Skocz do zawartości

[Licznik] bezprzewodowy, kilka ważnych funkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję porady/pomocy.

Planuję zakup licznika i zależy mi w nim na kilku funkcjach:

- bezprzewodowy

- podświetlanie ekranu

- aktualna prędkość

- odometer

- auto on/off - obecnie mam licznik Velo od Cat Eye'a i bardzo irytuje mnie, że trzeba go przed jazdą ręcznie włączyć

 

Dziękuję za wszystkie porady 🤝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ręcznie włączyć i cieszyć się dłuższym zasilaniem niż żeby licznik jadł baterię/akumulator będąc tylko uśpionym. Ja swojego Garmina ręcznie odpalam i nie pomstuję na ten fakt.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pecio napisał:

Lepiej ręcznie włączyć i cieszyć się dłuższym zasilaniem niż żeby licznik jadł baterię/akumulator będąc tylko uśpionym. Ja swojego Garmina ręcznie odpalam i nie pomstuję na ten fakt.

Jak widać dla mnie niekoniecznie, zdarzało mi się w pośpiechu do pracy zapomnieć włączyć licznik...

 

3 godziny temu, cervandes napisał:

Ale to podświetlenie to ma być włączane na chwilę, czy cały czas ma się świecić?

Na chwilę :)

8 godzin temu, sznib napisał:

Poczytaj, spełnia wszystkie kryteria:

 

Z tego co widzę BC 12 nie ma podświetlenia. Wersja wyższa 14 już tak. Dzięki za ten trop.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IvanZamorano napisał:

Zapytam jeszcze o Garmin Edge Explore 2 czy ten komputerek mierzy/pokazuje całkowity pokonany dystans?

Garmina dowolnego łączysz ze swoim kontem na Garminie. I tam możesz mnóstwo danych przeglądać, w tym przebieg roweru. Również na samej nawigacji masz dane podsumowujące - ile km z nim przejechałeś.

 

ALE. Szukasz licznika z auto on-off i pytasz o Garmina? Tutaj nie tylko trzeba go włączyć, wyłączyć, ale też odpalić trening, żeby rejestrować zaczął... Na dodatek trzeba go ładować co kilka godzin użytkowania...

Owszem, ja mam Garmina i nie wyobrażam sobie już powrotu do zwykłych liczydełek rowerowych. Bardzo sobie nawigację na rowerze chwalę. Ale żeby się zdecydować na wydanie paru stówek czy tysięcy - to wypada być przekonanym o potrzebie posiadania takiego licznika. 

 

 

A Cannondale Wheel Sensor będzie działał z licznikami Garmina. Po porostu parujesz i masz dane dokładniejsze niż bezpośrednio rejestrowane przez GPS. Zresztą każdy jeden komputerek z GPS z czasem ludzie rozbudowują o dodatkowe czujniki właśnie prędkości czy kadencji, bo pomiar z GPS nie zawsze jest tak dokładny jak byśmy tego oczekiwali. Jeśli juz masz ten czujnik, to możesz go wykorzystać. Ale jeśli nie masz i dopiero rozważasz zakup, to lepszy będzie jakikolwiek inny - czy to oryginał Garmina, czy może zamiennik Magene i inne z Chin. 

 

No i ostatnia kwestia wyboru samego licznika. Czego od niego oczekujesz. Bo wybieranie Explore jeśli masz zamiar wyłącznie rejestrować dane to lekko poroniony pomysł. Explore jest dobry, jeśli chcesz się nawigować z licznika, czyli wgrywać trasy i przeglądać mapy wgrane w urządzenie (bo ma dotykowy ekran). Jeśli chcesz jedynie zapisywać przejazdy, to lepsze będą dowolne urządzenia bez Explore w nazwie. Ja na przykład przesiadłem się z Edge Eplore na Edge 530 z powodu baterii, ten drugi nagrywa mi jazdy do 16h na jednym ładowaniu, podczas gdy Explore wytrzymywał mi połowę tego. A nawigacji prawie wcale nie używałem...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujący komentarz. Ogólnie chcę kupić zwykły licznik, natomiast interesuję się nawigacją, bo w niedalekiej przyszłości chciałbym taką kupić do celów czysto turystycznych bo żadne funkcje treningowe nie są mi potrzebne.

Natomiast Wheel Sensor dostanę z rowerem.

 

Czy ktoś może ma jakąś wiedzę na temat licznika Cannondale IQ200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...