Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, chciałbym zakupić kilka rzeczy na okolicę od zera do plus 7 stopni najlepiej u chińczyka bo nie jestem wielkim rowerzystą i wierzę w to, że da się w rozsądnej cenie znaleźć ciekawe propozycje. Zależy mi na:

1. Stopy. Czy jest jakiś ochraniacz/ocieplacz na buty cywilne i platformy żeby chronił od wiatru?

2. Kolana. Czy jest jakiś ochraniacz/ocieplacz na kolana żeby chronił od wiatru?

3. Głowa. Tu mam dylemat bo czapka z windstoperem tak wygłusza, że przez ten szum można skisnąć. Chyba wgrywa opcja opaska plus nie wiem?... kominiarka i zwykła czapka "ciepła"? Więc tu potrzebowałbym chyba dwóch produktów albo jakąś czapkę sprawdzoną zamiast opaski i kominiarki. 

PS wiem, że zaraz zlecą się pytania w stylu sam googluj itd ale ja jakoś od wielu już lat najbardziej ufam temu właśnie forum.
Pozdrawiam

Napisano

ad. 1. Nawet jeżeli są to momentalnie zniszczysz od pedałów i/lub chodzenia.

ad. 2. Oczywiście - nakolanniki do wyboru do koloru, również z windstopperem. Ja mam w sumie 3 pary o różnej grubości.

ad. 3. Ja używam kilkunastu sztuk opasek i buffów o różnych grubościach, których używam na głowę i szyję. Nawet latem zawsze jeżdżę w lekkiej opasce ze względu na spływający pot...

Każdy ma inne odczucia ciepła i bardzo ciężko doradzać konkretne modele na dane temperatury. To tak według mnie 🙂.

Napisano

Na stopy/buty możesz np. kupić ocieplacze Radvik Footer - kosztują 99 zł i są spoko. Kross Winter Cover są jeszcze tańsze. Chyba nie warto kupiwać chińczyka niewiadomej jakości. Ale żadne ocieplacze na buty nie dają 100% ciepła bo ciepło ucieka od dołu, od podeszwy i dlatego zeszłej zimy kupiłem buty zimowe.

Na kolana jest wiele ocieplaczy, np. Accent Thermal czy CRAFT Knee Warmer za około 60-70 zł.

Ja nie lubię czapek z windstopetem bo się w nich gotuję. Mam jedną od Endury ale używam jej tylko podczas wyjątkowo zimnych wiatrów (mieszkam nad morzem). Wolę takie cienkie z Decathlonu lub buffa pod kask, którego wywijam podwójnie jak czapkę. Teraz kupiłem sobie jeszcze taką zimową z Deca z daszkiem z merino w składzie ale jeszcze nie testowałem 

 

Napisano

Nie używałem ich z platformami tylko z spd więc nie wiem. Na platformy wolałem jakieś cieplejsze buty trekkingowe za kostkę plus grubsza skarpeta. Ale piny z "prawilnych" platform na pewno szybko zmasakrują takie ocieplacze

Napisano
21 godzin temu, chudzinki napisał:

ad. 1. Nawet jeżeli są to momentalnie zniszczysz od pedałów i/lub chodzenia.

Jak się poszuka w mtb, czy pod pedały platformowe to coś się znajdzie. Szosowe tylko z otworem na blok, do tego z delikatnym materiałem na podeszwie, to faktycznie szybko się przetrą.
Na szybko przeglądając to coś w stylu Chiba Superthermo, Accent Thermal. Wyglądają, że maja odpowiednio duże otwory, żeby platformą nie drapać materiału.

Z moich doświadczeń ocieplacze membranowe (Spark, nie mogę ich wyszukać w sieci) wytrzymują do 2 sezonów zimowych po mieście (przecierają się od strony czubka buta). Głównie w nich jeżdżę (spd) ale też chodzę po sklepach, chodniku itp. a materiał od podeszwy ten sam, czyli membrana.
Endury 500 mają spód wykończony kevlarem oraz gumą na czubku, wytrzymują dłużej i przeważnie guma pękała szybciej niż się robiły przetarcia.

Można tez popatrzeć na ochraniacze dedykowane jeździe miejskiej, choć przeważnie to tylko przeciwdeszczowe (powinny działać na wiatr). Nie eliminuje to problemu przecierania ale otwór na podeszwę przeważnie jest duży.

Tak czy inaczej, jeżeli jazda na platformach, to może prościej jakieś buty turystyczne, czy "cywilne" jesienno zimowe.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...