Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Deore XT 2008 RD-M772 Shadow


MCT

Rekomendowane odpowiedzi

mentos sprzedawal takiego shadowa i chyba krociotko go testowal. zapytaj.

info w prasie bylo takie ze przerzutka ta jednak ma minimalnie gorsza jakosc pracy w stosunku do tradycyjnego xt. ale czy to prawda to nie wiem - z testami prasowymi bywa roznie co do ich prawdomownosci i wymiernosci.

 

sam jestem zainteresowany tylnym shadowem. czekam do kwietnia/maja zapewne jeszcze potanieje.

 

Trudno nazwać to testowaniem chodź miałem ją już w sierpniu. Zależało mi na jej sprzedaży jako nowej, więc testować nie mogłem za bardzo. Ale dodam, że fajną sprawą w porównaniu np. do SRAM'a jes możliwość jej odchylenia w tył i łatwe wyjęcie koła (ponoć w SRAM'ie to nie takie łatwe), oraz ta dźwignia z mocowaniem linki gdzie nie jest ona przeciągana po jakimkolwiek kółku czy krzywce tylko wprost z pancerza wychodzi do mocowania. Wg mnie lżej chodzić to będzie niż SRAM z tego powodu. Brakuje mi w niej jak i innych XT'ekach 2008 śruby regulacyjnej, a pozbyłem się jej bo DualControl wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przesiadłem z Deore 2006 na starszą XTR i powiem szczerze,że jakiegoś kosmosu nie odkryłem.Jakby szybciej chodziła....ale bez wielkiej sensacji.Ciekawe czy Shadow to taki wielki przeskok...Co do uderzania w ramę,mimo użytkowania Deore nie znam tego problemu....więc tego nie ocenię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kwestia przerzutki, stopnia napiecia lanucha itd. konstrukcja ramy nie ma nic do rzeczy.

Wbrew pozorom ma. Spróbuj uderzyć jakąś przerzutką o wahacz w takim Hecklerze na przykład. Raczej ciężko.

(ale ja to sie bez sensu spierać lubię, nie przejmuj się mną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się uparł to każdą "standardowo" zbudowaną ramę (tylny trójkąt) można by uznać za sprzyjającą obijaniu się przerzutek shimano...

Nie sprzyjają tylko wyjątki... jak heckler właśnie itp.

 

Jak wykończę moją XTR 952 ,to myślę, że nabędę XTR'a shadow właśnie... Ciekawy jestem tej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale ja to sie bez sensu spierać lubię, nie przejmuj się mną)

 

Tak, Baukan lubi się spierać (spory nie są z zasady bezsensowne) i nie zawsze ma rację, alu tutaj przynaję ma :). To zależy od budowy ramy. Najbardziej chyba walą w fullach z Horstem gdzie ten punkt obrotu jest rozbudowany i często schiodzi poniżej lini oś korby/oś koła, jak minimalnie u mniew GHOST'cie. Nawet na niektórych przełożeniach nie wystarcza oryginalna guma zabezpieczająca z XT (mogli by zrobić większą). Ja mam dlatego naciągniętą do samego końca neoprenową osłonę widełek przed łańcuchem i to w zupełności wystarcza. Ważne, że owo bicie nie ma w ogóle wpływu na zmianę biegów i jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym trzaskaniem o ramę bo już nie raz się z tym spotkałem? U siebie przy rowerze patrzyłem to Alivio też nie trzaska o ramę bo nie ma technicznej możliwości uderzyć.

Sebek obejrzyj ten filmik i będziesz wiedział o co chodzi:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=AZQf1bduGYs

 

I to nie tylko XTR wali po ramie, deorka tez potrafi.

Choć jak tu już pisano, zależy od geometrii ramy.

Ja mam u siebie XT (750) i i geo tradycyjne i nie mam z tym problemów (sprawdzałem)

http://johndoe.ovh.org/rower/rower_17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tej przerzutki.

 

ja tez. niestety, na forum ciagle nie ma pozadnej recenzji. na anglojezycznych forach nie szukalem, bo moj xt ciagle zyje i nie zanosi sie na to, zebym kupowal w najblizszym czasie.

 

od stwierdzenia, ze kazda rama (poza wyjatkami) sprzyja obijaniu obijaniu przerzutek shimano logiczniejsze wydaje sie stwierdzenie, ze w. w. przerzutki maja tendencje do obijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości.

 

Jak kupuje się produkty Shimano przez allegro, które nie przechodza przez polskiego dystrybutora, to czy one są w oryginalnym, pudełkowym opakowaniu?

 

Czy jest podobnie jak w przypadku SRAM'a że 'za pudełko trzeba dopłacić'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...