Skocz do zawartości

[rower] Kross level a2 czy level a4


Nasti

Rekomendowane odpowiedzi

Idź do sklepu, kup za 8 zł błotniki plastikowe "starego typu" wraz z mocowaniami i bądź zadowolony. Nie ładuj się w jakies "ładne" błotniki do "rowerów amortyzaowanych" bo to się nie sprawdza. Zupełnie. Ja mam poucinane błotniki takie, jakie Ci polecam. Zobacz sobie [sygnatura], jak wyglądają poucinane. Są dokładnie przy oponie i dlatego nic nie chlapie ( ale ja z osobistych powodów je mocno podciąłem ). Z przedniego błotnika u mnie zostało 55 % więc sobie dodaj jeszcze w wyobraźni 45 %. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam jeżdżę na Wheelerze i jestem z niego bardzo zadowolony.

Wiele części które są w tym PRO 39 miałem w swoim PRO 29 i spisywały się całkiem nieźle.

Te wszystkie części Z logiem Wheelera z tego co wiem są produkowane przez Amoebę, więc nie przez byle jaką firmę.

 

W każdym razie ja jestem zadowolony z roweru, a najbardziej ramy.

 

Różnice między Krossem a Wheelerem:

- Wheeler ma gorszy amortyzator,

- Kross ma V-ki a PRO 39 tarcze i tu chyba jest największa różnica,

ale musisz wiedzieć czy tarcze są Ci potrzebne czy V wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a skoro nowy rok, to czy ceny wersji 2007 Krossa A6 nie powinny coś spaść na pysk? Chociaż trochę by się przydało, na pewno to by mię przekonało do zakupu. Btw czemu wszędzie widzę ten pojazd w kolorze czerwonym? Mam nadzieję, że czarny bywa osiągalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który z tych 3 byście wzięli:

- Kross A4

- Wheeler Pro 39

- Kelly's Salamander

 

juzwa, znam pewne miejsce gdzie mają czarnego A6 z ramą 21'.

bogus92 myślę, że tarcze w rowerze tej klasy, tą pseudotarcze. Jeśli już decydować się na tarcze to hydrauliki. Myślę, że V-ki powinne wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelly'sa z góry skreślam. Wheeler może i niezły, ale Level'a nic nie przebije. "Gazrurki" Truvativa, pełne Shimano nawet z DC, niezłe koła, Dart 3 z LO. Chyba jest oczywiste, co lepiej kupić. Wiem, że ktoś się może śmiać, że znowu Kross ale :

Bierz Level'a http://www.allegro.pl/item294915685_kross_...r_promocja.html Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no dobra, ale wolałbym jak już kupować organoleptycznie, więc w grę wchodzą placówki na terenie Wrocka. Heh, żebym tak rowerem śmigał to już zbadałbym parę sklepów pobliskich, a tu niestety autobus. Gdzieś w weekend wyprawę zrobię, się dowiem. W takim dużym mieście czarny się pewno znajdzie. Ba, w ogóle jakiś poglądowo by się zdał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież napisałem, że amor ma gorszy,

ale jego można z czasem wymienić.

 

A jeśli chciałby kiedyś tarcze do Krossa to musi jeszcze piasty wymienić.

 

P.S. Mechaniczne tarcze Hayesa przy odpowiedniej pielęgnacji są bardzo mocnymi i niezawodnymi hamulcami.

Mam MX-2 i hamują/działają jepiej od tak wsławionych Avidów bb5 (sam sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor watku pytal, czy warto doplacic do A4 a ty uwazasz, ze zamiast tego powinien wziac rower, w ktorym bedzie mogl sobie jeszcze amor wymienic? argumentujesz, ze to zawsze lepiej niz wymieniac piasty, zeby zalozyc tarcze o ktorych nic nie wspominal? tym bardziej, ze autor okreslil siebie jako niewymagajacego rowerzyste. naprawde uwazasz, ze sugerujesz najlepszy sposob zainwestowania jego pieniazkow?

 

p.s.: dyskusja na temat hamulcow to raczej nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek dobrze gada. Na razie nie będę bawił się w wymiany podzespołów, może jak będę bardziej obeznany i doświadczony, wtedy pomyślimy o modyfikacjach. Odpowiedź na moje główne pytanie chyba już padła, wg. was Kross A4 jest bezkonkurencyjny i warto dopłacić do A2, żeby mieć A4. Więc biorę A4. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

chciałbym sie dowiedzieć czy bardziej sie opłaca wziąć tego krossa http://allegro.pl/item323944731_rower_kros...lka_wyprz_.html

 

czy lepiej wziąć tego http://allegro.pl/item324976680_wyprzedaz_...ik_polecam.html

 

 

a może dopłacić i kupić http://allegro.pl/item327022716_kross_leve...wyprzedaz_.html duża różnica jest pomiędzy nimi??

 

a może coś składać w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golmo Jeżeli zdecydujesz się na kross`a A2 u Bicycl radzę sprawdzić przy kurierze 'dokładnie' zawartość przesyłki. Kupiłem u niego A2, zamówiłem ramę 19" i do głowy by mi nie przyszło, że w kartonie z nalepą 19" może być rower z ramą 17". Tylko w moim przypadku wyszło chyba na dobre bo nie jestem zbytnio wybujały wzrostem 176 noga w okolicach 80. Prześwit między kroczem, a ramą nie wielki. Przednie koło mogę podnieść na około 12cm, ale gwałtownie zeskakując z roweru wolę mieć zapas. :> Wracając do tematu: jeśli masz kasę na A4 to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja mam 178 cm wzrostu i noga też koło 80, ale wcześniej jeździłem na 20" i nie przeszkadzało mi to zbytnio. Ale dzięki za rade.

 

A w A4 powinny być klamki Dual Control czy nie? bo w tym a4 co podałem link to chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam użytkuje A6 i bardzo sobie chwale. Już ponad rok i zero awarii itp.

W sobotę za to kupilem mojej narzeczonej A2, w hurtowni w Jablonnej k/wwy. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?u...692&order=p

Już sam nie wiem co to za składak (który rocznik) ale sprzętowo dobry.

Amorek XCR, osprzęt cały na Alivio, hamulce Avidy 5. Reszta jak w opisach. Kupiłem za 1100 więc cena dobra.

Pozdrawiam i szczerze polecam Krossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...