Skocz do zawartości

[ramy] Według poszczególnych przedziałów cenowych


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat zainspirowany tematem dotyczącym podziału cenowego amortyzatorów, lecz zauważyłem iż nie ma tego typu tematu związanego z ramami. Ramy te to będą typ[owe XC/maratony.

 

Ramy podziele ze względu na cene. Ceny będą oczywiście się zmieniały dlatego daje przyblirzone.

  • 200-300zł

- Leader Fox Factor(299zł)

  • 300-400zł

- Accent Ranger (329zł)

 

- Accent El Norte (399zł)

 

- Biria RS PRO (390zł)

 

- Cude AIM (399zł)

  • 400-500zł

- Author Basic (409zł)

 

- Author Dexter (429zł)

 

- Accent EL Nino (469zł)

  • 500-600zł

- Biria PROfil07 (545zł)

 

- Author Traction (549zł)

  • 600-700zł

- Merida Matts SUB 60 (659zł)

 

- NOX Satellite (699zł)

  • 700zł i więcej

- Merida TFS 900 (849zł)

 

- Author Vision (899zł)

 

- Merida Matts PRO HFS (900zł)

 

Oczywiście to nie są wszystkie rame lecz te które są warte polecenia.

 

Jeśli macie lub byście chcieli coś dodac do tej listy piszcie na PW lub tutaj w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

A co z ramą Giant XtC (okolice 1600g)

Oraz HFS 2000 od Meridy (tu ponad 1700g)

O posiadanej przeze mnie Merida TFS 900 trochę szkoda gadać (ponad 1900g)

Z tego co wiem to masy z hakiem, obejmą i sterami.

Za niewielką dokładność przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam takie pytanie, ponieważ nie każdą ramę można kupić osobno ( chodzi o to że nie mozna kupić ramy z jakiegoś roweru np. kelly's a tym samym sprawdzić jego ceny ) dlatego: ile są warte ramy w rowerach z poszczególnych półek cenowych?

 

P.S. Nie mam daru tłumaczenia więc zawsze wszystko pogmatwam mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków czym droższy rower tym lepsza rama.

 

Jeżeli producent dzieli swoje rowery powiedzmy na grupę średnią, lepszą, najlepszą i profesjonalna może się zdarzyć, że ramy z dwóch sąsiadujących grup są identyczne, a różnią się tylko malowaniem. Różnica cenowa tkwi w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ramy pękają najczęściej na spawach. Okolice główki, rury podsiodłowej i suportu to dosyć mocno obciążone miejsca. Do tego dochodzi jeszcze zmęczenie materiału. Po np 2 latach intensywnego jeżdżenia, rama raczej nie będzie miała takiej samej sztywności jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Proszę dopisać do ram do 400zł ramkę No Saint Urian. Kupiłem za 399zł, wagowo rewelacja (1760g) sztywna, mocna. Przeżyła skok z 2 metrów (amor nie wytrzymał i pękł, główka ramy wyszła bez szwanku)

 

Dwa metry to jakaś rewelacja nie jest...ale biorąc pod uwagę rzeczywistą wagę tej ramki to całkiem nieźle ;) a ile ważysz/ważyłeś wtedy ? jak doszło do tego zdarzenia :D;)

Ta ramka wygląda jak kopia authora :) nawet sklep dystrybutorski w Pyskowicach je sprzedaje cena bez zmian 399zł...w tej cenie wolałbym się zastanowić nad Author , Leader Fox Outline model 2008,KROSS LEVEL A4 2009 ,hmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja znam superprofesjonalnego goscia ktory robi ramy na zamowienie.

Ramy sa robione na mufy lub spawane na mosiadz- stopy stali Reynolds, Columbus, Dedaccai.

Niestety siedzi w Ladynie, ale wysyla za friko do polski.

Ceny startuja od 1000pln

Troszke koszta no ale przynajmniej dostajesz co tylko dusza zapragnie, oczywiscie pod wzgledem katow, wymiarow, stylu muf i hakow.

I gwarancja jest na wieki wiekow, poza superlekkimi rurkami typu rama 1200gr...

http://kajakcustom.pinkbike.com/album/Kajak-handbuilt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...