Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

No i gotowość podskoczyła 

Screenshot_20240314_092423_resize_23.thumb.jpg.1fa8be8c0f409353436c578ded025961.jpg

Dziś Toskania i szutry Strade Bianche na Rouvy (lekko nie będzie) 💪, jutro lekki real a w sobotę... Mediolan - San Remo. W TV 🤣

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq Ja cały czas robię za królika doświadczalnego. Masz na fonie i na kompie dwie beta wersje.

A co do analogii kolejowej to bliżej mnie do parowozu z Chabówki na trasie  skansen -  Limanowa.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zigfir mam v6 z Climbem i nawet mi zlicza liczbę km 🧐

Screenshot_20240314_101321_resize_93.thumb.jpg.24260fe5a070b2373105ccca9c08f5e0.jpg

Wagę też mierzę (dla siebie) , ale po treningu, żeby było mniej 🤣

A'propos lotów - ostatnio jak moja żona wracała z Mombaju 737 Max to wyleciała rankiem a leciała nocą. Dogoniła noc 🤣

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, pecio napisał:

ramię korby do Inpeaka,

Myślałem raczej o pedałach z jednostronnym pomiarem - albo Favero albo... Wahoo ;) bo pedały i tak musiałbym kupić - mam platformy. Z drugiej strony, na pewno pomiar mocy przydaje się w tej "treningowej" części roku czyli zimnej. Tutaj sprawę - jak na razie załatwia trenażer - chociaż sam wspominałem, że te mniej wymagające technicznie a długie jednostki przyjemniej byłoby robić na świeżym powietrzu.

Tak sobie myślałem, że w zasadniczym sezonie będę jeździł raczej turystycznie, czy to sakwy czy niedzielne wypady, a ew. jednostki treningowe wepchnę między sezon trenażerowy a ten turystyczny. Do tego będę rotował rowerami, bo Cortinka to turystyk, Gestalt - ten "szybszy" i trenażerowy. Mając pedały z pomiarem byłoby chyba szybciej z przekładaniem, chociaż korba jest w obu rowerach od FSA i o tej samej długości... Tarcze są tylko inne.

Co do zegarka to patrzyłem najpierw na FR 265 a potem z ciekawości na Fenix 7 i ten drugi wydawał mi się spoko. Płatności zegarkiem - ok ale nie jest to must have, telefon zawsze mam ze sobą, to raczej opcja dla biegaczy; muzyki nie słucham na rowerze, więc funkcje z nią związane w ogóle mnie nie interesują. 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli Nie ma problemu z długością korb. W favero definiujesz długość. 

Daj spokój z Fenixem. To zegarek outdorowy. Zakładasz na aktywność i zdejmujesz po. Przeszedłem z Fenixa 6 Pro na forerunnera bo nie mogłem go nosić cały czas. Metalowy bezel i waga nie dawały z nim spać. Musiałem zdejmować na noc. Tylko lekki plastik ✌️

Niby pierdółka a różnica kolosalna 

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli dokładnie potwierdzam to co wygłosił już kolega @dfq. Też przerabiałem Fenixa  i dokładnie tę same (wypisz/wymaluj) odczucia. Fenix taki bardziej do lansu. Prawdziwym wołem roboczym jest seria FR ( zresztą 955/965 to Fenix tylko w lżejszej , poręczniejszej obudowie).  Zakładasz i zapominasz  .  Śpisz,  mamusię grzmocisz i nie wiesz ,że masz go na sobie. 

 A z tymi pedałami to widzisz nie pomyślałem.  Plus za czujność klasową 😁. Faktycznie w przypadku kilku rowerów lepsze rozwiązanie , bo bez problemów  przekładasz.  W pedały Wahoo bym się nie pchał. Za to Favero jak najbardziej. Tu masz  https://cycling.favero.com/en/shop/assiomapromx2.   ...........klasyczny standard SPD , bloki bez łaski i problemu wszędzie kupisz.  I jak coś  to bez problemu możesz później rozbudować do systemu pomiaru z dwóch kopytek.

I pomyśl ile nowych słupków będzie do analizy.  Pojeździsz godzinę a cztery będziesz siedział i dumał nad wykresami 🤣

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz , żyjemy w  niepewnych czasach . Trzeba zbudować skuteczny aparat odstraszania. 🤣

A patrząc na to z innej strony..... człowiek całe życie tyrał , żarł suchy chleb z pasztetówą  i co mam kasę hienom cmentarnym zostawić.  Mam już bliżej niż dalej więc wolę sobie na stare lata poszaleć.

Jakby co to dzieci tatusia poratują.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde , człowiek zamiast spokojnie sączyć piwko otoczony grupką hurys to się pałęta po jakichś toskańskich bezdrożach a pot mu oczy zalewa 😱

StradeB1.jpg.7f066df32980013d9fecf86aa7b84f72.jpg

Boże, co za trasy - ze 20 podjazdów 10+, ze 4 18% 😲. Miała być baza (nie jechałem szybko) a wyszedł próg 🙃

Z Climbem na takich pagórach to bajka - inny level symulacji.

Jutro w realu (jak bedzie pogoda) to tylko regeneracja.

No to cię @pecio "dogoniłem"  🙃:

Screenshot_20240314_140811.thumb.jpg.ea48dfb7c05e09c56f69c3ace7f4226c.jpg

Edytowane przez dfq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli To wykresik z trasy Ven-Top (Zwift), ale odcinki pod linijkę to z mocą wymuszoną w ERG. Tym razem to taki kombinowany grupowy trening był. Dopiero ten poszarpany kawałek to już całkowicie radosna dokrętka na własną rękę. Na Zwifcie jest to tak zorganizowana, że moc lecisz treningową, a wynik prędkości masz taki, jakbyś jechał normalnie z taką właśnie mocą. 
@pecio No z taką oponką to żadne słupki nie są straszne 😏
@dfg Climba też polecam.... Choć może inaczej, jest bardzo fajnym urządzeniem i urozmaiceniem jazd (bo przy treningu typowym jest za automatu wyłączany), ale trochą za bardzo awaryjny (w ciągu 3 lat wymieniłem 2).
BTW. Dwa dni pod rząd jazd - łącznie 290 TSS, a kolega Polar mi niedotrenowanie pokazuje...
... A niech sobie pokazuje - dziś to ja mogę co najwyżej łańcuch posmarować 😁.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli Do wykresików używam darmowej apki Stravistix/Elevate.

Jest w wersji webowej (na Chromie i chyba Operze) i Desktopowej jako aplikacja standalone. Dane zaciąga ze Stravy.

24mce

image.thumb.jpeg.4467f11853be67b59769d8769cbb30d9.jpeg

 

12mcy

Elev_12mc_cr.thumb.jpg.4c2191cf1a361dbf2812df612f228634.jpg

 

3mce

Elev_3mc.thumb.jpg.8b5202e6dddbb13d93f1bbacc5c5d8a7.jpg

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq Dzięki, no to ja jednak myślałem, że to Garminowe narzędzie z Garmin Connect ;) Te wszystkie narzędzia są za free czy jednak trzeba coś opłacać? 

Ten 3-miesięczny to ładny postęp 👍Słuszna koncepcja - słuszną Iinię ma nasza władza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

free, free, free  👍

Te 3miechy to regularny trenażer ( w tym sezonie zimowym wreszcie bez żadnych przerw). Trening piramidalny (baza + Sweet Spot+ HIIT). Teraz juz trend horyzontalny. Moze jeszcze na koniec w II połowie kwietnia przycisnę mocniej bo potem juz tylko real - nie ma szans utrzymać regularności bo jeżdże tylko  przy dobrej pogodzie dla przyjemności.

To jest ten eksperyment -odwrócona periodyzacja, forme zrobilem w zimie, zobaczymy jak poleci w dół w ciągu roku 🤣

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq w sumie to całkiem ladne wyniki fitness na poziomie 121 robi wrażenie. Widać, że mocno potrenowane.

Inna sprawa, że jak w zeszlym roku szybko wskoczylem z nizin, to teraz z wyższego poziomu już nie tak łatwo iść w górę. 3 dni przerwy i progres co najmniej zatrzmany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebus " retoryczny" ....gdzie dziś dziadziuś na swym rączym rumaku Albinosie robił patataj , patataj  ?

Dodam ,że w tych ruinach odkryłem tkz." Kalendarz  Butelkowy"  starożytnych Sumerów. Wieki minęły a on dalej precyzyjnie pokazuje astronomiczne pory.

20240315_101236.jpg

Po drodze wypatrywałem "stolarza" na specjalistycznym dłucie z trumienką na chomiczka..

 

 

Edytowane przez pecio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątałem dziś bałagan w TrainingPeaks bo z 3 jazd MTB uwzględnił mi tylko jedną, omyłkowo wpisaną jako Bike. Po korekcie na Mountain Bike ta też zniknęła:

Zrzutekranu2024-03-15193841.thumb.png.9587d452b1b238f45c6f48f3c6f483c7.png

A po korekcie i zaptaszkowaniu Mountain Bike:

Zrzutekranu2024-03-15193912.thumb.png.b3c1820e6b2ff609a471f78fa05b93a6.png

Zatrzymałem dziś trend spadkowy w tygodniu regeneracyjnym. W niedzielę też po treningu na chomiku jadę poskakać do lasu...

 

 

Zrzutekranu2024-03-15194813.thumb.png.ef5e788da6eb0dc64e86171b023e006e.png

Ach, jaki ładny kamyczek....

Zrzutekranu2024-03-15194937.thumb.png.5f091c9828c74c3413bcb1745051cd84.png

 

Zrzutekranu2024-03-15194813.thumb.png.ef5e788da6eb0dc64e86171b023e006e.png

Ach, jaki ładny kamyczek....

Zrzutekranu2024-03-15194937.thumb.png.5f091c9828c74c3413bcb1745051cd84.png

A to ćma:

Zrzutekranu2024-03-15195513.thumb.png.6c60a4da4288db09a07dc087916907f0.png

Zrzutekranu2024-03-15195335.thumb.png.5ddd059dec8f4dd5fc466f9d57774f17.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...