Skocz do zawartości

[rower] Enduro AM składać czy kupowac - dylemat


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

mam kumpla co mocno eksploatował ten damper i dopiero po 2 latach musiał tylko wymienić uszczelki bo delikatnie lał się olej, poza tym działa na zasadzie rozciągania więc w początkowej fazie żadne błoto nie może dostać się do środka. Koszt wymiany uszczelki oraz prze serwisowania to ok 300zł więc na zbliżonym poziomie jak serwis FOXa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja dla zakładającego temat także sugerowałbym coś bez nietypowych rozwiązań i bez przepłacania za samą naklejkę, a jak kasa się nie będzie liczyć też typowe ale może być coś "kultowego" cieszącego próżne ego ;) .

 

Tak naprawdę w tym Giancie nie ma nic nietypowego. Sama typówka. Moim zdaniem dużym plusem jest zmieniona w tym roku rama. Poprzednei ramy były już wychwalana a w tym roku jest ileś tam procent sztywniejsza i ileś tam procent lżejsza. Generalnie Giant poprawił cos co już i tak było w dobre. Jeśli chodzi o rzeczy które sa lekka na minus to tak naprawdę nowe hamulce hayesa, któe nie wiadomo jak sie sprawują (chociaż na mtbr mają całkiem niezłe oceny, ale mało) i dwa foxy jako zawieszka. Jak jest z serwisem Foxa w polsce? Powiedzmy ze serwis RS kosztuje około 100pln a ile Foxa?

 

Panowie, bo rózgą będę lał.

 

koniec ogólnych rozważań na temat cannondale itp, wracamy do tematu roweru jacka. od tego momentu kasuje posty OT.

 

Biera, nie przasadzaj, to tak naprawdę nie jest aż taki OT, w sumie cały czas jest rozmowa o zawieszkach i rowerach. Zresztą sam pytałem sie o Cannona...

 

Żona powiedziała, że nie da się oddać w harem, ja nerki nie sprzedam....

 

Tak naprawdę zacząłem się zastanawiać nad tym poisonem. Cena i osprzęt jest rzeczywiście całkiem niezła. Ale chyba to tak samo jak zastanawiałem się Trance X2 vs Reign. Chyba na mazowsze nie potrzebuję 150mm skoku. Tobo zaraz pewnie napiszę że skoku niegdy za dużo.

 

Co to jest za tłumik w tym poisonie? Ma jakąś blokadę? Platformę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz, że nie wiesz, czy potzeba Ci tyle skosku to po co zmieniasz rower? Przecież już masz full'a...

Chodzi o to, że chcesz mnieć po prostu coś nowszego, a co za tym idzie "lepszego" ? ;)

 

A Poison moim zdaniem jest naprawdę godny uwagi, a jeśli nie pasuje Ci wartość skoku to zawsze możesz wziąć zwykłego Arsen'a T, ale ten ma chyba tylko 100 mm skoku...

 

Damper DT Swiss SSD 190 zastosowany w Poisonie stoi w CentrumRowerowe.pl za 1319 zł!

No chyba, że mi się tylko wydaje... :)

 

Wystarczy dobrze poszukać i mamy: http://dtswiss.pl/suspension/sdd_190L_152.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 120 czy 130 podchodzi pod XC/Maraton a nie AM.

Ja (jak już wspominałem) wziąłbym Reign'a ew. tego Poison'a ze 150mm skoku.

To, że niektórym starcza w górach 120mm nic nie znaczy, bo przecież sztywniaki też (niektórym) wystarczają...

Reign ze swingerem 3 z platformą na min. (jeśli nie ciśniesz na stojąco) zachowuje się bardzo przyzwoicie na asfaltach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harry ma rację. Poza tym chyba naprawdę 150mm to lekka przesada na mazowsze. Dlatego ten trance x jest akuratny. Scott tez ale scot wybitnie za markę sobie liczy. Na sensownym osprzęcie trzeba znów ponad 8 wydać...

 

Harry, co do Titusa to jeszcze raz przeczytałem sobie na kibelku test z BB i chyba sobie go jednak odpuszczę.

 

Po piewsze: tak naprawdę to jedyne czym się redaktorzy podniecali to kultowość tego sprzętu. A w naszym kochanym kraju ciężko mówić o kultowości marki, której nikt nie zna.... (bez urazy). Oki wspomnieli jeszcze o pięknych spawach. Ale mi to jakoś wisi.

Po drugie - ten rower mi się nadzwyczajniej w świecie nie podoba wizualnie.

Po trzecie - potworne bujanie o którym mowa w całym teście. Piszą, że jdynym wyjsciem jest wysoka kadencja. A ja niestety jeżdżę strasznie siłowo na twardych przełożeniach. Będzie bujało... oj będzie

 

--- 28.01.08.:

 

w najnowszym BB jest teścik Trance 3 (bez iksa) i bardzo miło wypowiadają się o zawieszeniu.....

 

za ten rowerek jest piękny: http://www.poreba.carrer.pl/index.php?do=prod&id=283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, to chyba czynność fizjologiczna nadmiernie pochłonęła uwage albo swiatło bylo przygaszone :rolleyes:... (bez urazy)

 

ad1. Mowili też jaką ma trakcję na podjeździe jak skręca i zjeżdża - ciekawe fragmenty, liczę tez ze za 3-4 lata nazwa Titus nie bedzie już taka enigmatyczna :D

ad2. Mam nadzieję, że zobaczysz go na żywo i bedzie na czym 'zeprzeć oko'

ad3. Jak mowia moądrzy ludzie, kazda zawiecha buja. Gwarantuje Ci, ze w terenie tego nie poczujesz, tylko bedziesz sie cieszył jazdą :P

 

 

Lapierre - ladny rowerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal poluję na tego tranca X2 ale na targach rowerowych wpadł mi w oczko taki rowerek

 

Osprzęcik jest naprawdę niezły - Fox Talas na pokładzie, PEŁNA nowa grupa XT, dobre koła, dobre opony, zawieszka to horst link, hamulce spoko. Cena też spoko patrząc na to co jest na pokładzie. Skok 120 tył i 130 przód (regulowany). Za bardzo nie ma do czego się przyczepić. Oczywiście poza firmą.

 

A z drugiej strony kto parę lat temu w Polsce słyszał o Ghostach, Radonach i paru innych firmach. Podobnie jak z Titusem, prawda harry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama wydaje sie byc dosc podobna do niektorych produkctow poison'a.

 

można powiedzieć że każda rama z tak poprowadzonym damperem/zawieszeniem będzie podobna do Poisona ,

za chwilę , wszystko co ma dwa koła bedzie podobne do Poisona , hehe

 

co do roweru , to kolejna mniej znana firma , która ma bardzo dobrą ofertę , rower bogato wyposażony

ja jednak wolałbym rower z bardzo dobrą ramą i bardzo dobrym amortyzatorem przód/tył , kosztem wyposazenia ,

dla mnie lepszym rowerem byłby Trance ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie masy giant'ów to tutaj jest ona podana w funtach http://www.hickhucksters.com/2008-giant-reign-review

i z tego czy widzę dla rozmiaru M , bez spd jest to 29,5 czyli 13,3 kg . To chyba nie tak źle ? Z kolei w bikekatalogu podają 13,74 http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&a...mname=Reign%202

a dla trance'a 3 13,56 http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&a...=Trance%20X%203

Tylko najgorsze jest to że nie wiem jakie w końcu są opony w tych giant'ach ? Kenda Nevegal Stick E ( 1190 g ) a może DTC (698g ) ?

Ano właśnie różnica w masie tych opon jest dość znaczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hai to podobno jakaś niemiecka manufaktura. Na targach pani była bardzo wygadana, dopóki nie zapytałem o gwarancję. Tutaj zamilkła, stwierdziła, że chyba 5 lat na ramę. Na to, zza jej pleców, odezwał się jej kolega, zajęty jedzeniem pizzy, że nie, że chyba 2 lata. Ale przynajmniej dostałem ładny katalog. I to będzie mój jedyny kontakt z tą marką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem. Wszystko jest wypadkową kosztów.... (a mi wlaśnie padlo sprzęgło w samochodzie i mam remont domu). I coś mi się żon zaczyna burzyć że chcę tyle kasy na rower wydać.

 

Ale ten Hai kusi naprawdę dobrym osprzętem. Jakby mi się udało dorwać go taniej niż katalogowy to mozna się całkiem powaznie zastanowić. Oczywiście jeśli różnica między Trance X2 a Hai bedzie 500pln to będzie trance nawet biorąc pod uwagę, że osprzęt gianta jest znacznie gorszy.

 

Czy zawieszenie horsta jest lepsze od zwykłego czterozawiasu, czy to to samo? Gdzieś kiedyś na forum był fajny post o tym ale nie mogę znaleźc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozna jest terminologia ale przyjelo sie 4zawias z ogniwem horsta (zawias przed tylną osią) i czterozawiasy bez ogniwa horsta (licząc po prostu ilosc punktow obrotu).

zgadzam sie jednak z opinia ze istotniejszy jest jednak tlumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci namieszać troszkę, to jeszcze dam link do czegoś nowego (bez żadnego namawiania), co wypatrzyłem przy okazji kupowania GT.

http://www.lato.sportzakupy.pl/szczegoly_p...32,44,44,1.htm#

http://www.lato.sportzakupy.pl/szczegoly_p...232,44,44,1.htm

Tego pierwszego chyba widziałem w sklepie i był przeceniony, na pamiętam niestety na ile. Nie jestem właśnie pewny, czy to był ten model, bo w sumie zamiast go oglądać, zachwycałem się tylko ślicznym białym Pike'iem przykręconym do niego :) Z tego co widzę, na stronie producenta, to tańszy model tez ma Pike'a, więc mógł to być też ten tańszy.

Ten drugi jak widać jest przeceniony, ale mozna jeszcze ponegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuj, nie podoba mi się :)

 

poza tym za dużo gratów do wymiany. Kto tpo słyszał żeby do enduro dual controle montować.

 

Zresztą chyba trochę zbyt pancerna maszyna. Ja jednk 70-80% będę jeździł po mazowieckich wydmach. 145 skoku to aż nadto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kto tpo słyszał żeby do enduro dual controle montować.

np. ja, :).

DC jest najlepszym sys. zmiany biegów i wbrew samemu pomysłodawcy najlepszym do turystyki właśnie a nie ścigania się.

To moja mniejszościowa opinia i łopatologiczne wrażenia oczywiście.

Chodź faktycznie w fabrycznym rowerku tego typu to pierwszy raz widzę DC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...