Skocz do zawartości

[pedały] kręcenie sie pod butem


lexar

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny problem ale nie do końca wiem co sie stało. Mam unibike flasha i zrobiłem już na nim z 1000km a problem pojawił się dopiero wczoraj po raz pierwszy, dzisiaj dokładnie to sam.
Podczas jazdy tylko prawy pedał przekręca mi się pod butem(platforma). Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale jest to cholernie denerwujące i trochę niebezpieczne bo po takim przekręceniu potrafi mi noga spaść z pedała a jadąc przy drodze obicie klejnotów może byc najmniejszym problemem...
Pedały aluminiowe pewnie jakieś badziewne ale nie jest to technologia nasa. Buty te same od 2 miesięcy ale dzisiaj sprawdzałem inne i problem nadal występuje.
Pedały wyglądają normalnie, prosto jedynie przy prawym odpadł 1 odblask. Pewnie kupię jakieś lepsze platformy ale zastanawia mnie co się stało że wróciłem normalnie z pracy i rano nagle taki problem :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak samo po serwisie - łożyska na wiankach, jeden z pedałów nie dał się po prostu skontrować i mimo, że kontrowałem mocno jak tylko mogłem to po jakimś czasie śruba kontrująca musiała sie w jakiś dziwny sposób samoczynnie luzować i obracając pedałami podczas jazdy dokręcałem ten pedał do tego stopnia, że przestawał się kręcić. Po kilku próbach ponownego kontrowania i konieczności wracania do domu po przejechaniu od kilkuset metrów do kilku kilometrów z zablokowanym pedałem poddałem sie i kupiłem nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lexar napisał:

Dziwny problem ale nie do końca wiem co sie stało. Mam unibike flasha i zrobiłem już na nim z 1000km a problem pojawił się dopiero wczoraj po raz pierwszy, dzisiaj dokładnie to sam.
Podczas jazdy tylko prawy pedał przekręca mi się pod butem(platforma). Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale jest to cholernie denerwujące i trochę niebezpieczne bo po takim przekręceniu potrafi mi noga spaść z pedała a jadąc przy drodze obicie klejnotów może byc najmniejszym problemem...
Pedały aluminiowe pewnie jakieś badziewne ale nie jest to technologia nasa. Buty te same od 2 miesięcy ale dzisiaj sprawdzałem inne i problem nadal występuje.
Pedały wyglądają normalnie, prosto jedynie przy prawym odpadł 1 odblask. Pewnie kupię jakieś lepsze platformy ale zastanawia mnie co się stało że wróciłem normalnie z pracy i rano nagle taki problem :)
 

 

Napisałeś x zdań, z których nie wynika na czym polega problem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciężko to opisać. Podczas jazdy platforma na której trzymam stopę obraca się o 180 stopni pod butem czasami kilkukrotnie przez co spada mi but z pedała. Brzmi idiotycznie i nieprawdopodobnie ale mam to od wczoraj(30km dziennie) i wkurza mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ChuChu napisał:

To znaczy że źle trzymasz stopę. Co innego ma być niby powodem?

no właśnie sam się zastanawiam bo dziwne to jest. nie możliwe bo rowerem przejechałem w tym roku kolo 1k km i nigdy problemu nie miałem. Wziąłem wczoraj rower zony na próbę czy nie dostałem skoliozy stopy ale tam problemu nie ma. 
Nowe platformy kosztują 50zł więc to nie problem tylko ciekawi mnie przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...