Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym sobie poukładać i pogłębić wiedzę na temat treningu, w szczególności treningu opartego na mierniku mocy. W tym celu planuje zakup kilku książek. Z porządnej literatury do tej pory przeczytałem tylko książkę Joe Friel Biblia kolarza górskiego. Z tego co się zorientowałem to świętym Graalem jest:

Hunter Allen, Andrew Coggan -  Training and Racing with a Power Meter (przetłumaczona na PL)

 

Wiele dobrego czytałem też o rodzimej książce  Marek Zatoń, Rafał Hebisz - Fizjologiczne podstawy treningu w kolarstwie górskim

Kolejnym tytułem któremu chciałbym poświęcić trochę czasu jest Hunter Allen - Kolarstwo zaawansowane oraz Skiba, Philip Friere - The Triathlete’s Guide To Training With Power (niestety chyba nie została przetłumaczona na język Polski).

 

Wiem, że udziela się tutaj kilka osób znających się na rzeczy ;) W jakiej kolejności proponujecie rozpocząć czytanie? Jakąś wiedzę mam ale czytanie publikacji na forach i blogach niestety mocno fragmentuje wiedzę i często jest więcej pytań niż odpowiedzi na różne tematy. Zna ktoś księgarnie w której są dostępne wymienione tytuły? Kolarstwo zaawansowane nie jest nigdzie dostępne :verymad:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdziłem i oba tytuły od Allena i Coggana są dostępne na Amazonie. Niekoniecznie musiałby być po polsku ale jednak wolałbym papierowe wersje żeby odpocząć trochę od ekranu :) Trening i ściganie z miernikiem mocy można kupić u nas w księgarni. Książka Skiby niestety na amazonie zabija cenowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...