Skocz do zawartości

[Książka] Bikefitting. Zrób to sam. Rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Trafiłem na książkę Bikefitting. Zrób to sam. Rower szosowy

Czy ktoś ją czytał i może się podzielić opinią? W sieci nie znalazłem.
Chciałbym prawidłowo ustawić gravela dla siebie, później dla syna i za jakiś czas dla młodszego syna.

Zakładam, że rower gravelowy ustawia się tak samo jak szosowy - jeżeli się mylę to proszę o korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość :)
Jeśli dobrze interpretuję to opis pochodzi od autorów.

Natomiast interesuje mnie opinia kogoś, kto jest na podobnym etapie co ja - trochę pojeździł, poustawiał na podstawie filmów YT lecz szuka kompleksowego, spójnego opisania procesu ustawiania roweru. Cenię sobie to co ludzie prezentują na YT, sporo mi pomogło w ustawieniu ale wciąż mi brak opisu krok po kroku, od początku do końca.

I stąd pytanie czy ta książka pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yacca Zależy co chcesz osiągnąć i jak zamierzasz weryfikować czy ustawienie jest dobre.

Jeśli wystarczy Ci znalezienie wygodnej pozycji, to książka powinna być wystarczająca. Jeśli chcesz mieć pewność że prawidłowo siedzisz na rowerze, to bez fittingu raczej się nie obejdzie. Jest czasem spora różnica między najwygodniejszym, a najbardziej poprawnym ustawieniem roweru. Ja na przykład potrzebowałem po fittingu 2 tygodnie żeby nie czuć się dziwnie na rowerze, więc sam bym raczej tak roweru nie ustawił. Kolejne rowery ustawiałem już sam, bo miałem poprawny punkt odniesienia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli Nie mam pojęcia. Sam byłem zaskoczony innością roweru, bo to były małe poprawki wysokości siodła, pozycji siodła przód-tył oraz ustawienia bloków. Było też nowe siodło, ale tutaj od razu uczucie było na plus.

EDIT: Wiem że niektórzy są wyjątkowo wrażliwi na wysokość siodła. W swoich rowerach ustawiam je co do milimetra, bo od razu czuję że coś jest nie tak.

Edytowane przez SpinOff
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...