Skocz do zawartości

[klucz] wewnętrzny do tarcz centerlock


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taką nakrętkę w tylnym kole, że żadnym kluczem pod hollowtech nie sposób jej odkręcić - próbowałem czterema różnymi.
Pojechałem do sklepu rowerowego i serwisant czymś przypominającym klucz do kaset odkręcił od wewnątrz nakrętkę w 3 sekundy. Mam sprawny klucz do kaset, którego raz na jakiś czasu używam, ale ni jak nie pasuje on do nakrętek centerlock, jest jakby mniejszy, i zawadza o sztywną oś.

Może ktoś podesłać mi linka do takiego klucza którym teraz przykręcę tą nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Shimano CL mają dwa rodzaje nakrętek - zewnętrzne, odkręcane kluczem do suportów HT oraz wewnętrzne, odkręcane kluczem do kaset. Ale jeśli klucz ma za grube ścianki, a z tyłu jest sztywna oś, to może nie wejść. Może być też za płytki, bo i takie się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz nakrętkę stalową z bardzo niskim kołnierzem, do której najlepiej użyć klucza wspomnianego przez @leejoonidas, ale do tych nakrętek sprawdza się również klucz do hollowtecha tylko w formie nasadki, a nie jako wycinek z blachy.

Te nakrętki zawsze udaje mi się odkręcić tym:

https://velo.pl/akcesoria/narzedzia/klucze-do-suportu/park-tool/bbt-693-2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem felerną nakrętkę i jest za duża pod klucz do kaset ( mam też taką co pod ten klucz pasuje - obydwie są shimano  ). Mierzyłem, potrzeba średnicy 27mm.

Maciek nie każdy nasadkowy klucz pasuje, bo w przeciągu kilkunastu dni przerobiłem trzy. Niemniej ten co ty podałeś pasowałby, bo ząbki zaczynają się równo z początkiem klucza a nie 1mm wewnątrz, jak w większości nasadkowych. Cena mnie trochę przeraża, poszukam innej nakrętki - taniej wyjdzie, skoro jest już odkręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem odkręcaniem nakrętek,  rozwiązaniem jak najbardziej był w moim przypadku wspomniany klucz TL-LR11. Sprawa dotyczyła najtańszych tarcz shimano RT10w komplecie ze stalowymi, dość cienkimi nakrętkami CL fabrycznie zamontowanych w Meridzie Big Nine Lite 300.  Ten klucz zadziałał perfekcyjnie. Moim zdaniem Shimano jak to korporacja nie zrezygnuje z zarobku i dla tańszych rozwiązań wymusza specjalne narzędzia (jak np. klucz TL-PD40 o pedałów m520 niepotrzebny w droższch m540)..

image.png.1207b265c0d00bc1e8423b807b21a206.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...