Skocz do zawartości

[hamulce] deore 535 "gumowe" i lx "gumowy"


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

nie wiem jak Wy, ale mam taki problem, tzn. nie wiem czy to problem czy ten typ tak ma.

 

Posiadam hamulce deore 535 na tarczach 180mm. działają świetnie poza jednym. w momencie naciskania klamki, dochodzę do opory i jest efekt gumowy jakby nie wiem była gumowa. byłem w sklepie skiteam, oglądałem wszystkie hamulce grupy LX i Deore 535 i wszystkie podczas naciskania na klamkę ssą gumowe. irytuje mnie to strasznie. Nie wiem czy tak ma być, czy zalanie płynem coś zmieni!!!!.

 

proszę was o opinie i wskazówki do 535

 

ps. chyba skończy się na avidach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie są gumowe, w nich po prostu możesz łatwo wyczuć siłę hamowania zamiast bawić się w systemie zerojedynkowym :D Nie lubię jak coś chodzi tak strasznie twardo. Zalanie większą ilością płynu (ja mam do oporu w zbiorniczku na przykład) zmniejszy tylko skok klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie są, po wycieczce na avid J5, każdy stwierdzi to samo.

ale może tak ma być, słaby nie jest tylko w stosunku do avida teraz dzwnie mi sie hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie już gdzieś to pisałem to się spierali co poniektórzy:/ Przejedz się Avid Juicy, Formula ORO, Magurkach albo starych shimano XT(4tłoczki), albo choć Deore 525 lub 555. Te nowe Shimano 535 i LX tak mają :twisted:

 

A Juicy czy Formula ORO mają lepszą modulację niż SHimano z tytułu a nie są gumowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w nic nich nie przeszkadza, ale niewykluczone, że zmienię je w przyszłości z jednego powodu - nie mogę przełożyć klamki na drugą stronę obejmy triggerów (tak żeby mocowanie klamki znajdowało się bliżej środka kierownicy niż mocowanie manetek) - miałbym wtedy koniec klamki pod palcem wskazującym i wszystko byłoby fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie już gdzieś to pisałem to się spierali co poniektórzy:/ Przejedz się Avid Juicy, Formula ORO, Magurkach albo starych shimano XT(4tłoczki), albo choć Deore 525 lub 555. Te nowe Shimano 535 i LX tak mają :twisted:

Mam nadzieje że w obecnych XT nie ma tego problemu? Bo planuje kupić.

 

hudy nie wiesz moze na ile klamka LX sie rozni od XT? Bo tez mam triggery i tez chcę mieć klamkę za manetkami... jak tak sie nie da to musze grubo przemyśleć zakup, a już się na nie nastawiłem :/.

 

Jeżeli w XT jest ten problem a w XTR nie ma to też bym się mógł nawet zastanowić nad dołożeniem do XTR,chociaz to juz gruba kasa :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja dalej nie wiem o co chodzi z ta gumowa klamka, w sumie to nie mam porownania bo nie mialem okazji jezdzic na avidach, jak bede w jakims rowerowym to sobie potestuje. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale chodzi o to ze po docisnieciu klockow do tarczy klamka moze zostac pocignieta jeszcze kiklanascie mm? Jezeli tak to wydaje mi sie ze u mnie owe zjawisko nie wystepuje. Korzystam z systemu DC. Moze tutaj lezy problem? (Oczywiscie jezeli sie upre to moge klamke nawet skrzywic ale to chyba jest mozliwe w kazdych klamkach). W kazdym badz razie za niedlugo bede zakladal 535 (ja uzywam 585 ale z tego co zauwazylem to roznia sie tylko kolorem zacisku) kumplowi z osobna klamka i wtedy sprawdze czy jest roznica pracy DC a normalnej klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- fkatycznie gumowa klamka jest. TTzn jest ona wyczówalna w czasie gdy sie stoi i sciskasz klamke na postoju. W jeżdzie to wcale nie przeszkadza (moja opinia) a wmomecie przekroczenia 40km/h naprawde nie wiem jak mozna narzekac- ja tego nie czuje juz w cale... Poza TYm efekt ten schodzi mi po każdym wyjeżdzie a mam te hamulce dopiero od tego sezonu i przejechałem już jakieś 130km.. Myśle że jeszcze można to zlikwidować ale na pewno zostanie- mi to nie przeszkadza naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gumowa klamka to według mnie nazywa sie MODULACJA .... swietna sprawa :wub::) jak dla mnie ...... mam LX 06...... jak jeździłem na HFX9 u brata to tak klama taka była twarda ze aż mnie palce bolały po kilku ostrych hamowaniach a w LXach bez większego wysiłku blokuje sie oba koła ....... ale w sumie nie o blokadę tu chodzi :):) dzięki tej GUMOWEJ klamce jestem w stanie wyczuć punkt zerwania przyczepności nawet na mięciutkim i śliskim podłożu ..... wiec nie wiem dlaczego piszecie ze to kiepska sprawa ........ aha i jeszcze jedno o tej miękkiej klamce decydują tez klocki które są założone w standardzie ..... ja już z przodu zajeździłem i teraz smigam na ACCENTACH za 40 pln ..... żywiczno-metaliczne ..... i klamka stwardniała w stosunku do starych klocków ...... Wydaje mi sie chodź nie jestem pewien ze to kwestia całego zestawu tzn. klocków , tarcz , materiału z którego została zrobiona klamka ..... przody nie są tez bez znaczenia ...... :D:):) ale jak dla mnie to sprawa której na pewno nie zamieniłbym na twarde klamki takie jak w HAYESAH ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wynika, że shimano tak ma jeśli chodzi o 535 i Lx-a.

 

Fakt kto co lubi, dobrze, że nie jesteśmy skazani na jedną firmę, tylko każdy coś dla siebie ma. Za shimano przemawia cena części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam na XT i u mnie nie ma tego efektu. Przyznam ze w LX też nie zauwazylem tego, ojciec ma i klamka jest troche mieksza niz w hayesach. Moze to kwestia dotarcia, xt ma przejechane juz 1,5k i hamuje wysmienicie, bardzo dobrze wyczuwalny punkt rozpoczecia hamowania, ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie klamka pod koniec swojego skoku w moich 535 jest gumowata ale...żeby to wyczuć klamkę trzeba naprawdę mocno nacisnąć i szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji w terenie która zmusiła by mnie do tego, ponieważ koła można bezproblemowo zablokować siłą która jeszcze nie powoduje tego uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macałem wszystkie modele shimano od deore do xtr'a: wszystkie byly wlasciwie zamontowane i zalane. kazdy egzemplarz mial efekt "gumowej" klamki - przy czym trudno mi powiedziec co znaczy gumowy dla innych.

 

jesli porownam shimano do gianta mph to w tym porownaniu shimano ma dzwignie twarde jak beton. wszystko jest wzgledne.

 

najistotniejsze jest ze ten efekt i tak w czasie jazdy nie jest wyczuwalny - przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim XT (model 765) występuje efekt gumowej klamki - ma się wrażenie, że klamka odpycha wbrew ruchowi ręki. Hamowanie jest niezłe (tarcza 160) a ta miękka klamka nie przeszkadza, może poza tym że czasem wydaje mi się, że jak mocniej nacisnę to tłoczek się rozwali;) Porównania do innych hamulców nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...