Skocz do zawartości

[SPD] Jak zachować ustawienia bloków na bucie?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

pytanie jak w temacie - chcę zamontować SPD do drugiego roweru, ale jednocześnie chcę zachować ustawienia bloków na butach z pierwszego.. długo mi zajęło ustalenie tej pozycji.

Na pewno będą się różnić  - inna geometria ram, pozycje i długość korby.

Wpadlem że mogę obrysować markerem ten blok, ale może alternatywne rozwiązania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki w butach ustawiasz  dokładnie pod stopę w pierwszej kolejności a nie pod ramę . Jak masz wkręcone bloki w butach które już używałeś,  to nic nie musisz robić. Wkręcasz pedały do nowego roweru  i śmigasz. W trakcie możesz zrobić delikatną korektę lewo prawo w zależności jakie korby masz w nowym .

Od ustawiania pozycji jest zakres regulacji na siodełku, na sztycy, na mostku i kierowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mike78 napisał:

no ok, ale pozycje siodelka miedzy rowerami sie roznią, wiec wg Was bloki maja byc bez zmian miedzy rowerami z roznymi geometriami ramy?

Ja mam 4 rowery w tym nawet 26er i w dowolnym bucie a mam ich 3 pary mogę nimi rotować jak chce. W sensie jednym i drugim. Jak pisałem jedyne co ustawiam skrupulatnie by odwzorować to jak mam nowe buty. Wtedy przykręcam bloki w możliwie max miejscu jak w innych trzewikach. Reszta nie ma znaczenia. Gdybyś jechał z kolegą i ty 29er a on 27,5er przykładowo i nagle się zamieniacie rowerami to nie ma to znaczenia. Ustawiasz siodło wpinasz się i jazda. Problem byś miał potencjalnie gdybyście zamienili się butami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike78 za wszelką cenę próbujesz zrobić z igły widły. BLOKÓW  W BUTACH NIE USTAWIASZ DO ROWERU TYLKO DO WŁASNEJ STOPY !!! 

Poszukaj w bezkresnych zasobach sieci  to nie boli. Masz tyle filmów na YouTubie,  opisów i poradników jak to się dokładnie robi.

Pierwszy lepszy  https://m.youtube.com/watch?v=92_F5cdqjM0&pp=ygUWdXN0YXdpYW5pZSBibG9rw7N3IHNwZA%3D%3D

Kolejny  https://m.youtube.com/watch?v=oAZaZDWzass

Tu masz Szaja https://m.youtube.com/watch?v=9Kl_G7yzP74&pp=ygUWdXN0YXdpYW5pZSBibG9rw7N3IHNwZA%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie bloków w butach spd mtb jest banalnie proste. Z racji dużego luzu roboczego takiego zestawu. Zacznij od ustawienia w pozycji neutralnej, a potem klucz w dłoń i korekty. To nie szosa żeby się z tym certolić 😃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...