Skocz do zawartości

[Trójmiasto] Trasa łącząca single


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem w okolicach Gdańska i chciałbym pojeździć trochę po tutejszych singlach (których jak widzę jest bardzo dużo). Byłbym wdzięczny za propozycje tras (lub skierowanie na odpowiednie strony) łączących kilka singli dla dwóch niezbyt zaawansowanych technicznie, choć sprawnych wydolnościowo, cyklistów na HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd startujesz? "Okolice Gdańska" to bardzo pojemne określenie.

To jest bardzo dobra kompilacja singli nie tkniętych łopatą: https://www.trailforks.com/route/p-tla-lasy-oliwskie-najlepsze-singletracki-downcountry-2022-39714/

To jest świetny bikepark w dużej mierze wykopany łopatą Jacka: https://www.trailforks.com/region/bigfoot-works-bikepark/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy na Wyspie Sobieszewskiej, ale mogę się przemieścić samochodem do kilkudziesięciu kilometrów.

Szczerze mówiąc, pisząc o singlach miałem na myśli właśnie Bigfoot Works, bo o tym wcześniej czytałem, tylko brakowało mi jakiegoś pomysłu na połączenie tych ścieżek.

Ale teraz widzę, że ogromna część singli w TPK nie należy wcale do tego kompleksu.

Ta pętla po Lasach Oliwskich wygląda bardzo ciekawie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za big Foot works nie pchałbym się na jakiekolwiek dropy bez sprawdzenia.

Warto poczytać raporty na trailforks, niemniej regularnie utrzymywane są big foot works (Jacek), w Oliwie coś grzebie zdaje się @zekker (czy "Sławek z lasów oliwskich" to Twój kanał?), a cała reszta to często po jednej burzy robi się nieprzejezdna. BFW są sprzątane z dnia na dzień.

Na Kleszczowym nie byłem od zimy. Z raportów wynika, że ostatnio dropy zostały odbudowane, nie wiem w jakiej postaci.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzę, żadnego kanału i jak na razie w ziemi nic nie grzebałem.

Z BFW mam objechane tylko:
- Spinkę i Kołowrót - w zasadzie bez trudnych elementów ale wąskie, nie jestem do tego przyzwyczajony
- Szaman - nieobligatoryjne dropy, bardziej stromo, w dolnej części mocno dziurawo
- Transfer - jak się pojedzie jedną ścieżkę dalej w prawo, to ominie się pierwszy drop, reszta spokojnie do zjechania lub ominięcia, ostatnio odnowiona
- Gwizdek - ciut trudniejsza, chyba że ktoś jedzie na pełnej, to można się wygwizdać ;)
- Sfora - w zasadzie to na piechotę, dla mnie już za trudna, choć większość dropów wygląda na nadających się do zjechania, jak ktoś umie to się pobawi

Z tej pętli oliwskiej, to na pewno zmieniłbym podjazd Tatanką, na Pikawę (według mapki pod prąd ale to ogólnie dostępna ścieżka). Trzeba na początku wypchnąć się ale na górze będzie widok na morze.

A samo Sobieszewo też ma fajnie ścieżki. Najlepiej zapuścić się między główną szutrówkę, a plażę/kolektor i po prostu wybierać ciasne ścieżki na "pagórkach". Do gór ma się nijak ale klimat fajny. Możliwość kombinacji prawie nieskończona.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo praktyczne porady. Co do sobieszewskiego lasu, to rzeczywiście można te ścieżki potraktować jako mini single (niektóre podjazdy są całkiem strome). No i sam las jest piękny.

Jeszcze nie jeździłem po TPK, ale muszę powiedzieć, że trochę Wam zazdroszczę tych terenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze nie jeździłem po TPK, ale muszę powiedzieć, że trochę Wam zazdroszczę tych terenów :)

... nie mam pojęcia o naszych singlach, więc się wtrącę :P 

I napiszę, że TPK to najlepszy miejski las rekreacyjny w Polsce. A na pewno nawet w czołówce w Europie - tak duży, tak wygodnie położony wzdłuż aglomeracji, tak OGROMNIE zróżnicowany rzeźbą. Zawsze znajomym z Polski mówię, że poczują się np. jak w Beskidzie Niskim.

Jeśli ktoś szuka miejsca w Polsce do życia i potrzebuje terenu do życia "po godzinach", TPK można spokojnie traktować jako jeden z największych atutów przenosin do Trójmiasta.

Dobrego czasu w TPK :) 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli ktoś szuka miejsca w Polsce do życia i potrzebuje terenu do życia "po godzinach", TPK można spokojnie traktować jako jeden z największych atutów przenosin do Trójmiasta.

Tak, TPK po za obecną Żoną był w czołówce argumentów za decyzją o opuszczeniu Warszawy na zawsze 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie na BFW jeździliśmy w regionie Spacerowe, który w zupełności mam wystarczył, tym bardziej, że trafiliśmy na ogromną ulewę.

Do TPK pojechaliśmy z grupą MTB Decathlon Trójmiasto, którą polecił mi sympatyczny sprzedawca w markecie z elektroniką, kiedy zauważył koszulkę o tematyce rowerowej :)

To była świetna sprawa, bo nie musiałem móżdżyć gdzie jechać, tylko zajmowałem się walką o życie w ogonie grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...