Skocz do zawartości

[paczki rowerowe] Wysyłka szpeju rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

 Nie mam się gdzie wyżalić bo mnie nikt nie kocha i dla tego zakładam ten temat.  Sprawa dotyczy wysyłek szpeju rowerowego z każdego zakątka naszego globu. Wczoraj zaczęło mnie nurtować jedno pytanie - jak USA chce wygrać wojnę handlową z Chinami ?  Moja konkluzja oparta na doświadczeniach z ostatnich dni jest taka ,że nie mają szans . Kupuję szpej w USA  płacę za wysyłkę małej koperty bąbelkowej prawie 170 zł (po przeliczeniu ,najtańszą opcją ekonomiczną ) po czym czekam ponad miesiąc , gdzie przesyłki dalej nie widać.  W między czasie zakupione później części w Chinach i na Taiwanie gdzie przesyłka nic mnie nie kosztowała dochodzą po 12 i 14 dniach . Żeby było śmieszniej  z Tajwanu szedł szpej znanej amerykańskiej marki (prosto od producenta 😁).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO Tych znanych i mniej znanych. Ostatnio kupiłem narzędzie reklamowane na stronie jako wykonane i zaprojektowane od początku do końca w Szwajcarii.  Oczywiście tej alpejskiej  krainy nigdy na oczy ten multitool nie widział - chyba , że Szwajcaria leży na Morzu Wschodniochińskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to nie jest taka prosta sprawa bo Ameryka i Chiny to są dwa różne światy. Tu nawet nie chodzi o ekonomię tylko o realia w jakich funkcjonują te kraje. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile może kosztować przesyłka z chameryki do Polski, a ile z Tajwan czy Shenzen do Polski. Tak patrząc realnie to te 170 zł ma sens, natomiast darmowa wysyłka z Chin wiadomo..fajnie, ale coś się nie klei. Ktoś lub cos musi sponsorować te koszty bo chyba oczywiste, że nikt za to nie płaci. Skoro wielcy producenci tam produkują wspierając w ten sposób ten kraj i przekazując im technologię oraz całe know how to w oczywisty sposób przychodzi do głowy dlaczego my konsumenci mam tam nie kupować. Dużo by pisać i różne refleksje przychodzą do głowy ale to nie tylko o ekonomię chodzi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pecio napisał:

  Sprawa dotyczy wysyłek szpeju rowerowego z każdego zakątka naszego globu. Wczoraj zaczęło mnie nurtować jedno pytanie - jak USA chce wygrać wojnę handlową z Chinami ?  Moja konkluzja oparta na doświadczeniach z ostatnich dni jest taka ,że nie mają szans . Kupuję szpej w USA  

Jednak kupiłeś szpej z USA, Tak Chiny nie prześcigną gospodarki USA tylko samymi paczkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że technologicznie oni mocno stoją i być może już niedługo będą bardziej innowacyjni niż reszta świata. Natomiast jest kwestia czy my chcemy aby Chiny były liderem i czy chcemy przejmować ich wzorce. Historia stanów nie jest kryształowa, chińczyki też mają sporo za uszami, a my będziemy musieli zdecydować jaki styl życia bardziej nam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewocz w tym wypadku wybór jest jedyny i słuszny - USA. Ale  z drugiej strony jak tak dalej będziemy dokarmiać "smoka"  , to jak nabierze "masy mięśniowej" może wszystko pożreć co stanie w zasięgu wzroku.

@clavdivs a AXS to nie genialni Amerykanie  tylko Niemcy z dawnego Sachsa , które wykupił lata temu Sram.

A co do warunków to je mają .  Potężne inwestycje w naukę , kuszenie i ściąganie  myśli technicznej z całego świata, komputery  exascalowane  itd.  Fakt jak by przeszli na model gospodarczy "zachodni" a nie centralnie sterowany ........ to strach się bać.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...