Skocz do zawartości

[Piasta] Straight Pull czy klasyczna


Chleje24na7

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chleje24na7 napisał:

18T jest zbyt rzadkie dla mnie, ale 36T to taki sweet spot. Jak na razie temat nieaktualny bo 350/XD/6 śrub/Boost/32 są praktycznie niedostępne. 

Jak nie masz nic przeciwko zagranicznym sklepom, to są na bike-discount.de, i to w niezłej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

Są piasty zapadkowe 72T (a może i wiecej).

Pierścienie ratchet 60T z ali nie starczyły mi na pół sezonu w zwykłym ścieżkowcu (fovno czy jakoś tak, sprawiały wrażenie że zrobione ze ZnAl'u nie stali). Były ponadto bardzo wrażliwe na smarowidło - na smarze potrafily przeskakiwać. 36T to dobry kompromis między kątem zazębiania i trwałością. Do przenoszenia największych momentów są pierścienie z Hybridów (24T i nieco inny kształt uzębienia).

Mam chińską piastę 144T i musiałem jej robić modyfikacje aby nie ulegała autodestrukcji ( na anale jutubowym jest filmidło ) i z tego co się orientuję, to jest stosunkowo częsty problem w tych kitajskich piastach. Po naprawie piasta bangla bez problemu już trzeci rok, ale na szosie, więc też katowana nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto sobie zadać pytanie ...czemu od pradziejów były piasty pod Jbendy, a nie było SP..... odpowiedz jest banalna, bo nie było maszyn które byly w stanie równo/szybko/dobrze zrobic korpusu pod SP.... Dodatkowo szprychy JB  z oczywistych wzgledów to słabsze rozwiązanie niz SP. .... POzostaje pytanie - czy jeszcze żywy jest argument że SP są słąbe, bo jak pęknie szprycha to ....nie dostaniesz w rowerowym od reki ? 😆

18T to ....jak ktos wrzuci z tyłu 50 i zoabczy ile trzeba obrócic na korbie aby piasta zazębiła....nie wiem kto może twierdzić ze 18T sie nadaje do czegkolwiek poza rowerem biegowy.

 

Na moje oko 18T jest tak samo dobre jak okło na JBendach, powinno iśc w parze.... jeszcze do tego wąska obrecz tak z 13mm, gruba dętka i jakas hinduska opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ cześć grona pro jara się ilością ząbków w DT a ja tylko zwykły palant-amotor i co gorsza raczej nie lot napiszę tylko by nie żydzić tych okolic 8 stów na piastę. Święty spokój, cisza pracy piasty jej właściwie bezobsługowość przynajmniej dla mnie od jakiegoś czasu stały się bezcenne. I ja oraz kilku kolegów z tripów muszę też pochwalić fabryczny zaplot DT wiec osobiście znowu szukał bym fabrycznego setu. Co do ilości szprych to nie mam zdania choć mam opcję 28 i 32. Może jak bym wyrwał szprychę jak w 32 i koło dużo bardziej by było to coś by było do mędrkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić samemu tak jak robi fabryka. W kołach XR, XM i EX mają szprychy competition, nyple squorx prolock (czyli z klejem), podkładki pod nyple (nyple i podkładki są sprzedawane w komplecie z obręczami tych serii). No i najważniejsze - naciąg 1200N po stronie mocniej naciągniętej i nie więcej niż 10% rozstrzalu na stronie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I warto rozważyć mosiądz dla nypli jesli koła mają być tyrane na moro, osobiscie używam koł na piastach DT i MAvic od lat, czy to systemowe czy składane, i jedyny problem jaki widze od czasu do czsu, to urwany nypel w tych kolach które były tyrane na mokro.

Oczyywisice mam tu na mysli sytuacje, ze koła nie zaliczaja spektaklarnych dziur/gleb ... przy normalnej jezdzie jedyne co mi się dzieje to urwany nypel. Jeszcze niegdy nie urwałem szprychy SP. 

W dniu 22.11.2023 o 20:50, Chleje24na7 napisał:

Za te 3 kropki dałbym Ci 25 lat bana lub 100 zł grzywny

Gubisz wątek liczać kropki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...