak widze "pżeżódki" i inne kombinacje tego słowa co jak co no ale na forum rowerowym przynajmniej te słowa powinny byc pisane zgodnie z zasadami ortograficznymi

 

a słowa dysortografia nie ma w moim słowniku :!: i zero taryfy ulgowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, ale Ja mam dysortografie i nawet jak bardzo chce to robie błędy i mam na to papier  :twisted: . Jedynie moge się starać nie robić błędów, ale nie widze sęsu zeby mnie jakiś moderator ścigał albo upominał ciągle że robie błędy jak i tak będe je robił. Obiecuje ze będe się starał pisać poprawnie... i tylko tyle moge zrobić  :cry:

papierek możesz mieć , a fakt jest taki że bardzo ładnie posta napisałeś prawie bez błędów

i w związku z tym bardzo prosze byś tak dalej pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sondzie maksymalną wartością oddanych głosów jest: 0, Ty zaznaczyłeś  1.

Głos nie został oddany, wróć i zagłosuj jeszcze raz.



Kliknij Tutaj aby powrócić do tematu

:roll:

 

A wracając do tematu, to spox, piszmy porawnie, tylko tak sie zastanawiam czemu ta strona z linka ma słuzyć ? :roll: .

 

PS: A tso to wlasceewee'e comoo przeshcatsa yak nee'eco inatshej shie ceelca wyrazooff napishe :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba idea poprawnego pisania - a jeszcze bardziej podoba mi się praktyka 8) . Ortograficznym leniom mój zmysł estetyki mówi zdecydowane NIE :!: :twisted: - ale nie dotyczy to dysortografików, pod warunkiem, że mają uczciwy papier ;-) ...

Pozdrówko ze wszech miar poprawne :-) :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, ale Ja mam dysortografie i nawet jak bardzo chce to robie błędy i mam na to papier  :twisted: . Jedynie moge się starać nie robić błędów, ale nie widze sęsu zeby mnie jakiś moderator ścigał albo upominał ciągle że robie błędy jak i tak będe je robił. Obiecuje ze będe się starał pisać poprawnie... i tylko tyle moge zrobić  :cry:

papierek możesz mieć , a fakt jest taki że bardzo ładnie posta napisałeś prawie bez błędów

i w związku z tym bardzo prosze byś tak dalej pisał

 

:grin: To będe się starał mocno zeby pisać bez błędów, bo w sumie to mi wychodzi na dobre jak pisze i myśle czy dobrze pisze a nie na odpieprz...Osobiście jak czytam posty innych to nie zwracam uwagi jak co jest napisane czy przez u czy ó bo u to ó :D a nawet jak bym zwracał uwage to i tak nie wiem jak co się pisze :oops: więc nie robi mi to różnicy, ale niektórych to może wkurzać i rozumiem to...JA OBIECUJE ŻE BĘDE SIĘ STARAŁ :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie wypowiadam , mialem juz za byki 2 ostrzerzenia ehehe :D ale tez za literowy :D choc oczywiscie jestem za poprawnym pismem i mam papier na dyswszystko choc ni jestem pewien czy dysgrafia tez sie zalicza do Waszego problemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypowiedzi skrzyni to nie podoba mi sie myśl o uświadamianiu młodziezy.

 

zależy kogo nazywasz młodzieżą bo ja tu widziałem też błędy nawet moderatorów którzy w wieku >30 lat już sie do młodziezy nie zaliczają więc... Ale generalnie to robicie ich znacznie mniej i nie tak absurdalne. Poza tym jesteście najaktywniejsi na forum i w pospiechu udzielacie pomocy itd.

 

Mówiłem już 1,5 miesiąca temu o wprowadzeeniu do cenzury w forum phpBB, którym jest to umieszczenie podsatawowych byków o którym piszą na omawianej stronie "mugł, rzaden" itd, niech forum automatycznie zamienia je na poprawne, czerwonym kolorem.

 

to nie jest tak duzo roboty, a efekty mogą być widoczne (ludzie nie będą chcieli miec czerwonych postów jak na dyktandzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypowiedzi skrzyni to nie podoba mi sie myśl o uświadamianiu młodziezy.

 

To jest cytat ze strony

 

generalnie to robicie ich znacznie mniej

 

Generalnie staram się w ogóle nie robić, zazwyczaj mi to wychodzi :grin:

Jeżeli nie jestem czegoś pewien (zdarza mi się jak piszę w nocy) to mam słownik PWN w Mozilli (wtyczka)

i nie tak absurdalne.

 

No, "przerzutka" czy "hamulce" to już jest przegięcie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

co do tej czerwieni w postach to mówie stanowcze NIE - to nie jest forum poprawnej polszczyzny i każdemu może sie zdarzyć błąd ort i nie widze w tym problemu :!:

 

tu nie chodzi o literówki zrobienia 5 byków na 20 postów ale tępienie gości trzepiących 5 byków na 2 wyrazy oraz tak to nazwe język techniczny który powinien być "bez skazy " chodzi mi głównie o przerzutki i tym podobne - a jak tak nie jest to jestem przeciwny tej całej akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej czerwieni w postach to mówie stanowcze  NIE - to nie jest forum poprawnej polszczyzny i każdemu może sie zdarzyć błąd ort i nie widze w tym problemu :!:

 

tu nie chodzi o literówki zrobienia 5 byków na 20 postów ale tępienie gości trzepiących 5 byków na 2 wyrazy oraz tak to nazwe język techniczny który powinien być "bez skazy " chodzi mi głównie o przerzutki i tym podobne  - a jak tak nie jest to jestem przeciwny tej całej akcji

 

nie musi być czerwień

może być kursywą

 

Jakby sie komuś chciało to mozna napisac skrypt który okresla dzienny limit błędów ort :lol:

 

Ale dobra no nie przesadzajmy... tylko że jak nic nie bedziemy robić to problemu nie rozwiążemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o literówki zrobienia 5 byków na 20 postów ale tępienie gości trzepiących 5 byków na 2 wyrazy oraz tak to nazwe język techniczny który powinien być "bez skazy " chodzi mi głównie o przerzutki i tym podobne  - a jak tak nie jest to jestem przeciwny tej całej akcji

 

Każdemu zdarza (:lol:) się pomylić, chodzi bardziej o "ograniczenie masowego zalewania forów postami z niezliczoną ilością błędów. Czym innym jest kilka literówek w dłuższym tekście, a czym innym 10 lub więcej błędów w zaledwie kilkulinijkowych postach" i to jest OK.

 

A najbardziej denerwują mnie "wynalazki" typu "jush" czy "ogoolnie" :roll: :roll: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

jestem przeciwko nawet kursywie czy podkreślaniu byków - czemu użytkownik który robi przykładaowo 1 błąd na 100 postów ma być w tym temacie/poście wytknięty błędem obojetne czy za pomocą podkreslenia pogrubienia czy czegokolwiek jeszcze innego

 

jak ten system "złych" wyrazów jest taki rozbudowany to niech przestawia te literki - a do przodowników w tej dziedzinie niech admini wysyłają maila z pogróżkami :twisted:

 

albo doładujcie do okna pisania postów guzik jak w word "abc" sprawdzanie pisowni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak każdy będzie dbał sam o to jak pisze, zgadzam się, że nie należy "wytykać" forumowiczów za robienie drobnych błędów poprzez kursywę/czerowny kolor. Mała ilość błędów nie ma wpływu na całą wypowiedz (np błąd skrzyni :D ), dopiero w przypadku większej ilości może to zniechęcić do czytania a czasem uniemożliwia zrozumienie tekstu jeżeli są wyrazy typu jush, tesh itd. + błedy ort. i literówki i wtedy wystarszy upomniec tą osobę i na pewno wtedy zwróci na to uwagę. A w przypadku "natrętnych" użytkowników, którzy piszą tak post za postem można dać ostrzeżenie (a nawet należałoby :D )....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sposób prezentuje ta strona.,

 

wklejanie dłuższych postów do worda i kopiowanie poprawnego..

 

gdyby sie tylko ludziom chciało..

 

Oosbiście uwazam że dyslektycy nie mają innego wyjścia, a za nie dostosowanie sie powinny leciec ostrzenia i wystarczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki skrypcik wyłapujący błędy, jaki funkcjonuje w Wordzie/Outlooku :idea: ? Przed wysłaniem posta podkreślałby wyrazy niepoprawnie napisane :wink: ... Trzeba by tylko wprowadzić do bazowego słownika sporo wyrazów "specjalistycznych" ;-) ...

Pozdrówko racjonalizatorskie :-) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...