Skocz do zawartości

[wybór] Raymon FullRay 130E 6.0 vs Rockrider E-expl 520


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście też bym wybrał R- Raymona że względu na silnik - Brose ma opinię zawodnego ( choć osobiście nie miałem do czynienia), jak opisują inni ma plastikowe łozyska ulegające szybkiemu zużyciu, podczas gwarancji nie problem, gorzej po. Za to Yamahę mam, jak dotychczas zrobiłem 16,4 tyś km bez problemów, daje bardzo " naturalne" odczucia z jazdy, odcięcie powyżej 25/h jest bardzo delikatne  ( odcięcie zaczyna się przy 24, powoli odcina do 27/h), bez wspomagania żadnych oporów, jedziesz jak na zwykłym rowerze.

70 Nm w silniku centralnym spokojnie wystarczy, w zaprzyjaźnionym sklepie rowerowym mieli testówkę i mówili że ograniczeniem jest tak strony podjazd że się przewrócisz przez plecy, pod każdy inny podjedziesz. Daje wsparcie 300% tego co sam wykręcisz, Bosch Performance Cx daje 350%.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem posiadaczem Raymona FullRay E-Nine5.0. Od lutego tego roku zrobiłem na nim jakieś 1800km. Za każdym razem gdy na niego wsiadam banan na twarzy, fajna maszyna i na razie nic złego o nim nie mogę powiedzieć. Oczywiście małe zmiany są. Opony z mniejszym bieżnikiem i z mlekiem,  nowe bardziej ergonomiczne gripy. Trasy do 100km w trochę pagórkowatym terenie. Bateria 500Wh spokojnie starczy na takie wypady,  oczywiście przy jezdzie nie na maksymalnym wspomaganiu ale tam gdzie ono jest naprawdę potrzebne , podejrzewam że przy bardziej górzystym terenie mogła  by starczyć na 60 -70 km. Silnik Yamaha PW-ST 250 W z 70Nm momentu obrotowego też jest dla mnie wystarczający. Nie jest to mój jedyny rower ale przyznam się szczerze że trochę rozleniwia, widać to po przesiadce na rower bez baterii choć nie można powiedzieć że jazda na tym elektryku nie kosztuje wysiłku ale idzie wyczuć różnice między pokonaniem 100km, ze wspomaganiem i bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje kotleta bo w końcu mogę dokonać zakupu. 

Tylko co wybrać to nie wiem. 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-r-raymon-fullray-150e-8-0-pd30054/ 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-expl-520s-29/_/R-p-334409 

I teraz tak, fakty. 

Raymon jest lepszy od Expl to nie podlega dyskusji.  

Ale części które trzeba będzie wymienić po sezonie w Expl są tańsze.  

Np kaseta Microshift kosztuje 144 pln a Shimano ponad 200 pln. 

Ale, RS 35 Gold który jest w Raymon rozbieram i składam z zamkniętymi oczami bo mam go w AM100S. 

W Expl jest jakiś Xfusion którego będę musiał dopiero ogarnąć.  

Expl 700 s na częściach jak u tego Niemca kosztuje około 17 tysięcy a tu 15. 

Kuźwa nie wiem co kupić. 

A aaaa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem E EXPL520S. 

 

Tylne koło do centrowania, hak przerzutki krzywy (kółko prowadzące jest krzywo względem kasety, nie równolegle,  biegi po środku źle chodzą). 

Tarcze hamulcowe do prostowania. 

Widelec, podczas powrotu daje metaliczny głośny dźwięk (uderzenie). 

Poczekam jak dostanę bony po zakupie i zwracam. 

W Decathlon bez zmian, tragiczne wykonanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, hak w tym rowerze nie jest do prostowania bo jego część w ramie jest plastikowa. 

Dobra, więcej tu nie pisze ale ... może się komuś przyda gdyby chciał kupić "fula" elektryka do + - 15 tysi. 

 

20231229_210310.jpg

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykracza poza moją wiedzę, czyli to jakiś standard a nie wynalazek od Rockrider ? 

Po złożeniu wygląda tak jak wcześniej,  kiedy miałem wrażenie że jest krzywo. 

Teraz już środek kasety dobrze zmienia biegi ale ... wygląda krzywo, trochę krzywo. 

He he 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę możesz kupić drugi i podmienić, a na zapas zawsze ci się przyda. Dla jasności UDH = Universal Derailleur Hanger - czyli jak sama nazwa mówi - hak uniwersalny, wprowadzony przez Srama jako otwarty patent żeby nie miliona haków w rowerach tylko jeden ogólem dostepny. Teraz już wiadomo, że był to koń trojański ale muszę przyznać, że rozegrali to bardzo mądrze ;). Nie mówię wcale negatywnie, T-Type to wreszcie jakieś unowocześnienie i poprawa jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wina jest moja bo coś nowego od razu wskazałem winnym. 

Nie, wszystko już jest b. dobrze. 

Tym razem rozkręciłem cały rower, nasmarowałem, ustawiłem. 

Rowery z Decathlon są tragicznie składane więc to trzeba zrobić po zakupie. 

Za ten rower dostałem 290 bonów. 

Mogę go zwrócić bo widelec puka i bony mi zostaną. 

Ale, to nie usterka a cechą tego widelca i w sumie nie słychać tego pukania gdy ustawimy reband. 

Informacyjnie powiem jeszcze że kupiłem, już nie dla siebie,  taki rower 

https://www.bike-mailorder.com/ns-bikes-e-fine-2-16-emtb-shimano-e7000-504wh-27-5-29-black?number=SW42434.2  

To już konkretne enduro ale nie dla zawodowca którego akurat u mnie brak. 

Reasumując, trzy rowery albo cztery w tym temacie za podobne pieniądze ale różniące się od siebie.  

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...