Skocz do zawartości

[do 500-600zł] Złomek MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 😀 
Szukam jakiegoś złomka do 500-600 zł na dojazdy do pracy.
Wiem, że w tej cenie znajdę pewnie same złomy, ale właśnie takiego złomka szukam 🙂 
Wystarczy coś co da radę jeździć po ścieżce rowerowej i drogach w parku

###Argumentacja poniżej ###
 
- Rower będzie stał w większości czasu na otwartej przestrzeni niezależnie od warunków pogodowych.
- Często koło roweru będą przechodziły osoby które lubią otrzymywać nowe rowery, bez wiedzy właściciela roweru.
- Możliwe, że pod koniec kolejnego roku (jak środki pozwolą) kupię jakiś sensowniejszy rower.

Więc plan jest taki, kupić złomka, owinąć taśmą "Hello Kitty" i mieć nadzieję, że szanujący się złodziej nie pokusi się na takie "Monstrum"  ❤️ 


Parametry:
Poszukiwany rower:  MTB ? 
Wzrost : 170 cm
Wymiar nogi : 70 cm 
Szacowany rozmiar ramy: 16-18 cali
Waga : 78 kg
Lokalizacja zakupu : Mieszkam w pobliżu Rzeszowa więc : Rzeszów +100 km lub mogę przejechać się do Krakowa pociągiem i tam kupić 🙂 

Szczerze nie znam się za bardzo na rowerach (miałem 1 z komunii), znalazłem kilka ofert i będę wdzięczny za opinię, pomoc w wyborze lub podesłanie jakiś ofert które według was mają sens .
Z góry dzięki 😻 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-hexagon-v3-26-CID767-IDVq3FU.html
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-kross-hexagon-CID767-IDUzCnE.html
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-hexagon-x3-CID767-IDVs2sA.html
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-hexagon-v3-CID767-IDVJn0n.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powinien być okej, ma wolnobieg ale jakby to padło można dać tanie koło i kasetę 7rzędową.

Drugi za mały. Trzeci - podobnie jak pierwszy, wszystko zależy od stanu, wygląda nieźle. O czwartym nic nie można powiedzieć. 

Możesz jeszcze poszukać albo jakiegoś starego górala ze sztywnym widelcem, albo jeszcze lepiej jakiegoś używanego roweru crossowego, trekkingowego na kole 28" - jest to możliwe. Do tego błotniki i na dojazdy do pracy jest. No i żeby na jakiś przyzwoity łańcuch zostało, bo każdego roweru szkoda. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym czegoś bardziej leciwego, MTB/crossa z początku lat '90 - za te pieniądze możesz wyrwać coś markowego, na niezniszczalnym osprzęcie z wyższej grupy shimano (LX/DX, nawet stara acera jest OK), kołach z piastami na kasetę a nie badziewny wolnobieg itp. Do tego wrzucasz stówkę na wymianę linek, pancerzy i klocków hamulcowych i masz rower na lata :)

Problemem może być "nie znam się za bardzo na rowerach" - ale tu przychodzi z pomocą prosta organoleptyka, czyli sprawdzasz czy w rowerze napęd działa jak powinien, czy koła są proste i wszystkie szprychy całe, czy nie jest zardzewiały w kluczowych miejscach ruchomych (może być brudny, nie może być przesadnie zardzewiały), ****WAŻNE*** czy sztycę da się swobodnie wyjąć z ramy (czy nie jest zapieczona). Generalnie unikaj rowerów, po których od razu widać, że stacjonowały pod chmurką i wtedy reszta powinna być do ogarnięcia ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam stare MTB i to stalowe - tylko że stal Cro-Mo, nie High Ten. I najlepiej żeby rurki były cieniowane ( na naklejce opis "tubing") . Taka ramą obecnie nie przyciąga złodziei a jest niezniszczalna - sam mam do dojazdu do sklepu rower z 1992r. z ramą z rurek Tange Cro-Mo, sądzę że mnie przeżyje😀.

3x7 biegowy DX działa do dziś bez problemu, tylko co dwa lata smaruję linki ( zarówno linki jak pancerze są oryginalne!!!, naprawdę działają)

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Dzięki, napiszę do ogłoszenia nr 1 :) 

@akkwlsk i @PiotrWie 
Też dziękuję za porady, podpowiecie jakich modelów szukać z tych klasyków ? :) 
Sprzedawcy niechętnie wpisują w opisy osprzęt, a nawet jak pytam to zazwyczaj nie wiedzą więc może są jakieś klasyki które miały dobry osprzęt już w standardzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, hubzur11 napisał:


Też dziękuję za porady, podpowiecie jakich modelów szukać z tych klasyków ? :) 
 

Szukaj znanych marek. Np coś w ten deseń

Rower Specialized w super stanie Okazja! Rzeszów • OLX.pl

choć akurat ten model ma nietypowe manetki od przerzutek, ale to chyba fabryczne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz no osprzęt - jeśli całość ( hamulce, piasty, przerzutki, manetki, korba ) będzie z grup Deore XT, LX, DX to na pewno ramą będzie też dobra, poproś o podanie danych z naklejki, na mojej jest: Cro-Mo, Butted Tubing, Tange, O.S. Tubes.

Ta Merida do Twoich celów wystarczy, ma ramę chromowo-molibdenową ( choć nie Tange) chociaż mogłaby wyglądać gorzej by odstraszać amatorów cudzego mienia 😃.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubzur11 ta merida to dobry kierunek 👍 
Z popularniejszych możesz szukać:
Trek (singletrack, multitrack)
Wheeler
Diamond back 
Scott
GT (tequesta, karakoram, outpost) 
Specialized (hardrock, rockhopper) 
Giant (terrago, boulder) 
Marin (muirwoods, pallisades, bear valley, pine mountain) 
Dawes

To tak z głowy na szybko, jest tego wiele więcej ;) Generalnie trzymaj się ram z rurek cro-mo (chromo/cromoly, różnie to nazywają) i wymienionych wyżej grup osprzętu i powinno być dobrze. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Napisałem do kilku osób i czekam na odpowiedź w sprawie Meridy.
Szukając rowerów marki Wheeler znalazłem coś takiego - wheeler 900
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-wheeler-rozmiar-ramy-19-CID767-IDTvi9j.html

Wygląda na coś nowego, a nie staroć, warto pisać ?? :) 

@akkwlsk @Wojcio @PiotrWie @Artur85 @MikeSkywalker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...