Skocz do zawartości

[Gripy] Ergony GP Small czy Large?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę sobie zmienić chwyty na ergony gp 3 lub 4. Iiii mam mały problemik, bo nie wiem czy lepiej wybrać rozmiar S czy L. Owszem jest instrukcja producenta, ale może ktoś z autopsji jest w stanie doradzić? Dokopałam się do angielskich źródeł i komentarzy w sklepach i opinie są mieszane. Nie mam gdzie za bardzo przymierzyć. 

Trasy jeżdżę różne, rekreacyjnie, na hybrydzie, najczęściej do 30km, częściej leśne, mniej i bardziej przyjemne, do 2 godzin czasem z hakiem😉

Gabaryty: kobita, ok 165 (wzrostu he he), chude raczej podłużne/wymiarowe wiosła. Rękawiczki najczęściej M-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelając w ciemno sugerowałbym eSki.  Jakiś czas temu pracowałem w sklepie gdzie generalnie Ergony w eLce brali drwale a nerdy i kobiety eSki.  Sam miałem ich gripy w lardżu, ESI lubię extra chunky dla porównania, rękawice L/XL/9/10.  

Inna kwestia to sam kształt tych chwytów - czy już miałaś okazję oprzeć dłonie na ergo-gripach?  Nie każdemu one leżą, teraz znam kilka osób które "obracają" półkę a jedna się takowych pozbyła.  Nie były to Ergony ale zasada podobna.

Dobrze robią też rękawiczki z poduchą żelową na środku dłoni a nie na kłębie lub podstawy palców.  Spesz ma takie, były jeszcze jakieś inne firmy, jak przypomnę to zalinkuję.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Ergon pisze „For hand/glove sizes 6.5 to 8.5 we recommend Small, for 8.5 to 10.5 Large usually is better.” Ja mam inny model ergona, w dużym rozmiarze, ale mam 187cm wzrostu i zdecydowanie duże (długie, al’a ET) dłonie. Dla żony, która jest od Ciebie wyższa moje ergony są grubaśne. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kazafaza napisał:

Strzelając w ciemno sugerowałbym eSki.  Jakiś czas temu pracowałem w sklepie gdzie generalnie Ergony w eLce brali drwale a nerdy i kobiety eSki.  Sam miałem ich gripy w lardżu, ESI lubię extra chunky dla porównania, rękawice L/XL/9/10.  

Inna kwestia to sam kształt tych chwytów - czy już miałaś okazję oprzeć dłonie na ergo-gripach?  Nie każdemu one leżą, teraz znam kilka osób które "obracają" półkę a jedna się takowych pozbyła.  Nie były to Ergony ale zasada podobna.

Dobrze robią też rękawiczki z poduchą żelową na środku dłoni a nie na kłębie lub podstawy palców.  Spesz ma takie, były jeszcze jakieś inne firmy, jak przypomnę to zalinkuję.

Co do kształtu to mam założone podobne tj takie: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/rowerowe-chwyty-i-owijki-kierownicy/chwyty-rowerowe/chwyt-bontrager-xr-endurance-elite/p/537130/

I są ok, bardziej mi chodzi, że chciała bym mieć rogi 😉.

Czytałam, że zależy od preferencji. Niektórzy wolą mieć "extra" miejsce do położenia dłoni stąd L-ki.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🤗

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka owszem, większa w eLce, ale zmienia się też średnica chwytu i tutaj może nastąpić klopsik. 

A może by tak dołożyć rogi do istniejących chwytów - wyjdzie taniej a nie zmienisz platformy dla dłoni co ma duże znaczenie jeśli obecne gripy Tobie "leżą".  Gdzieś  mi zalega ten sam model gripa jak Twój ale w Lardżu - mogę Ci wysłać jeśli chcesz sobie je porównać. 

Z innej babeczki - chcesz mieć rogi bo coś Ci nie pasuje z pozycją na rowerze/odciążyć dłonie czy po prostu podobają się wizualnie?  ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odciążyć dłonie. A pozycja chyba spoko nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Czasem zdarza się drętwienie dłoni, ale chyba zależy od formy w danym dniu. Popatrzę jeszcze same rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciała dołożyć rogi to manetki i klamki musiałabyś przesunąć do środka kierownicy o szerokość rogów.  Można też dać rogi do środka ale wtedy w terenie nie ma takiej kontroli jak w szerszym chwycie.

Twoje gripy i Ergony są tej samej szerokości więc masz rację - jedne wylatują a drugie trafiają w ich miejsce bez kombinacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...