Skocz do zawartości

[kompatybilność] Klamkomanetki GRX do zacisków XT


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kombinował łączenie szosowych/gravelowych klamkomanetek z zaciskami MTB? Konkretnie to chcę jak już w końcu rama gravelowa dotrze, kupić klamkomanetki BL-RX820 i pożenić je z dwutłoczkowymi zaciskami XT BR-M785.

 

Raz, że takie zaciski nowe po prostu mam.

Dwa, że w trzech na 5 rowerów w domu już hamulce używające takie klocki są.

Trzy, po licznych próbach z zamiennikami kupiłem na zapas (10 kompletów) najlepsze do tego typu zacisków metaliczne oryginalne klocki z radiatorami Shimano J04C.

 

Krótko mówiąc najtaniej i najwygodniej mieć kolejne tego typu hamulce do obsługi w domu.

 

Poza kompatybilnością i wrażeniami z jazdy .... ?   ....   to jeśli to zabangla, to czy są jakieś (pewnie nieznane mi) problemy z takim łączeniem?

 

Adaptery do ramy Flat Mount => Post Mount to wiadomo (przód chcę tarczę XT 180, tył 160). Ale nie wiem np.  jak tam klamkomanetki szosowe przychodzą w sensie przewodów hydraulicznych. Generalnie mam luźne/gołe przewody hydrauliczne do przeplecenia przez ramę/widelec i dokręcane banja, no ale to na stronę zacisku. Nie wiem jak łączenie wygląda po stronie klamki i co tu może mnie zaskoczyć. Nigdy nie miałem do czynienia z hydraulicznymi klamkami typu szosowego. 

 

Wolę zapytać za wczasu, bo jeśli to nie ma szans dobrze działać, albo są jakieś duże nieznane mi problemy, to kupię po prostu klamkomanetki w zestawie z zaciskami GRX.

Dzięki

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie grzebałem więc w szczegółach nie wiem.

Generalnie przewód do klamki trzeba jakoś podłączyć, z tego co wiem właśnie przy pomocy odpowiedniego łącznika.
W klamkach MTB i szosowych Shimano stosuje inne, więc te z moich SLX nie pasowały, a w Tiagrach nie dołączyli, więc musiałem dokupić.

Nie, żaden przewód nie wychodzi, po prostu wewnętrzne podłączenie nie jest kompatybilne między góralami i szosami, a odpowiedni element niekoniecznie jest dołączony do klamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz przyłączać zacisk z przewodem do klamkomanetki czy przewód do zacisku? 

Jeśli to pierwsze czyli podpinasz z nową oliwką przewód do klamkomanetki to zrób to kluczem dynamometrycznym i "łapką" bo tam jest tylko 5-6Nm.  Korpus jest plastikowy I bardzo łatwo spowodować pęknięcie wokół gniazda przewodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie, mam luźny oryginalny porzewód Shimano, luźne skręcane banjo ale tu wiem co i jak, no i trzeba to sparować z klamkomanetką. Dzięki za sugestie. A  zacząłem pytać bo na tubce widziałem jakieś patenty gdzie z klamek wystawał już jakiś krótki przewód hamulcowy z jakąś złączką, i myślałem, że to standard w nowych pudełkowych klamkomanetkach S i łączy się to gdzieś już poza owijką. Kierę mam WCSa z wew. prowadzeniem, ale przy mostku jest wyjście i rama też ma wejście w dolnej rurze już poza główką. Także fajnie byłoby łączyć czymś przewody na tym odcinku na zewnątrz.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja dodam, że musiałem zmienić zaciski z BR-M785 na BR-M8100. Powód to umiejscoqwienie Banjo. W tym starym modelu wypada po zewnętrznej stronie i nie pasowało to do przewodów wychodzących z ramy/widelca od wewnątrz. Jakieś straszne wygięcia/zagięcia przewodu trzebaby zapodać. Z BR-M8100 udało się to bez problemu bo tam banjo jest po stronie wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...