Skocz do zawartości

[Amortyzator] na jaki widelec wymienić uginacz Suntour NEX SF20?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam w crossie uginacz SUNTOUR NEX SF20, sprężynowy, blokowany i z regulacją naprężenia wstępnego.

- Aluminiowe golenie.

- Pivot z aluminium 1"1/8.

- Skok 63 mm.

katalogowo widzę ze to waży 3kg.. na co ekonomicznego byście to wymienili, żeby jednak coś tam amortyzowało ale ważyło ok 1kg? chcialbym zyskać na wadze roweru..ten amorek przy tym skoku to i tak chyba wielekij roboty nie robi, a ja potrzebuję roweru na asfalty ew ubite ścieżki żwirowe, ale jak sie trafi szyszka czy kamień to żebym dał radę przejechać.. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowy widelec dobrej marki, na tyle wysoki, by zachować geometrię. Ale jeśli masz hamulce obręczowe i oś 9mm to może być ciężko. Nie wskazałeś jaka oś, jakie koło, jakie hamulce i jaka rura sterowa. NEX może mieć też sztywną oś i taperowaną rurę sterową i tarcze i wówczas trafisz na karbonowy widelec... za cenę wspomnianego wyżej Paragona - jeśli pominiemy chińskie no-name.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie: W jednym rowerze mam 26x2,25 z stalowym widelcem. W drugim 700x40c z paragonem gold.

Na małych nierównościach typu odłupania warstwy ścieralnej asfaltu, nierówo ułożone płyty chodnika etc pracują porównywalnie.

Gdy nierówności stają się większe to różnica w jakości jazdy staje się przepastna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojcio napisał:

Karbonowy widelec dobrej marki, na tyle wysoki, by zachować geometrię. Ale jeśli masz hamulce obręczowe i oś 9mm to może być ciężko. Nie wskazałeś jaka oś, jakie koło, jakie hamulce i jaka rura sterowa. NEX może mieć też sztywną oś i taperowaną rurę sterową i tarcze i wówczas trafisz na karbonowy widelec... za cenę wspomnianego wyżej Paragona - jeśli pominiemy chińskie no-name.  

czesc

hamulce tarczowe, os QR, kolo 28

rower to decathlon riverside 900

wiec nie chce mi się inwestowac w to milionow. mam wrazenie ze ta rama jest dosc lekka, calosc wazy niby 13,6 kg. jakbym zszedl 2kg na amorku byloby fajnie ALE NIE ZA 1000zł, b to zupelny bezsens w przypadku tego roweru.. nie wiem ile ze mną jeszcze będzie.

z drugiej strony - koła w nim to nie jest jakis wypas, i boję sie uszkodzeń przedniego po wymianie na sztywny..bo jednak ten obecny uginacz coś robi ;)

więc co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...