Skocz do zawartości

[Hamulce] Shimano Deore XT BR-M8000


Janur

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że m8000 są już niedostępne. Jakie masz manetki (konkretny model) oraz jakie jest w Twojej ramie mocowanie zacisku tylnego hamulca? Czy czasami nie zrobili tam FlatMount? W tym przypadku nie zawsze mieści się klasyczny zacisk PostMount z adapterem.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze specyfikacji na stronie wynika że hamulce które są to MT201, a tarcze RT26, jeżeli mach zamiar je wymienić na XT to razem z tarczami. Ja bym jednak tak wysoko nie celował, grupa slx całkowicie Ci wystarczy. Jeżeli masz ograniczenie budżetowe to dobrym rozwiązaniem są deore a manetki xt. Mają wyśmienite dozowanie i dobrą regulację. Tarcze bym dał RT66.

Edytowane przez P62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trcze rt66 i rt76 to obecnie chiński szmelc. Ich jakość jest dokładnie taka sama jak rt10.

No i jak wspomniałem wyżej - ograniczeniem migą być manetki przerzutek - jeśli nie są to sl-m4100, 5100 l, 6100, 7100, 8100 czy 9100 to dostępne na rynku hamulce shimano będą z nimi kolidować 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Trcze rt66 i rt76 to obecnie chiński szmelc. Ich jakość jest dokładnie taka sama jak rt10.

No i jak wspomniałem wyżej - ograniczeniem migą być manetki przerzutek - jeśli nie są to sl-m4100, 5100 l, 6100, 7100, 8100 czy 9100 to dostępne na rynku hamulce shimano będą z nimi kolidować 

Na początek wymieniłem RT 26 na Rt66 i hamowanie poprawiło się diametralnie tak więc nie uważam aby oba typy takie same pomijając fakt że finalnie mam XT i Galfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Waszmościowie - czy RT86 z chińskiej produkcji też są dramatycznie gorsze od japońskich?    Zakupiłem 160mm , na zdjęciu Japan, na żywo China  i zastanawiam się czy zostawiać czy  odsyłać i szukać japońskich - jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo mi pomogła Twoja odpowiedź.

Dla zainteresowanych - RT86 160mm  wizualnie różni się między wersją japońską a chińską . Japońskie po obu stronach tarczy mają 'wzorki' jakby po szczotkowaniu. W chińskiej którą miałem (niestety brak foto) jedna strona była gładka. Nie wiem jaki to ma wpływ na hamowanie, bo nie testowałem, ale różnica była widoczna gołym okiem (uzbrojonym też).

Na Allegro zadałem pytanie sześciu sprzedawcom , tylko jeden miał wersję japońską -   junbikepl

IMG_20240216_150900.jpg

IMG_20240216_150917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...