Skocz do zawartości

[1500zł] Rower Miejski 26"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukam dla koleżanki Roweru miejskiego do kwoty ok 1500zł, musi być koniecznie miejski ze sztywnym przednim widelcem oraz jak najmniej przerzutek, czyli z tego co się już zorientowałem to zostaje tylko Shimano Nexus, ważny aspekt to też najlepszy stosunek cena/jakosć komponentów, tak wiem budżet jest skromny, ale może uda się coś znależć wartego uwagi w tej półce cenowej. Rama raczej aluminiowa, ale nie wykluczam stalowej, koła 26" bo koleżanka ma 160cm wzrostu, a rama 17-18" powinna być ok?  Będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie sugestie

EDIT: może być to isiotne, koleżanka dosyć dużo jeżdzi nawet w zimie, o ile śniegu nie ma, potrafi dziennie przejechać ok 30km nawet w deszczu, czy przy takim wymagającym użytkowaniu, radzić jej zwiększyć budżet, bo tak tani rower to zajeździ bardzo szybko?

Edytowane przez darx999
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EDIT: może być to isiotne, koleżanka dosyć dużo jeżdzi nawet w zimie, o ile śniegu nie ma, potrafi dziennie przejechać ok 30km nawet w deszczu, czy przy takim wymagającym użytkowaniu, radzić jej zwiększyć budżet, bo tak tani rower to zajeździ bardzo szybko?

Jeśli nie będzie odpowiednio serwisowany to każdy zajedzie szybko nawet jakby kosztował 20k

BTW jeśli jeździ w każdą pogodę to hydrauliczne tarcze by się przydały a w tym budżecie raczej ich nie znajdziesz

Cytat

Rama raczej aluminiowa, ale nie wykluczam stalowej, koła 26" bo koleżanka ma 160cm wzrostu

Tylko i wyłącznie koło 28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower Miejski Kands 26 Opera błękitno-biał 17" r23 - 26 Opera 17" błękitno-biały mat - 13355860498 - Allegro.pl

Wersja ekonomiczna za mniej niż 1000 zł, tylko tutaj rama, korba i sztyca stalowe, więc masa trochę większa.

LAZARO S-LINE 3 BIEGI 26'' SHIMANO NEXUS - LAZARO S-LINE - 11385899471 - Allegro.pl

 

 

15 minut temu, Mihau_ napisał:

Tylko i wyłącznie koło 28

Bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo Ty chłopie nie wiesz do jakich śmieci linki właśnie wrzuciłeś. Przerabiałem temat na własnej skórze, w życiu bym tego nikomu nie polecał \

Cytat

dzięki Panowie za wszystkie sugestie, jestem ciekaw również tych kół 28" z jakiego powodu?

@darx999 z takich samych dla których koła we wszystkich typach rowerów "rosły" przez lata, to nie jest tajemna wiedza, im większe koło tym jazda bardziej płynna

Mój krasnal (158 i na luzie na kole 28) wymyślił sobie kiedyś ten rower https://allegro.pl/oferta/rower-miejski-goetze-mood-28-damski-shimano-kosz-9045871389 Wyleciał po trzech miesiącach. O ile 5km do pracy nie stanowiło jakiegoś dużego problemu tak każda większa odległość była dramatem. Jakość całości, zaczynając od lakieru a kończąc na oponach jest dramatyczna. Jak ktoś chce robić po 30km dziennie w każdych warunkach to kupowanie rowerów tego typu jest idiotyzmem. Już 10x lepiej sobie jakąś używaną "holenderkę" ogarnąć


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym jednak normalną przerzutkę i 6 biegów . W narzuconym budżecie cudów nie można się spodziewać .

https://allegro.pl/kategoria/rowery-miejskie-16482?amortyzacja=brak&material-ramy=aluminium&plec=kobieta&rodzaj-przerzutki=zewnętrzna&rozmiar-kola=28&rozmiar-kola=26&rozmiar-ramy=17 cali&rozmiar-ramy=18 cali&stan=nowe&marka=Maxim&marka=Romet

Oczywiście lepiej kupić w stacjonarnym , w linku tylko propozycje rowerów .

Jeśli to ma być rower do dłuższych dystansów i do jazdy przez cały rok to moim zdaniem należy podnieść budżet o 1tyś i szukać wśród trekkingów . Niestety w komplecie dostaje się amor i przednią przerzutkę ale też lepsze komponenty , lepszą pozycję i piastę z prądnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_dzięki za obszerne wytłumaczenie tematu kół 28", tak zdaję sobie sprawę, że tym budżecie nie ma jak poszaleć. Ja jej doradzałem crossa typu Radon Scart LIGHT 8.0 ok3000zł (tak wiem że ciężka podkowa) albo najlepiej wersja 9.0 z powietrznym amorem, no ale to koszty powyżej jej możliwości ponad 3k, o dzieki za propozycję tego CUBE, mniej więcej o czymś takim myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mihau_ napisał:

To sobie ogarniaj. A może kupisz, zrobisz serwis i odsprzedaż go pytającemu za 1500 zł? Pasuje?

Podałem propozycje rowerów zgodne z oczekiwaniami pytającego i mieszczące się w budżecie (a nie prawie dwa razy droższe). Ponieważ pytający nie zaznaczył, zakładałem że chodzi o rowery nowe. Rozmiar koła też był określony. Więc czego się czepiasz?

 

 

 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

odsprzedaż

odsprzedasz

Cytat

Podałem propozycje rowerów zgodne z oczekiwaniami pytającego i mieszczące się w budżecie (a nie prawie dwa razy droższe).

Jak ci napiszę, że chcę kupić mercedesa s z 2010 roku i mam na niego 40k to mi podeślesz ogłoszenie z powypadkowym, popowodziowym trupem, który zmieści się w budżecie czy napiszesz, że trzymający się kupy egzemplarz kosztuje x2? Forum jest po to żeby ludzi uświadamiać a nie żeby poklepywać po plecach i utwierdzać w złych wyborach czy błędnych założeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak Decathlonowy Riverside 500? Niby kosztuje ciut więcej i ma jakiś tam amor, ale tak poza tym, prosty i jak to w decu, coś się zepsuje to się dostaje nowe. Mój kolega go sobie kupil i jak go oglądałem to całkiem przyzwoicie ta rama jest wykonana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mihau_ napisał:

Jak ci napiszę, że chcę kupić mercedesa s z 2010 roku i mam na niego 40k to mi podeślesz ogłoszenie z powypadkowym, popowodziowym trupem, który zmieści się w budżecie czy napiszesz, że trzymający się kupy egzemplarz kosztuje x2? Forum jest po to żeby ludzi uświadamiać a nie żeby poklepywać po plecach i utwierdzać w złych wyborach czy błędnych założeniach

To jest całkowicie chybione porównanie.

To co Ty robisz to raczej sugerujesz komuś, kto szuka nowego, małego, miejskiego auta za 60 000 zł, jakiegoś używanego Passata kombi w dieslu za 120 000 zł.

Nawet takim rowerem na Nexusie 3 za mniej niż 1000 zł można spokojnie jeździć po mieście, do pracy, po zakupy, a nawet przejechać dziennie te 30 km. Nie twierdzę, że jest to najlepszy wybór, ale jednak wszystkie części są tam nowe, koło 26 cali sprawia, że rower ma mniejsze wymiary (co może być zaletą, gdy drobna kobieta musi go wnieść gdzieś po schodach, na ciasnej klatce na piętro czy do piwnicy), może być nieco lżejszy, a w warunkach miejskich, na twardej nawierzchni mniejsze koło wcale nie jest jakoś dramatycznie wolniejsze od 28".  

Co tam niby jest śmieciem, uniemożliwiającym jazdę? Co tam ma się psuć i wymagać kosztownych remontów? Suport za 20-30 zł? Klocki przedniego V-brake'a? Łańcuch za kilkanaście złotych czy zębatka tylna za kilka?  Nawet ta piasta Nexus 3 w razie czego nowa kosztuje poniżej 200 zł ( Piasta Shimano Nexus 3 Biegowa SG-3C41 36H Ham Wew - 2-C-K-P-0121 - 10946300630 - Allegro.pl ).

P.S.

Za "odsprzedaż" przepraszam. 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kands stv 700 jeśli warunki z pierwszego postu nadal są obowiązujące...

druga opcja riverside100.

 

Nawet słonie w cyrku ogarniają rowery, więc  nieogarnięcie kilku przełożeń z tyłu uwłaczałoby kierującej  :)

Bo zakup a'la veturilo do jazdy prywatnej to bezsens przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spiwor napisał:

Moja żona kiedyś zamarzyła sobie miejski rower.

Kupiliśmy używanego pięknego Batavusa za 1700zł.

Jest problem. Pozycja na rowerze miejskim nie nadaje się na żadne podjazdy, górki, wiadukty. Nie ma jak odepchnąć się od pedałów.

Te Batavusy i Gazelle często mają regulowany wajchą mostek i w kilka sekund można radykalnie zmienić pozycję, bo mostki te mają zakres ustawienia praktycznie od pionu do poziomu i są dość długie. 

Ale potwierdzam, że na ustawieniu pionowym to na takim rowerze nie da się praktycznie podjeżdżać, a nawet jazda na stojąco podczas ruszania jest utrudniona, bo pozycja jest strasznie skrócona. Biorąc pod uwagę, że zwykle siedzi tam jakiś planetarny Nexus lub Spectro i nie ma zbyt wiele biegów na strome podjazdy, takie rowery nadają się jednak głównie na niziny i do spokojnej jazdy, tak by się za bardzo nie spocić.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 14:07, darx999 napisał:

koleżanka uparła sie na miejski koniecznie

Czy próbowała jeździć na jakimś innym ? Bo może warto wybrać się do Decathlona i wypożyczyć na jeden dzień coś o odmiennej charakterystyce. Te typowe "mieszczuchy" są fajne jak się ma plany typu kilka km do sklepu i z powrotem. Na dłuższe wycieczki, nawet typu 25-30 km, są meczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darx999 - dużo osób nie ma bladego pojęcia jak rower może jeździć. Moja koleżanka, nota bene już emerytka, całe życie jeździła najpierw na MTB a potem na rowerze miejskim. Całkiem niedawno wsiadła na mojego gravela z założonymi oponami szosowymi (Conti GP5000) i przeżyła ciężki szok. Nagle okazało się że utrzymanie przez nią prędkości przelotowej w granicach 25 km/h nie wymaga żadnego wysiłku. Efekt ? Kupiła gravela. Zaczęła robić ćwiczenia rozciągające żeby móc na nim komfortowo jeździć. Można powiedzieć że znalazła sobie nowe hobby pomimo że na rowerze jeździła "od zawsze". Dlatego sugerowałem wypożyczenie czegoś o odmiennej charakterystyce ale pisząc to miałem na myśli coś naprawdę szybkiego (gravel, szosa z łagodną geometrią (endurance), fitness).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podpytać jakie to jazdy bedą: do pracy, rekreacyjnie czy zgubić kilogramy.

Według mnie biegi powinne być wewnętrzne. Szkoda czasu na zajmowanie się słabymi(tanimi) przerzutkami zewnętrznymi (chyba że w ramach hobby, ale rozmawiamy o kobietach a te mniej lubią nasze smary, wola swoje). Łańcuch 1 rzędowy to też trwałość i taniość.

Koła obowiązkowo 26. 28 może lepiej wygląda. Ale chcecie lekki rower a zakładacie duże opony (28 zamiast 26) i podnosicie masę rotującą.  To rower miejski nie na wyścigi.  Ma łatwo ruszać i lepiej hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...