Skocz do zawartości

[rower] Kross level a2 czy level a4


Nasti

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie zakup nowego bike'a. Mój giant boulder zostanie oddany bratu, a ja mam sobie kupić coś nowego:D do 1500 zł.

Myślałem nad krossem level a2 07, level a4. Mam jeszcze 2 pytania odnośnie osprzętu w obu tych rowerach

Czy rock shox dart 2 różni się znacząco od darta 3? I czy hamulce avida sd5 są dużo lepsze od modelu tektro mt14 montowanym w a2?

Rowerek będzie używany w zróżnicowanym terenie (las, pola, afalt)

Linki:

http://www.allegro.pl/item226441583_kross_...ull_alivio.html

http://www.allegro.pl/item227325327_rower_...ox_zobacz_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opłaca się dopłacić te 100zlotych i mieć super sprzęt w super cenie?

http://www.allegro.pl/item228255939_hit_kr...tylko_1599.html

Ale, żeby nie robić OT.

Moim zdaniem powinienieś wziąć A4.

Hamulce SD5 są znacznie lepsze od hamulców tektro. Amor RS Dart 2 nieznacznie różni się od RS Dart 3. Dart 3 jest 300g lżejszy od Darta 2. Poza tym Dart 2 ma ''tylko'' 80mm skoku, natomiast Dart 3 ma 100mm skoku.

 

Wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy relecja cena/jakość wynosi 10/10!! Ten model kosztował 2500złotych, a został przeceniony na 1600! A6 ma amor powietrzny, co oznacza, że ciśnieniem w amortyzatorze możesz regulować twardość amortyzatora. Do tego posiada najlepsze hamulce v-brake na rynku (moim zdaniem oczywiście :) ) czyli Avid SD7. Ma bardzo dobrą korbę na wielopust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych A4 zdecydowanie.

Ale obok propozycji A6 za 1600 zł nie można przejść obojętnie. Sprzęt godny polecenia na pewno! Stosunek ceny do jakości jest znakomity. Bierz A6 i pochłaniaj kolejne kilometry z wielkim uśmiechem że masz świetny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam !

Więc tak, mój wybór padł chyba ;) na Kross'a A2, jednak oglądałem jeszcze Felt'a Q250 oraz Q 200. Rozważam jeszcze Kross'a A4. W A4 siedzi lepszy amor, lżejsze opony ;) i Deore z tyłu ? Czy to jest warte te 250 zł więcej niż A2. Pomóżcie wybrać. Pewnie posypią się głosy, że połowa jeździ na kross'ach i felt jest bardziej oryginalny. Chciałbym żebyście nie brali pod uwagę tego aspektu, tylko ocenili pod względem technicznym. A4 ma Dart'a 3 i jest tańszy od Felta, który ma RST Capa T7 i ogólnie słabszy osprzęt. Proszę o pomoc w wyborze.

Teraz coś o mnie:

- Wzrost: 192 cm

- Waga: ok. 88 kg

- Długość nogi po wewnętrznej stronie: ok. 90cm

 

Myślę, że rama 21', jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

 

To będzie mój pierwszy "porządny" rower, chociaż teraz mam jakiś niskobudżetowy model Kross'a i nie narzekam.

 

Tutaj typy:

- Kross A2

- Kross A4

- Felt Q200

- Felt Q 250

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bym i coś wyskrobał na A6, ale te 1400 za A4 to jest dla mnie dużo jak za rower. Po drugie nie ma nigdzie A6 z ramą '21 same '19, a to chyba za mała będzie dla mnie.

Poza tym nie jeżdżę jakoś ekstremalnie i jak wyżej pisałem będzie to mój pierwszy "lepszy" rower, więc myślę, że A4 dla mnie to max. Różnicę pewnie i tak będę czuł. Nie jestem jakiś tam wymagający, chodzi mi o sprawdzony i wytrzymały sprzęt, który będzie mi dobrze służył przez jak najdłuższy okres :ermm:

 

Natura mi dała takie warunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to oba Felt'y odpadaja ze wzgledu na zbyt slaby amor. A4 oferuje dodatkowo blokade skoku i regulacje tlumienia w amorku, hamulce avida sd5, lapsza kasete i nizsza wage (wnioskuje po wadze widelcow). A4 jest 9sp, a A2 8sp.

 

edit: oponki smart sam w A4 uzywam osobiscie i goraco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się popatrzy na zdjęcia tych rowerów to Kross wygląda przy Felcie jakoś koślawo. Osprzętem zdecydowanie wygrywa jednak Kross i tu różnica jest ogromna więc chyba nie ma się co zastanawiać. Rama Krossa swoje wytrzyma a lepszy amor i części napędu też są bardzo ważne. Brałbym Krossa... choć te Felty naprawdę prezentują się fajowsko! KROSS i kropka:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...