Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie masz, żadnego pojęcie o odchudzaniu rowerów i sensowności poszczególnych rozwiązań, to myślę, iż wszyscy będą bardzo wdzięczni jakbyś się na ten temat nie wypowiadał.

A zanim jeszcze się zaczniesz interesować tematyką odchudzania rowerów, weź najpierw podszkol język i poprawną polszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zanim zaczniesz się upierać czy nawiercaniu kierownic czy sztyc do szeroko pojętego XC to zobacz jaką mają masę i jak grube (a właściwie chude) mają ścianki... Nawet jakby zrobić te kilka otworków to sensu to nie ma - łącznie wyjdzie parę gram, a spadek wytrzymałości spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichuDarlowo to ogólnie wiedzę o rowerach ma bardzo mikrą:

http://www.forumrowerowe.org/topic/82556-porada-rower-na-25-tys-km/page__view__findpost__p__815872

Tzn to z tego linka jakoś specjalnie mnie nie przeraziło, w końcu prawie każdy zaczynał od taniego roweru i potem go ulepszał jak został ogarnięty cyklozą, ale jak połączyłem to z tym wierceniem sztycy i kierownicy oraz super poradą co do zdjęcia błotników to się przeraziłem :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wiedza, jaki wiek. Za dużo chłopak chłopak czasu spędza jeżdżąc na swoim maleńkim rowerku po murkach i próbując przyszpanować, że zna fajne sztuczki. Jakby zamiast tego poczytał trochę fachowych porad, to może by coś z nich wyniósł. Chociaż lepiej by dla niego było jakby więcej na polski w szkole uczęszczał, bo poziomie postów to już teraz można stwierdzić, że po gimnazjum ciężko będzie się mu gdziekolwiek dostać :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taka wiedza, jaki wiek. Za dużo chłopak chłopak czasu spędza jeżdżąc na swoim maleńkim rowerku po murkach i próbując przyszpanować, że zna fajne sztuczki. Jakby zamiast tego poczytał trochę fachowych porad, to może by coś z nich wyniósł. Chociaż lepiej by dla niego było jakby więcej na polski w szkole uczęszczał, bo poziomie postów to już teraz można stwierdzić, że po gimnazjum ciężko będzie się mu gdziekolwiek dostać :devil:

 

Dajcie mu już spokój, 14 lat chłopak ma to nich czyta sobie forum (przydała by się opcja 'mute') i się uczy, tylko niech nie daje rad w stylu "zdejmij hamulce będzie szybciej" - owszem będzie szybciej - do najbliższego skrętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do najbliższego skrętu :P Jeszcze wejdzie na forum ktoś kto nie ma wiedzy na ten temat, zacznie czytać, znajdzie takie info o wierceniu gdzie podanie i nieszczęście gotowe.

A wiek to chyba powinien być w sygnaturce wyświetlany bo dopiero go w profilu zauważyłem :icon_lol: A opcja mute chyba nie jest idealnym pomysłem, nie widać wszystkich postów, a jak trafią się w temacie 2 czy 3 osoby które masz na liście niewyświetlanych to czytasz i zupełnie nie wiesz o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu już spokój, 14 lat chłopak ma to nich czyta sobie forum

No właśnie niech czyta a nie wypisuje głupoty.

 

MichuDarlowo, a co ma waga Twojego roweru do tego czy się znasz?

Poczytaj o co chodzi w odchudzaniu w rowerów a dopiero później się wypowiadaj.

wbrew temu co napisałeś, w MTB waga jest bardzo ważna, przejedź się na rowerze takich jak podałeś 16kg? i na takim ważącym 10kg (obydwa mtb)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalem zdjecie przedniego hamulca ktorego i tak nikt ni uzywa no chyba, że tyłem jeździcie.

Rotfl, Lol, Lmao :icon_lol:

Kurcze, siedziałem bokiem do komputera, z nogami na biurku i tylko dzięki temu nie oplułem monitora, za to prawie się z krzesła zsunąłem. :laugh:

Ostrzegaj wcześniej jak będziesz coś takiego pisał, to się przygotuję, żeby nie upaść. :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalem zdjecie przedniego hamulca ktorego i tak nikt ni uzywa no chyba, że tyłem jeździcie.

 

Przedniego to sie moze w dircie i SS nie uzywa. W trialu, DH, XC i zabawie w lesie jest niezbedny.

Nie smiec w watku i posluchaj rad. Dobrze pisza. To nie tylko o spowalniaczu ale caloksztalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was lajtował E-type XT 770? Szukałem jakichś tematów o odchudzaniu przerzutek e-type ale z gromnicą szukać. icon_confused.gif

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wymiana (nazwijmy) "pałąka" na karbonowy oraz śrub na alu/ti.

Jeśli widzieliście gdzieś jakiś projekt w necie to poproszę o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalem zdjecie przedniego hamulca ktorego i tak nikt ni uzywa no chyba, że tyłem jeździcie.

 

Boże jeśli to czytasz to czemu nie grzmisz!?blink.gif

 

Rozumiem, że wydaje Ci się iż już dużo wiesz o rowerach bo masz już 14 lat i od ponad tygodnia czytasz forum jako użytkownik. Zapewniam Cię, że za góra rok będziesz sam się śmiał z tego co piszesz. Póki co dużo czytaj, dużo się ucz matematyki i fizyki, żeby potem nie mieć braków w liceum i na studiach. Jak już pojmiesz podstawowe prawa fizyki, które rządzą tym światem, to ponownie wróć do tego tematu, ale tym razem napisz jak bardzo Ci głupio z powodu faux pas jakie strzeliłeś.

 

Co do hamowania, to zapewne masz nawyk hamowania samym tyłem i najlepiej jeszcze jak się uda zarzucić kołem. Ja wiem, że to jest fajne i sam jak miałem rower makro to z kolegami robiliśmy zawody kto zrobi dłuższy ślad, ale póki piszesz tutaj wśród ludzi, którzy jednak pojęcie o rowerach mają spore wstrzymaj się od głosu do czasu, aż naprawdę uznasz że jako takie pojęcie maszyes.gif

 

BTW sam sobie w cytacie zaprzeczyłeś, bo skoro jedzie się tyłem i hamuje też tyłem to wtedy moc tylnego hamulca jest większa. Analogicznie jeśli jedziesz przodem i hamujesz przednim hamulcem to, uwaga zagadka siła jest...? Poprawne odpowiedzi wysyłajcie na numer 71830* o treści Znam odpowiedź! A następnie odpowiedz na pytanie konkursowe. Do wygrania cenne nagrodybiggrin.gif

 

*Najlepiej wpisać na kalkulatorze i odwrócić kalkulator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was lajtował E-type XT 770? Szukałem jakichś tematów o odchudzaniu przerzutek e-type ale z gromnicą szukać.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wymiana (nazwijmy) "pałąka" na karbonowy oraz śrub na alu/ti.

Jeśli widzieliście gdzieś jakiś projekt w necie to poproszę o link.

M952 miała "seryjnie" karbonowy pałąk, może gdzieś taką wynajdziesz z przeznaczeniem na rozbiórkę/lub w dobrym stanie do jeżdżenia. Waga 123g

 

FD-M952-E.jpg

 

P.S Nie byłoby lepiej zamówić u Jarka/Smudka customowej obejmy i kupić zmieniarkę pod hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest "ten" Zoom, inne logo no i nie ta klasa ;) Z resztą "MT ZOOM (MOUNT ZOOM) IS A NEW BRAND WHICH IS DEDICATED TO DEVELOPING PRODUCTS THAT WILL HELP YOU ZOOM UP AND DOWN HILLS, FAST. ULTRA LIGHT DURABLE STUFF."

 

Inną sprawą jest, że niektóre komponenty są praktycznie identyczne z KCNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...