Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Deore XT 2008 RD-M772 Shadow


MCT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

zależy od ramy u mnie nawet nie ma blisko do niej :) cóż chyba i tak przesiadam się na 970tkę więc zobaczymy jak się ponownie bez shadowa jeździ B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]mocno napięte łańcuchy (zgodnie z zasadą: blat/największa zębatka + 2).

 

Nie bardzo rozumiem... Czyli jat to odmierzyc? Blat mam 44 a najwieksza zebatke 32...

 

Zeby nie bylo ot, czytalem, ze gorne kolko w tej przerzutce nie chodzi zbyt lekko i u siebie takze zaobserwowalem, ze kolko to chodzi ciezko... To normalne, tak? Jest tam lozysko ceramiczne - przeczyscilem, kapnalem kropelke oliwki, ale za bardzo to nie pomoglo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

ta ojcu zamontowałem xt ale bez shadowa nowego, wyjąłem to kółeczko na ceramicznych i teraz mam takie 2 ihihih chodzą idealnie i bez oporów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko odnosnie. ano chce zakupic tego xt'eka ale aktualnie jestem zielony w tym temacie. konkretnie mnie interesuje uchwyt tej przerzutki. dzis pekl uchwyt do mojego alivio i sie zastanawiam czy jak zamowie xt to czy bede mial problem z zamontowaniem go u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt? Masz na myśli aluminiowy hak przerzutki? Jeśli tak, to będziesz musiał kupić nowy hak, a to najlepiej w rowerowym i do tego z rowerem aby właściwie dopasowali hak do ramy. Wcześniej wymieniałem swoją alivio na xt shadow i problemów nie było. Pamiętaj tylko aby kupić model z normalną sprężyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój shadow ma luz na patografie - koniec wózka można przesunąć o 2mm w kierunki do "koła-od koła".

 

U Was też tak to lata? Kiepsko to wróży, jeżeli przerzutka już na starcie ma luzy jak Acera. Wprawdzie zmienia biegi perfekcyjnie, ale wiadomo, że w pewnym momencie zacznie niedomagać.

 

Mój drugi XT z 2005r nie ma nawet milimetra luzu, więc jakość shimano spadła dość drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutke kupiłem od allegrowicza : pienk. Wprawdzie zapomniałem wziąć paragon, ale dzwoniłem dzisiaj do niego - mam przywieźć przerzutkę - zostanie wysłana na reklamację do Pawlaka. Nawiasem mówiąc polecam tego sprzedawcę.

 

Mam nadzieję, że Pawlak nie robi problemów z gwarancją. Przerzutka nie ma nawet ryski, więc żadne uszkodzenie mechaniczne nie wchodzi w grę.

 

Pantograf już w dniu zakupu miał minimalny luz, a po przejechaniu ok 50km luz jest większy niż w moim "awaryjnym" Turney RX 50....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

mam małe pytanie - czy jest możliwość skrzywienia przerzutki?

 

można skrzywić hak, ale przerzutka.........?

ja mam taka przypadłość - ostatnio miałem dwa badyle w przerzutce XT shadow.

w ciągu 4 dni.

pierwszy badyl zrobił mi coś - przeskakiwał mi łańcuch na kasecie - znaczy rozregulowała sie przerzutka (wypieprzyłem się elegancko) .ok

regulacja - koszmar, ale jakoś dałem radę.

następny badyl pokrzywiła mi lekko hak - wymieniłem bo miałem zapas:-)

ale regulacja znowu była ciężka i nie mogę powiedzieć żeby zakończyła się 100% sukcesem............jak przewrócę mojego bika na plecy to wygląda jakoby wózek był lekko skrzywiony............

próbowałem lekko prostować ale to nie jest proste............:-(

i tak sobie myślę czy życie mojej XT shadow zakończyła się śmiercią tragiczna czy jeszcze coś z niej wykrzesam.

 

help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygiąć to raczej chyba nie - ale naciągnąć sprężynę napinającą korpus jak najbardziej.

Skocz z tym do serwisu - jeśli to faktycznie rozgięta sprężyna, powinni temu zaradzić. Gorzej, jeśli sprężyna pękła... Jak ci w ogóle biegi wchodzą?

Sprawdź też, czy przypadkiem nie obluzowała się na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest możliwość wygięcia przerzutki i to nawet nie samego wózka co widać i da się podoginać ale gdzieś na korpusie czego nie da się zobaczyć. Ja niestety załatwiłem tak 2 przerzutki XT (nie Shadow) i pomimo wymiany haka (który też ulegał zgięciu) nie pomagało i się gubiła na niektórych biegach. Po prostu nie chodziła już równolegle we wszystkich płaszczyznach (czy jak to opisać) do kasety. Tylko wymiana przerzutki pomagała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wyczuwasz, to znaczy, że luzu nie ma :) . Żeby to sprawdzić, wystarczy poruszać przerzutką w płaszczyźnie prostopadłej do haka. Nie ma możliwości, żeby nie zauważyć, jeśli faktycznie śruba się poluzowała.

Skoro jednak nie ma luzu - pozostają dwie możliwości: albo tak, jak pisze Mentos, wygięcie korpusu, albo wygięcie wewnętrznej sprężyny. To drugie jest odwracalne (choć ja musiałam się z tym udać do serwisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam trochę problemów z odpowiednią regulacją tylnego XT (Shadow/długi wózek, kaseta i łańcuch także XT), mam nadzieje, że znajdę pomoc fachowców. Generalnie problem jest z wrzucaniem wyższych koronek. Zakładając , że mam łańcuch z przodu na blacie i na najmniejszej koronce z tyłu, zaczynam jechać do góry na większe koronki. Klikam raz manetką - nic. Drugi raz - dopiero teraz łańcuch idzie wyżej. Więc generalnie sytuacja wygląda tak, że bardzo często jedno kliknięcie manetką nie podnosi łańcucha o jedną koronkę i trzeba mu pomóc. Jak temu zaradzić? Macie jakąś sprawdzoną metodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę problemów z odpowiednią regulacją tylnego XT (Shadow/długi wózek, kaseta i łańcuch także XT), mam nadzieje, że znajdę pomoc fachowców. Generalnie problem jest z wrzucaniem wyższych koronek. Zakładając , że mam łańcuch z przodu na blacie i na najmniejszej koronce z tyłu, zaczynam jechać do góry na większe koronki. Klikam raz manetką - nic. Drugi raz - dopiero teraz łańcuch idzie wyżej. Więc generalnie sytuacja wygląda tak, że bardzo często jedno kliknięcie manetką nie podnosi łańcucha o jedną koronkę i trzeba mu pomóc. Jak temu zaradzić? Macie jakąś sprawdzoną metodę?

 

Kręciłeś już śrubką regulacyjną przy manetce? Jeśli nie to zrzuć na najmniejszą koronkę, kliknij raz w górę, kręć pedałami i śrubką aż łańcuch wskoczy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...