Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Deore XT 2008 RD-M772 Shadow


MCT

Rekomendowane odpowiedzi

a słyszał ktoś moze czy maja zamiar? chetnie bym sobie taka kupil, gdyby byla z odwrotna :P

 

Podobnie jak ja, ale jak ją miałem w ręku zanim sprzedałem to stwierdziłem, że nie daliby rady jak zwykłej prosto przekonstruować pod DC przez tą długą dźwignię o którą zaczepia się linkę, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tą przerzutkę w XTRabike i doszła mi w normalnym woreczku foliowym naszego polskiego dystrybutora. Zapłaciłem za nią ok. 170 zł. Spisuje się lepiej niż poprzednia XT [760], może to dlatego że kupiłem ją w wersji top normal (?) W każdym razie na manetkach czuć wyraźniej skok podczas zmiany biegu co pomaga lepiej i przyjemniej wrzucać biegi. Walory estetyczne też są całkiem niezłe. Całość się nie świeci jak przysłowiowe psie jajka. Krzyż na przerzutce wygląda dość krzykliwie niemniej jednak ładnie się komponuje z resztą. Co bardzo ważne, jest lżejsza też o całe 30gram< :P . System shadow faktycznie zmniejsza trochę wychylenie przerzutki, ale chyba tylko cud mógłby i tak ją uchronić gdy się przewracimy na bok (raptem 1cm góra 13mm). W sumie za taką cenę nie narzekam. Wygląda dobrze, stosunkowo szybko zmienia biegi, podczas mocnego ciśnięcia korbą, podczas zmiany biegu potrafi zachrupać. Ogólnie polecam. Daje jej 4.5/6. Trochę się rozczarowałem szczerze mówiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

coz, przymierzam sie do tej przerzutki, mam obecnie alivio 2 letnia, juz chyba czas wymienic, mam problem z wozkiem - nie wiem w ktora opcje wejsc, krotki/sredni/dlugi

 

drugie pytanie, jako, ze mam obecnie manetki rowniez alivio, wiec zadnych bajerow - wszedzie widze, iz xt shadow poprzez rapid fire sie obsluguje, ale zakladam ze moimi alivio rowniez sobie poradze, zgadza sie :D ?

 

moze w krotki wozek wejsc ? mam obecnie 8 biegow, z tylu 11-32, z przodu za to planuje wejsc w 44-32-22 ale po edycji najwyzszej z czasem przejsc na 46, wiec pytanie czy na krotkim nie bedzie za ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

a przerzucil sie ktos moze z jakiegos srama na shadowa? jakie wrazenia itp? troche wkurze mnie w sramie to ze jest problem z koleczkami jak sie zuzyja, bo niby sa ale nie wiadomo gdzie i kosztuja gruba kase, a shimanowskie w przypadku gornego koleczka nie bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem XT CIEŃ :) We wtorek powinienem mieć, ale założe ją dopiero pod koniec tygodnia. Wiąże sie to ze zmianą: kasety, łańcucha, korby, klamek ham. i manetek.

 

Więc podrzucę to do R99 w Wawie żeby mi to łądnie szybko zmontowali.

 

 

Stary osprzęt to DEORE z 2000 roku :) więc chyba odczuję różnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a przerzucil sie ktos moze z jakiegos srama na shadowa? jakie wrazenia itp? troche wkurze mnie w sramie to ze jest problem z koleczkami jak sie zuzyja, bo niby sa ale nie wiadomo gdzie i kosztuja gruba kase, a shimanowskie w przypadku gornego koleczka nie bardzo pasuje.

 

Jeździłem na x9 kolegi i praca co do shadow'a bardzo podobna. Nawet byłbym nieco w stronę xt, nie wiem czy to przez przywiązanie do swojego roweru, czy przez to, że u siebie mam rapidfire, a kolega jeździ na gripach.

 

Jeśli ktoś jest przeciwnikiem shimano i woli srama niech wybierze x9.

Jeżeli nie zwraca uwagi na markę to polecam xt shadow, jest nieco tańszy, a działaniem nie ustępuje sramowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przesiadam się z SRAM XO na Shimano XTR Shadow. Opiszę wrażenia z jazdy po maratonie we Wrocławiu, do tego czasu uda mi się wyrobić już jakąś konkretną opinię. Wtedy tak jak pytał "tomeks", będę mógł udzielić jakiś konkretnych odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedawno założyłem przerzutkę xt shadow z długim wózkiem i mam duże trudności z jej ustawieniem. Chodzi o to, że jak przerzutka pracuje poprawnie na największych zębatkach kasety to ma problemy z mniejszymi zębatkami. W tym momencie koryguję naprężenie linki na baryłce przy manetce i efekt jest odwrotny (dobrze chodzi na na dole, ale znów przeskakuje na górze). Nie mam już pomysłów jak to ustawić. Może macie jakieś sugestie?

Przerzutki używam z kasetą sram 970 11-32, łańcuchem sram 971 i manetkami sram attack, a korba shimano hone 22/32/44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi wózek, łańcuch 104 ogniwa przy ramie 18 cali (sądzę, że krótszy nie może być), a hak wygląda na prosty zresztą nie przypominam sobie aby gdzieś mógł się skrzywić.

 

Jeśli nic nie wymyślę to najwyżej zaniosę rower do serwisu chociaż tego nie lubię:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...