Skocz do zawartości

[Niby gravel] kierownica i manetki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Podpowiedzcie proszę jak najtańszym kosztem założyć baranek gravelowy i manetki do napędu mtb 3x9? Sam znalazłem,ze sora jeśli chodzi o klamkomanetki się nada ale to aż tak tanie nie jest a chodzi  tylko o test i kilka wyjazdów by doświadczyć jazdy na takiej kierownicy i manetkach. Domyślam się,że jeszcze hamulce będzie trzeba wymienić, bo w rowerze są vbrake, tu postanowiłem włożyć tzw mini vbrake. Czy to będzie działać?Odnośnie pancerzy to moga być takie same jak w mtb czy stosuje się inne? Rower to stary mtb, nie bedzie zmiany kół ani żadnego przerabiania oprócz tej kierownicy. Chodzi mi o komponenty jakie dobrać, mniej znanych firm niż shimano i sram bo tu wiem ale nie znam sie na niczym innym za bardzo a przypuszczam,że są jakieś microsifty czy ltwoo czy jeszcze jakieś. O kierownicach też wiem niewiele widziałem jakieś za ok 150zł czy coś tańszego by się znalazło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby w przyszłości kogoś interesowało to wychodzi na to,że taniej niz 400-500 zł się nie da. Kiera za 100 zł się znajdzie, klamkomanetki sora czy claris za 200 tez, są inne ale w podobnej cenie, do tego hamulce 80-100zł. Owijka 40-50zl plus linki i pancerze. Drogo jak za 2-3 jazdy ale na szczeście nie ja będe płacił😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przecietny napisał:

Jakby w przyszłości kogoś interesowało to wychodzi na to,że taniej niz 400-500 zł się nie da. Kiera za 100 zł się znajdzie, klamkomanetki sora czy claris za 200 tez, są inne ale w podobnej cenie, do tego hamulce 80-100zł. Owijka 40-50zl plus linki i pancerze. Drogo jak za 2-3 jazdy ale na szczeście nie ja będe płacił😄

Da się ;)

Z tym, że ja  akurat robiłem monstera 2x7

Użyłem manetek szosowych A050, klamek Alhonga, które mają takie wygięcie dźwigni iż działają tak samo jak klasyczne klamki v-brake i starej kierownicy szosowej.

Jak robisz z używek to są groszowe sprawy

monster.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...