Skocz do zawartości

[do 5000 zł] Rower fitness/crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam w miarę uniwersalnego roweru na miasto i wycieczki rowerowe poza miasto. Mam 183 cm wzrostu. Do tej pory jeździłem na zbyt dużym rowerze Kands Cross Line 1100 z 2015 roku w rozmiarze ramy 21". Wybrałem taki rozmiar, ponieważ sklep internetowy polecał na pograniczu rozmiaru wybrać rozmiar większy, co okazało się błędem, ponieważ było mi na nim niewygodnie i błędnie korygowałem zły rozmiar przesunięciem siodełka do przodu. Do tego rower nie miał blokady skoku amortyzatora, więc przy mojej większej wadze podjazdy były dosyć męczące, mimo ustawienia amortyzatora na najtwardsze ustawienie. Przełożenia 3x6-8 używałem tylko z górki (korba 48-38-28, kaseta 11-32).

Teraz szukam czegoś lepszego i wygodniejszego. Moje trasy to w 90% asfalt i ścieżki rowerowe (asfaltowe, kostka), bardzo rzadko wjeżdżam na nieutwardzony teren. Rozważam na ten moment dwa modele, które jeszcze na dobre nie weszły do sklepów:

- rower fitness Trek FX 3 2024 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-fitness/fx/fx-3/p/40819/

- rower cross Unibike Zethos GTS https://www.unibike.pl/zethosgts.html

Wizualnie oba rowery mi się podobają, z jednej strony Trek ma dożywotnią gwarancję na ramę i jest lżejszy, ale Unibike ma lepszy osprzęt i korbę 2x. Niestety w Kielcach nie ma dystrybutora Unibike i Trek. 

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Moje trasy to w 90% asfalt i ścieżki rowerowe (asfaltowe, kostka), bardzo rzadko wjeżdżam na nieutwardzony teren.

Odrzuciłbym amortyzator, szczególnie takie kowadło jak w Zethos.

Nie jestem w temacie rowerów w fitnessowych, ale kiedyś oglądałem https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-3-generacji-5/p/36826/?colorCode=green - bardzo fajny rower.

image.png.30e4cc99840787222b7d3ab629a71faa.png

🤣

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco

Widziałem Cube Nulane czy też Nulane Pro. Tylko dmc ma 115 kg razem z rowerem, więc trochę za mało na ten moment dla mnie.

@chudzinki

Dual Sporta też brałem pod uwagę, ale na asfalt wolałbym koła 28". A z tymi oznaczeniami na stronie Treka to niezły żart, ale chyba po to żeby trudniej znaleźć ten niewypuszczony jeszcze model. Mam nadzieję, że będzie dostępny w maju jak się skończą te Trek Days z wyprzedażami.

Co do amortyzatora to chyba masz rację. W poprzednim rowerze i tak bardziej przeszkadzał niż pomagał. Trochę ponad budżet będzie też Unibike Xenon z powietrznym amortyzatorem, ale chyba nie ma się po co pchać w amortyzator pod moje wymagania? Ze sztywnyn widelcem odpadają koszty serwisu widelca.

@Artur85

Ten Marin też fajna opcja, chociaż kolorystycznie bardziej mi podchodzi DSX 1, ale ma korbę na kwadrat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cincin27 napisał:

Jeszcze powyżej tej kwoty znalazłem rower firmy Rose, ale nie wiem jak u nich z jakością. 

https://www.rosebikes.com/rose-snake-1-2711505?product_shape=chalk

ktos wie jak to Cues sie prawuje? to odpowiednik alivio, altusa czy deore jesli chodzi o pracę i odczucia? ten rower fajnie ze ma naped 2x11

..no i oczywiscie nie mogli nawiercic dziurek pod bagaznik.. za to nawiercone cos pod rurą... co za bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcesco napisał:

Mam Rose i nie mogę złego słowa powiedzieć, aczkolwiek ciężko mi sobie wyobrazić co mogłoby być nie tak.

Może inaczej, jakby był trochę tańszy a tak to wychodzi około 6500 zł z dostawą. Chociaż w porównaniu do tego Treka ma napęd 2x11, sztywne osie, lepsze hamulce, ale według stack/reach nieco bardziej agresywną geometrię.

@mike78

Różne czytałem opinie. Jedni pisali, że minimalnie gorsza kultura pracy niż deore a znowu inni piszą, że lepiej wchodzą biegi. Według Shimano napęd Cues ma być 3x bardziej wytrzymały, ale za krótko jrdt na rynku żeby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...