Skocz do zawartości

[legginsy] Najcieplejsze legginsy zimowe bez wkładki, bez szelek i duże


marcin263

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie, jakie znacie najcieplejsze legginsy na zimę bez wkładki i bez szelek i do tego na bardzo wysokiego gościa. Wszystko co używam do tej pory, decathlon itp, daje radę tak do 10 stopni, poniżej szybko przestaje być komfortowo. Generalnie zwykle są to bardzo cienkie materiały, potrzebuje coś co jest naprawdę grube jak się weźmie do ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić leginsy polarowe. Ja używam takich: https://sklep.kwark.pl/pl/p/Legginsy-dlugie-Power-Stretch-Pro-087101/157 - są elastyczne i bardzo ciepłe. W komentarzach do tego produktu pojawia się opinia że są trochę za krótkie z którą się zgadzam. Mogłyby być jak dla mnie 2-3 cm dłuższe. Ale poza tym są bardzo wygodne nawet jak je założę pod spodenki kolarskie czy spodnie do biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zekker napisał:

Podaj jakie modele miałeś, żeby była jasność o jakie materiały chodzi.

Teraz np jeżdżę w takich z dekatlonu https://www.decathlon.pl/p/legginsy-do-biegania-meskie-kalenji-warm-ocieplane/_/R-p-189151?mc=8529781

Zdaje sobie sprawę że są dedykowane do biegania, ale tam rowerowe w zasadzie wszystkie są z wkładką i przeważnie na szelkach. To jest taki materiał śliski na wierzchu, a od spodu jest polarowy meszek. Najtańsza najprostsza konstrukcja, ale jest całkiem wygodna, tyle, że to jest cienki materiał, coś takiego 2x-3x grubszego załatwiło by sprawie. Jak jest zimniej ubieram na nie drugie luźniejsze spodnie, da radę jeździć, ale nie jest to moje marzenie. Ubieranie na siebie nie wiadomo ilu elementów sprawia, ze odechciewa mi się czasami iść na ten zimowy rower. Staram się optymalizować mój ubiór.

Przez internet zrobiłem już chyba ze 6 zwrotów różnych spodni, przeważnie dużo za małe(a były to xxl), albo podobnie cienkie, z wkładką i szelkami było by co kupić, ale bez jest mały wybór.

Na forum biegowym polecili mi spodnie DYNAMIC TAIGA, wyglądają na cieplejsze, wysyłka i ewentualny zwrot to 30zł więc póki co się wstrzymałem.

Są jeszcze ALE CYCLING Fuga, wyglądają nieźle, producent podaje temperaturę 0 - 8, jednak może być problem z rozmiarem, do tego zamki po bokach, 550zł też nie mało, do przeżycia, ale nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być typowo zimowo, to powinna być membrana. To co masz to grubsza lycra, może termicznie byłoby nawet ok ale przewiewne na wylot.

Odzież do biegania niekoniecznie się sprawdzi. Większy wysiłek, więc muszą więcej ciepła oddać, mniejsze prędkości, to tak nie wieje.
Jak już coś wybierać to z modeli zimowych. Warto też spojrzeć na narciarstwo biegowe.

Ja mam spodnie Craft z membraną VentAir X Wind. Przy 10° są za ciepłe, raczej poniżej 7°. Komfort dają do lekkiego mrozu ale idzie wytrzymać do -5°. Oczywiście +/- intensywność wysiłku i indywidualne preferencje.
Mają modele z tą membraną do biegu narciarskiego, więc powinny być bez wkładki i szelek.
Mam rozmiar XL, są dla mnie już za grube w tyłku ale nogawka ma prawie dobrą długość (jeżeli dobrze pamiętam, to ma około 80cm). Lukę do buta załatwiam ciepłą skarpetą lub ocieplaczami na buty.

Taniej z decathlonu popatrz na MTB Rockrider Expl 500, Inovik 500, powinny lepiej chronić przed wiatrem.

 

Na okres przejściowy warto się przemóc i założyć pod te co masz jakąś bieliznę termo. Ja przeważnie korzystam z Fjord Nansen z serii Are. Razem z grubszą lycrą idzie zejść do okolic 6° o ile wystarczająco intensywna jazda i nie wieje przesadnie.
Wiadomo, że na kilka warstw nie jest tak wygodnie ale czasami to jedyna sensowna opcja, żeby wpasować się w temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...