Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Igpsport BSC100s czy Cycplus M1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zakupu jednego z tytułowych liczników. Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na ich temat? Chciałbym dokupić dodatkowo czujnik kadencji. Jedyne nad czym mi zależy to duży wyświetlacz, pomiar prędkości i kadencji. 

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach i zastanawia mnie jedno. Czy do tych liczników należy dokupić dodatkowo czujnik prędkości? Widze, że są sprzedawane również osobno i teraz nie wiem, czy trzeba, czy nie trzeba. W zestawie z licznikiem nie widzę takiego czujnika.. no chyba, że nie jest potrzebny do zwykłego mierzenia prędkości.

 

dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
55 minut temu, dummgelaofen napisał:

Jedyne nad czym mi zależy to duży wyświetlacz, pomiar prędkości i kadencji. 

No to nie ma sensu patrzeć na liczniki z GPS, które dość często trzeba ładować i nie są tak dokładne jak tradycyjne. Zobacz taki zestaw Sigmy:

https://www.hermesplus.pl/pl/p/Bezprzewodowy-licznik-rowerowy-SIGMA-BC-12.0-WL-STS%2C-czujnik-kadencji/23122954

Duży, czytelny wyświetlacz, czujnik kadencji w komplecie i bateria starcza na rok co najmniej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, natomiast chciałbym wydać możliwie jak najmniej. Zastanawiam się zatem, czy nie lepszą opcją dla mnie będzie Cycplus M1 + czujnik kadencji i prędkości. Z aliexpres całość będzie mnie kosztowała ok 120-130 zł.

Nie jestem bardzo wymagający. Taki zestaw na początek przygody z rowerem myślę, powinien wystarczyć. Jeśli bardziej się wkręcę to być może skuszę się w przyszłości na nawigację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Posiadam iGPSPORT BSC100s od zeszłego sezonu i przejechałem na nim około 500 km. Jak dla mnie, za tą cenę (kupiony za około 130 zł wraz z dedykowanym uchwytem na aliexpress) to świetny wybór. Ma funkcje które przy amatorskich wypadach na rower ze znajomymi w zupełności wystarczają. 

Na plus: GPS który łączy się i reaguje bardzo szybko na zmiany prędkości. Dokładność samego pomiaru sprawdzana z kolegą który posiada jakiś komputer rowerowy Garmina za przeszło 1000 zł. Wyniki były praktycznie identyczne. Po przejechaniu tej samej trasy rzędu 35-40 km róznica w przebytej odległości na tych urządzeniach wynosiła średnio 100 - 150 metrów. 

Szybko łączy się i zgrywa dane z dedykowaną aplikacją. Dużo danych można podejrzeć już po synchronizacji licznika z aplikacją po przebytym dystansie. 

Wskaźnik nachylenia i aktualna wysokość AGL to też fajna funkcja zwłaszcza gdy teren po którym jeździmy nie należy do płaskich. Można później na spokojnie przeanalizować wszystkie przewyższenia.

 

Na minus: Nie można wgrać do niego map, no ale za tą cenę nie wiem czy jest to wada czy po prostu funkcja zarezerwowana do droższego sprzętu.

Na ten sezon zakupiłem do niego czujnik kadencji. Całość oceny w moim odczuciu to mocne 4.5/5

 

Pozdro

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...