Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

Mają jeden wielki plus .... są na łożyskach a nie na ślizgach co wieszczy długowieczność, są lekkie, czytając na forach zagranicznych maja dobre recenzje i zawsze możesz wepchać ośkę "mocową".

A one są w typie MTB - podgałąź CX/Gravel.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli CXR są w porządku. Poza startą farbą (?) na blokach nic się z nimi nie dzieje. Kręcą się dalej ładnie (łożyska), regulacja siły wypinania OK, ale jak pisał @pecio o butach, ważne by "Zapięcie  przy próbie szarpania nogą nie ma prawa ani drgnąć i nogą nie może latać góra dół na podbiciu. W środku ma być wygodnie bez uciskania na boki i na długość".

Mam jedne  takie buty na żyłkę i suwak które po pewnym czasie się luzują. Efekt taki ze zamiast wypiecia z pedału noga lata na boki w bucie 🤣 Musze kiedyś im kupić zwykłe cienkie sznurówki.

Zresztą CXRy tak mi się spodobały że kupiłem( w rowertour) drugie na zapas gdybym chciał kiedyś przerobić Assiomy Duo 

Screenshot_20240324_150739_com.android.gallery3d_edit_529105185838531_resize_76.jpg.0340a64993464c2d73ea9f5a4287176e.jpg

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przy niedzieli święte obrazki:

Zrzutekranu2024-03-24173741.thumb.png.77963f878f2d82e48d6823bab34180d1.png

Zrzutekranu2024-03-24173759.thumb.png.b18d9c4f3330f49bc010d98eef778850.png

Zrzutekranu2024-03-24173820.thumb.png.94097865ccf640446db5c1410e302278.png

Zrzutekranu2024-03-24173847.thumb.png.cf5a40a8afe2fa14b27e05933327ae01.png

Dziś mała rzeźnia - 3:25. Początek i koniec to po pół godziny bazy ale w środku 4 grupy interwałów 30/20/10/5 Oczywiście pękłem kilka razy, w czasie interwałów też :D Nie byłem w stanie utrzymać mocy i kadencji :D 

Zrzutekranu2024-03-24174331.thumb.png.3c257768eaa984e6d4ac31fb02ca580c.png

 

Jak tak cierpiałem i cierpiałem to myślałem, że zasługuję na jakąś nagrodę. Rzeczową 🤣

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@spidelli To teraz nie powinieneś teoretycznie roweru tykać do piątku.. teoretycznie 😉Tak trochę dziwnie to wygląda. Bardzo duża różnica między wcześniejszymi i tym treningiem.

BTW: Mój podobnie marudzi. U mnie dziś kombinowany wypad. Rano straszący deszcz z gradem zgonił mnie z trasy po 75km, więc po obiadku dokręciłem co nieco wirtualnie - 43,4km i 1227m w górę

   

obraz.thumb.png.a087d82787cd3b462240bbe7267f573b.png
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Zigfir To już końcówka planu, chyba stąd ten wycisk :) 

Zrzutekranu2024-03-24201537.thumb.png.2d65ce8c947e17b4baf44cc9426569a7.png

Zapomniałem wczoraj przynieść sobie na nocną szafkę H10 więc dziś nie było testu orto - zawsze go robię po przebudzeniu, a dziś musiałbym zbiegać po schodach i wbiegać, pewnie odczyt byłby "zaszumiony". A test ma wpływ na poziom zmęczenia w aplikacji. 

Ale oczywiście jazda była męcząca, 158 TSS. Ciekawe jest to, że czwartkowy trening miał TSS o 100 niemal niższe, ale IF czyli niebieska kropka jest wyżej ;) Kto się interesował giełdą, to pewnie rozkminiał świece japońskie przy analizie technicznej🤣.

Ciekaw jestem Twojego zdania - odpuściłem sobie pomiar mocy outdoor - nie mam żadnego planu z aplikacji, po prostu będę jeździł po pracy - na początku krótko, bo dzień krótki - 20 - 30 km, w weekendy setka po śniadaniu; mam zamiar opłacać jeszcze TP, żeby w razie potrzeby reagować ale nie bardzo widzę jazdę w terenie na zadaną moc. Przyczyny są dwie:

1) nie mam licznika Wahoo/Garmin, chociaż może aplikacja Wahoo dałaby się zaprząc;

2) musiałbym znaleźć trasę, gdzie stan nawierzchni, skrzyżowania, ruch uliczny itp. ... itd. dałyby możliwość realizacji takiego treningu...

 

Może nieco naiwnie zakładam, że TCL pójdzie w górę, bo będę jeździł więcej (dłużej); może mniej intensywnie ale więcej (chociaż ostatecznie można coś tam rzeźbić na tętnie i kadencji).

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
45 minut temu, Zigfir napisał:

dziwnie to wygląda.

Racja, coś tu nie gra, z reguły poniedziałki i piątki mam wolne, jeśli noszę zegarek, to zlicza "aktywność" z chodzenia; np. w piątek 22 nachodziłem więcej niż godzina na rowerze w sobotę 23.03 ; fakt że to była lajtowa jazda ale dziwnie to wygląda.

Boksowałem się już kilka razy z firmą Polar, na Grit X i jego wadliwy barometr spuszczę litościwie zasłonę milczenia ale z testami orto na Vantage też się działy cuda. Poszukam i wrzucę obrazki.

Zobaczcie na takie cuda. Pomiar wygląda w ten sposób, że zakłada się H10 na klatkę, w zegarku uruchamia test. Zegarek łączy się z H10 i jest wykonywany test. Zapisuje się w zegarku. 

Następnie synchronizuję zegarek z aplikacją w telefonie, a w chwilę potem jest na serwerze.

Tak wygląda w serwisie www Polar Flow - patrzymy na 8 maja 2023 r.

Zrzutekranu2024-03-24205332.thumb.png.974a5c84f5fe312d5bacb44be50066b9.png

W telefonie wygląda to tak:

Screenshot_20240324-205316.thumb.png.b65ab5f92fc7f1ca1f4261b1701adc9b.png

Jak widzicie, dane liczbowe są I-DEN-TYCZ-NE. Różna jest interpretacja. Polar odsyła do firmy z Krakowa, która jest oficjalnym dystrybutorem, nawet jak poskarżycie się przez formularz międzynarodowy. Trochę dziwna polityka, bo wydłuża to cały proces; ostatecznie przez polskiego przedstawiciela poprosili mnie o zgodę na grzebanie w moim profilu, i chyba ktoś tam zajrzał, bo miałem język zmieniony z PL na EN 🤣

Coś się później poprawiło aż do dziś ;) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co wyprawia Twój Polar , albo masz taki faktycznie stan organizmu  to " mizeria". Coś mi tu nie gra.

 

A jak idziesz w Instinct 2 to bez solara. W zegarku nie ma to najmniejszego sensu. Ma wszystkie funkcje sportowe które Ciebie interesują.

A Garmin Pay to najlepsza funkcja w zegarkach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Sęk w tym, że telefon i tak mam zawsze ze sobą, bo robię nim zdjęcia, dzwonię i płacę :) Dlatego GP nie jest dla mnie niezbędny. Ostatecznie bym się nie obraził, gdyby był, chociaż ta funkcja i muzyka to zdecydowanie pod biegaczy.

Czemu Instinct bez solara? Byłby jeden stres mniej na sakwach; swoje 300 km jechałem na liczniku, który padł po 2/3 dystansu. Mogłem go wcześniej podładowywać na postojach, może dotrwałby do końca. Ale umarł i musiałem włączyć zegarek. Zegarek wytrzymałby pewnie całą trasę ale te czujniki i niska temperatura, zwłaszcza w ostatniej fazie, jak się ciemno zrobiło, pewnie skróciłoby i tak czas używania.

A w zegarku z solarem problem nie występuje - teoretycznie. Zasadniczo chyba w FR 265 bym celował, zmieniając ekosystem.

Patrząc na ten wykres zmęczeniowy to 11 -17 marca był tygodniem regeneracyjnym, co tłumaczy niskie słupki. Ale 19 a zwłaszcza 21 to były mocne jazdy.

Na pewno tydzień regeneracyjny jest zbyt lajtowy - widać to na innych wykresach. Tym razem dołożyłem 1 jazdę w terenie i 1 jazdę na chomiku, przez co krzywe na wykresie Polara aż tak nie opadły, poza wykresem zmęczeniowym.

 

 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Luty wygląda lepiej:

Zrzutekranu2024-03-25054812.thumb.png.9ffc45e0c85cfd35079039f4f2451b57.png

Chociaż tutaj też widać wpływ tygodnia regeneracyjnego czyli 19 - 25.

Oceniając ten plan, to zdarzają się mocne jednostki, których nie jestem w stanie ukończyć bez pauzowania. A mimo wszystko efekt, biorąc pod uwagę skalę czasu, jest mizerny.

Muszę jeszcze postudiować rozkład niebieskich i czerwonych kropek na wykresie TP ;) 

System prezentacji w ujęciu miesiąca kalendarzowego też nie jest najlepszy.

 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 km i padł w trakcie ???   Nie z Garminen takie numery.😁 A solarium w zegarku doładuje go przy odpowiednim wystawieniu do słońca najwyżej o parę minutek więcej.  W liczniku Edge to ma sens bo tam masz ogromny panel i cały czas jest wystawiony na światło. A płatności,  raz spróbujesz  i nie będziesz chciał przestać. 🤣Jedyna rzecz która Garminowi się udała. Muzyka... to fakt dobra jak nic więcej nie bierzesz (telefon) a lubisz słuchać. Ja nie lubię. Choć mam załadowaną całą dyskografię Rammstein. A zegarek jak chcesz dłuższy czas to FR 255 , jest to samo co 265 tylko ekran w innej technologii zrobiony. W 255 masz " pamiętającego piksela" a w 265 amoleda. Reszta taka sama.

A mnie dziś w zegarku wyskoczyło " Mistrz wytrzymałości" odnośnie mojej skromnej działalności rowerowej. I oczywiście co jeszcze mogę zrobić aby stać się cyborgiem. 🤣

Za to kocham Garmina😉🤣

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 km ale 17 godzin brutto, jeśli dobrze pamiętam. W kwietniu chłodno było - za dnia w górach i po zmroku. A licznik był z outletu, więc i wyjściowo bateria w nieznanym stanie (pewnie sporo przeleżał w magazynie).

Zegarek to cały dzień spokojnie wytrzyma, na sakwach dawał radę, ale wieczorem i tak do ładowania, jak wszystko. Niespodzianki to są fajne pod choinką ;)

Muzyki to lubię posłuchać na kanapie albo w łóżku, przed snem. Na drodze za dużo się dzieje, żeby sobie uszy zatykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"......300 km ale 17 godzin brutto, jeśli dobrze pamiętam....." To na ten przykład , Edge Solar  wdeptuje w glebę ten licznik i oddaje ciepły mocz  na niego 🤣

Nawet zegarek Garmina z amoledem go gasi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...