Skocz do zawartości

[materac trekkingowy dmuchany] szukam wytrzymałego, takiego, który nie będzie puszczał na klejeniach, w rozsądnych pieniądzach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam pewne doświadczenia z materacami trekkingowymi, w większości pozytywne (przez kilka dni), potem negatywne (gdy się rozklejały przy "bąblach")
Kupiłem ostatnio nowy materac dwuwarstwowy aby mieć redundancję w przypadku usterki materaca na dłuższym wyjeździe, przy czym materac Trazon puścił już po 15 minutach na jednej z warstw.

Stąd pytanie, czy możecie polecić materac dla raczej kościstej (ale nie lekkiej ~80kg) osoby śpiącej na boku materac który będzie wiernym towarzyszem przez więcej niż 10 dni z rzędu? Szukam czegoś wygodnego (więc minimum 5cm grubości), nie zalezy mi szczególnie na izolacyjności R bo nie planuję zimowych wypraw z tym materacem. Co do masy nie mam większych wymagań, dwuwarstwowy może ważyć i 850g, jednowarstowy miło gdyby sie mieścił w 650g.

Budżet do 300zł

Znalazłem materac Volven AIR PRO, zwrócił uwagę poprzecznym prążkowaniem (a więc mniej klejeń niż typowe kraty) czy ma ktoś na forum doświadczenia związane z tego typu materacem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forclaz MT500 air - sporo osób tego używa, niewiele się skarży, koleżanka, z którą jechałem na miesięcznym wyjeździe nie miała w tym czasie żadnych uszkodzeń.

Ja miałem materac Volven Air Mat - nic się z nim nie działo, a ważę więcej od ciebie. Przeszkadzało mi, że jest zbyt głośny, kiedy się wiercę, teraz mam samopompę STS, dla mnie wygodniejsza, choć ma tylko 3,8 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc został mi dylemat pomiędzy Volven AIR PRO a Decathlonowym Forclaz MT500 air.
Próbowałem dzisiaj się przymierzyć do tego drugiego ale nie mieli napompowanego.
Suche dane wskazują na wyższość Volvena - lżejszy, grubszy, tańszy i z nylonu, gdzie Forclaz to głównie TPU i PET. Do tego jeszcze jest duża szansa, że Volven miałby zaworek zgodny  workiem do pompowania który już posiadam.
Nie zmienia to faktu, że Forclaz zrobił bardzo dobre wrażenie jeżeli chodzi o wykonanie i wykończenie samych zgrzewów (są szerokie i mają zaokrąglone końce - pewnie dla zminimalizowania karbu).
Spróbuję jeszcze w innym sklepie przetestować Forclaza i podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc został mi dylemat pomiędzy Volven AIR PRO a Decathlonowym Forclaz MT500 air.
Próbowałem dzisiaj się przymierzyć do tego drugiego ale nie mieli napompowanego.

Ostatnio w tym Decathlonie to chyba im się pracować i sprzedawać towaru nie chce - w tamtym tygodniu byłem świadkiem jak rodzice chcieli kupić dzieciakowi rower i chcieli żeby się dzieciak do niego przymierzył, przejechał itp. i "Pani Pracownica Decathlonu" powiedziała, że nie mogą bo rower prezentowany na tej konstrukcji na której stoją rowery jest jedyny a ona go nie zdejmie bo jest za ciężki i nie będzie ryzykowała (może była w ciąży i rower ważył ponad ustawowe 6 kg?). Ojciec dziecka stwierdził, że spoko on zdejmie a Pani, że nie bo on nie może. Wywiązała sie mała kłótnia, że przecież bez przymiarki nie kupią, że powinna być kartka, że to "show model" itp. itd. i rodzice poszli sobie zniesmaczeni zapewne do innego sklepu po rower dla dzieciaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Forclaza MT500 air. Póki co robi dobre wrażenie, choć trzeba przyznać, że bardzo dziwnie się go zwija, nie oklapuje od razu jak inne tylko trzeba z niego wyciskać powietrze. Podejrzewam, że odpowiada za to gumka-membrana w zaworze wylotowym.


W ofercie Decathlona są worki pompujące do tych materacy ale 6 czy 7 dych za sam worek to rozbój w biały dzień. W związku z tym  dorobiłem adapter do worka pompującego który mam z poprzedniego materaca, wykonałem go z gumowego (a może silikonowego?) korka do rurki fermentacyjnej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelW84 napisał:

Ceny tych worków to jakiś obłęd. Na Ali za 100 można już mini pompkę z akumulatorkiem wyrwać 

Na ali to można mieć cały materac z taką workopompką w gratisie za tą cenę, na allegro pewnie też się trafi :-)

@Greg1 spokojnie, żadne wino nie zostało poświęcone dla tego adapterka :-)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...