Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana GX Eagle 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Mam napęd SRAM GX Eagle 1-12 10-50T z 2018. Dawniej robiłem przy rowerze, mam narzędzia, ale nie jestem na bieżąco z nowszym sprzętem. Chcę uniknąć problemu kupna nie tych komponentów, które powinienem kupić. 

Czy kaseta to GX Eagle XG-1275 jak w linku? Kaseta SRAM GX Eagle XG-1275 XD Drive 10-50T 12s (bikestacja.pl)

Czy zębatka przednia to GX Eagle X-Sync jak w linku? Zębatka Sram GX Eagle X-Sync 2 32T Boost 12s offset 3mm (bikestacja.pl)

Łańcuch tan? Łańcuch SRAM PC-GX Eagle - Rowertour.com

Kółka przerzutki te? https://mrozbike.pl/kolka-przerzutki-sram-gx-eagle-p-2283.html

Może jakieś nieoryginalne komponenty zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bogus napisał:

Wszystko ok, tylko zębatka jest do ram ze standardem boost. Zwróć uwagę czy na pewno taką masz ramę.

Dopłaciłbym do łańcucha X01 lub XX1.

Rower to: Fuel EX 9.7 29 - Trek Bikes

Miał od razu w sklepie zmieniony napęd na GX Eagle.

 

4 godziny temu, Mentos napisał:

Tak, ten łańcuch GX jest beznadziejny, zwykła Deorka o wiele trwalsza.

Oryginalny łańcuch wytrzymał 7 000 km. Nigdy nie był zmieniany, bo przegapiłem wyciągnięcie ponad 0,75% i już został do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę kupisz na allegro dużo taniej. Jak przedmówcy warto dopłacić do łańcucha X01, nawet kmc jest lepszy od gx.

Pokaż jak wygląda napęd po takim przebiegu ;) które biegi najbardziej się zużyły?

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gradory napisał:

Wolałbym Shimano, ale przerzutka i manetka są Sram. Nie wiem jak z kompatybilnością. A GX Eagle to raczej klasa Deore XT niż SLX.

Jeżdżę na x0 z kasetą  shimano.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem części, ale mam pytania.

Łańcuch oryginalny ma napisy: SRAM EAGLE 507, nowy SRAM EAGLE 170. Czy to jest to samo?

Nie kupiłem spinki, bo myślałem że przyjdzie z nowym łańcuchem. Czy muszę zastosować spinkę oryginalną SRAM, czy mogę kupić jakąś inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch GX powinien mieć spinkę w komplecie, zresztą w Rowertour do którego linka dałeś nawet  jest to napisane.

Edit: z ciekawości spojrzałem - mój GX ma oznaczenie 362, więc bym się tymi numerkami nie przejmował, aczkolwiek nie wiem co oznaczają.

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mój łańcuch akurat nie miał spinki, co było napisane w aukcji na Allegro, gdzie kupiłem. Nie zauważyłem tej informacji o braku spinki.

Co do tych numerów, to popatrzyłem po aukcjach w Internecie i są one różne na łańcuchach tego samego typu. Wynika to pewnie z tego, że Sram zamawia swoje łańcuchy u różnych producentów w Azji i mają one numery zależne od producenta (każdy producent swój), żeby w razie czego Sram mógł rozpoznać od kogo pochodzi łańcuch w przypadku reklamacji czy czegoś innego. Tak jest w przypadku kabli stosowanych w budownictwie, co akurat znam dość dobrze i z łańcuchami może być podobnie.

Edytowane przez Gradory
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...