Skocz do zawartości

[Spodnie] Długie wiatroszczelne


FigoiFago

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam spodni długich wiatroszczelnych. Najlepiej gdyby były miały panele z odpowiednią membraną na całej długości. Nie muszą mieć wkładki i szelek. Czy ktoś zna takie? Znalazłem spodnie z Gore, ale one są wiatroszczelne tylko na udach i kolanach GOREWEAR C3+ Spodnie termiczne Mężczyźni, czarny/żółty | Bikester.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te gorewear z wkładką i szelkami. Na początku roku parę razy przy 3-5 stopniach jeździłem i było dobrze. Chociaż mi jest rzadko zimno w nogi (bardziej tyłek i klejnoty), mocniej się skupiam na korpusie, ramionach, głowie.

https://www.bikester.pl/gore-wear-c3--thermo-bib-tights-mezczyzni-M884754.html

13 minut temu, RabbitHood napisał:

Dzisiaj w wietrze jeździłem w leginsach z decla (50zł za nie dałem) - i dawały radę. O ile nie boisz się pokazać w lajkrze to polecam.

https://www.decathlon.pl/p/legginsy-do-biegania-meskie-kalenji-warm-ocieplane/_/R-p-189151

W tych biegam, też się zdarzyło parę razy koło 0 i przeżyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FigoiFago napisał:

Nie boję się, ale jechać w 10-15 stopniach, a jechać w okolicach 0 to jednak spora różnica. 

polecam najpierw spróbować, zeszłą zimę tak śmigałem, już nie pamiętam, ale możliwe, że na -5 - -10 zakładałem jeszcze bieliznę termoaktywną (aka. kalesony :D) i było git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zła koncepcja ;)

Nie ma ubrań idealnych, takich które sprawdzą się na każdą pogodę i temperaturę.
Weźmiesz spodnie, które pozwolą na jazdę przy -10°, to przy +5° będzie sauna. Weźmiesz takie na 7°, to na mrozie będzie kiepsko.

Zatem jak mają być jedne konkretne, to podaj chociaż zakres temperatur, bo mogą być z samą membraną, a mogą solidnie docieplone.

Od kilku sezonów mam Craft Storm Bib i <7° się sprawdzają. Przy intensywnym wysiłku górna granica to raczej 5°.
Początkowe wrażenie, że w łydki i piszczel za zimno, bo tam faktycznie bardzo cienki materiał bez ocieplenia ale jak się rozgrzeje, to jest ok. W razie co można założyć dłuższą skarpetę.
Dolna granica to lekki mróz, przy -5° idzie jeszcze jechać ale lepiej już dołożyć termokalesony. Przy odpowiedniej bieliźnie można spokojnie zejść w okolice -10°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 10:11, zekker napisał:

To zła koncepcja ;)

Zatem jak mają być jedne konkretne, to podaj chociaż zakres temperatur, bo mogą być z samą membraną, a mogą solidnie docieplone

Moja koncepcja jest taka żeby przy temperaturach -3 do +5 nie zakładać drugiej warstwy. Głównie chodzi mi o dojazdy do pracy, czyli niecałe 3 km. Na dłuższe wypady nie obędzie się bez drugiej warstwy i o tym wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spodnie rowerowe zimowe bodajże Triban RC500 z szelkami i właśnie w takich warunkach typu -3 do +5 i silnym wiatrze sprawują się bardzo dobrze - sprawdzałem w Decu ale chyba już nie ma ich w ofercie, pewnie były za dobre w za niskiej cenie i je zdjęli. Mieszkam nad morzem, silne, zimne wiatry to standard u nas, dojeżdżam do pracy codziennie rowerem, zimą też i w tych spodniach przejeździłem całą zeszłą zimę, czasem w deszczu, czasem w temperaturach 0 st. C, czasem lekko poniżej lub powyżej i było o.k. Najzimniej chyba było -2 st. C z tego co pamietam. Pracę mam tylko 2,5 km od domu ale niemalże codziennie wracam z pracy "okrężną drogą", tak żeby te 20-30 km chociaż zrobić i naprawdę złego słowa na te spodnie nie mogę powiedzieć.

PS. Sprawdziłem na stronie Deca i widzę, że mają wersję bez szelek za 199,99 zł - jeśli to ciągle te same spodnie to warto

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 17:27, FigoiFago napisał:

Nie boję się, ale jechać w 10-15 stopniach, a jechać w okolicach 0 to jednak spora różnica. 

Kiedys mialem spodnie rogelli fobello przy minusowych tmp jezdzilismy po lesie kilka godzin i byla bajka maja fajna powloke na przodzie ktora chroni zobacz sobie, ja po latach znow je zamowilem

Ja mam za to teraz problem z rozmiarowka co zamowie to odsylam nie koge sie wpasowac🤷‍♂️ 180cm i ok 102 w pasie, klatka tez ok 102 musze chyba celowac xxl lub xxxl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 09:02, FigoiFago napisał:

Moja koncepcja jest taka żeby przy temperaturach -3 do +5 nie zakładać drugiej warstwy. Głównie chodzi mi o dojazdy do pracy, czyli niecałe 3 km. Na dłuższe wypady nie obędzie się bez drugiej warstwy i o tym wiem. 

Na tak krótkim dystansie, to praktycznie wszystko z działającą membraną i dociepleniem będzie ok.
Miałem Rogelli Biella i na tak krótkich dystansach były ok w tych temperaturach. Na dłuższe trasy, to w porównaniu z obecnymi Craftami to była cerata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...