Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Dętki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie odnośnie wymiany dętek w szosówce ze zwykłych od Continental na lateksowe od vittoria. Różnica w cenie to jakieś 30 zł na jednej oraz waga jakieś 52 g. lżej na jednej sztuce. Nie okupie tego częstszym kapciem bo pompowaniem częstszym podobno tak ale i zwykle dętki też pompuje przed każdym wyjazdem. Zaoszczedzę w swoim tribanie kolejne 100 g i realna waga wyniesie jakieś 8.9 kg z ugniatanlczami mocy, koszykami na bidon, zamontowanym uchwytem na licznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pytanie ? 

Jak juz nie przeszkadza Ci dmuchanie co wyjazd, to mysle ze od razu mozna wejsc w plastikowe kiszki z aliexpresów chociazby.  W zasadzie jedyna wada jaka dostrzegam to że co 2-3 dni musze dodmuchac. 

Jest tam troche dych kiszek do wyboru...ale jak wybierzesz te mocno okomentowane...to powinno byc dobrze.

Pameitam, ze byly tam narzekania na  łamiące się wentyle...jak i to że nie wszystkie detki maja wymienne presty.... więc na bank są takie ktore maja wymienną prestę, a jak dmuchasz przy pomocy podłogówki, to nic sie tam nie złamie. Co innego walka reczeniakiem na grube cisnienia :P wtedy może i się złamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelW84 napisał:

Jak masz kasę, można i Vittorie a nawet Pirelli P zero smarttube

https://www.centrumrowerowe.pl/detka-pirelli-p-zero-smartube-pd26243/

Tylko po co wydawać 130zł jak można to kupić za 30 zł ?

Pirelli P zero to już przerost formy nad treścią. Ale taka Wiktoria to koszt ok. 50 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam latex-y Vittoria od kilku dni i pierwsze wrażenia są takie. Najwięcej zyskujemy na komforcie. Przy takim samym ciśnieniu jak w dętce butylowej lepiej tłumią nierówności. I na tym wg. mnie zysk jest największy. Bardziej subtelną różnicą są opory toczenia. Natomiast zmniejszonej wagi nie odczuwam. Odnośnie oporów toczenia tutaj masz porównania:

https://www.bicyclerollingresistance.com/specials/top-3-fastest-tubeless-vs-tubes

https://www.bicyclerollingresistance.com/specials/tpu-inner-tubes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A jak tam z ubytkiem powietrza w Vittoria bo ja wczoraj pompując do 6 bar widzę że po jednym dniu ubytek jest rzędu 1 bara. Jeszcze zaworek sam sprawdzałem czy jest dobrze dokręcony. Co do samego komfortu bedzie mozliwość to sprawdzę w boju jak to wygląda. Troche jednak zwykła detka lepiej trzyma cisnienie. Jeszcze mnie zastanawiaja te detki z Aliexpress ale tutaj jest podobno problem z gorszej jakości samymi wentylkami i ich jakoscią. Poki sam nie sprawdzę to sie o tym nie przekonam bo jednak waga kusi a i komfort podczas jazdy tez jest wazny jesli to się faktycznie czuje. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomass13 napisał:

A jak tam z ubytkiem powietrza w Vittoria bo ja wczoraj pompując do 6 bar widzę że po jednym dniu ubytek jest rzędu 1 bara. Jeszcze zaworek sam sprawdzałem czy jest dobrze dokręcony. Co do samego komfortu bedzie mozliwość to sprawdzę w boju jak to wygląda. Troche jednak zwykła detka lepiej trzyma cisnienie. Jeszcze mnie zastanawiaja te detki z Aliexpress ale tutaj jest podobno problem z gorszej jakości samymi wentylkami i ich jakoscią. Poki sam nie sprawdzę to sie o tym nie przekonam bo jednak waga kusi a i komfort podczas jazdy tez jest wazny jesli to się faktycznie czuje. 

Dętki TPU z Ali z metalowym wentylem stoją kilka dni bez używania i jakoś specjalnie nie ucieka. Mam je od miesiąca, raz dopompowywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to problemy z wyrwanymi zaworkami wentyli miały pierwsze Pirelli  a w Schwable wyrywał się cały wentyl z tą latka, albo na odwrót. 

Miałem 2 schwable i w pierwszej wyrwał się zaworek z wentyla a w drugiej puściła ta latka do około niego.

Z chinolami nie miałem żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Thomass13 napisał:

A jak tam z ubytkiem powietrza w Vittoria bo ja wczoraj pompując do 6 bar widzę że po jednym dniu ubytek jest rzędu 1 bara.

Mam podobnie. Z 5 bar po 24 godzinach zostaje niecałe 4. Po następnych 24 godzinach trochę ponad 3. Ale akurat dla mnie to nie problem bo przed każdym wyjazdem sprawdzam ciśnienie a manometr mam tylko w pompce. Więc jak ją podepnę to co mi szkodzi machnąć parę razy.

Odnośnie Schwalbe Aerothan to widziałem w necie sporo narzekań na wentyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się na tej dętce lateksowej zamontowanej z przodu i na zwykłej zamontowanej z tyłu. Może coś tam jest różnicy podczas wjazdu na gorszy asfalt. I możliwe że się rower szybciej toczy albo to efekt placebo że się wydało 50 zł. za dętkę i dla lepszego samopoczucia wmawia sobie czlowiek że jedzie szybciej i komfortowo.  Chin zamawiał jednak nie będę bo to że są tanie wynika że słabych wentyli co też na YouTube zostało podczas oglądania testu powiedziane. Jak już bym miał kupować to wolę lateksowe od vittoria lub pojechać z grubej rury i zainwestować w te super lekkie za ponad 100 zł. Aliexpress nie do końca lubię tam zamawiać. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 Demonizujesz. Taka dętka za 100 niczym się nie będzie różnić od takiej z Ali za 30, poza logo producenta. Czytałem dość intensywnie przed zakupem chińskich TPU o tego typu dętkach, problemach, awaryjności, materiałach z jakich są zrobione i niestety uznany producent niczego nie gwarantuje w tej materii, więc po co dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...