Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

od początku mam jakieś przeboje z tym napędem, teraz podejrzewam, ze to przeskakiwanie to nie bylo ze wzgledu na zuzycie zębatek, ale ciut rozregulowanej przerzutki. działa dobrze, ale pod wiekszym naciskiem moze zlapala większą koronkę ? nie wiem, ale nie udało mi się od dwóch tygodni podwtórzyć przeskakiwania. 
to też trochę dziwne by było, że najmniejsze koronki, bo ja raczej jestem wysokoobrotowy i z reguły zajeżdżam środek kasety:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się nad wymianą zestawu kaseta + łańcuch. Zauważyłem, że obecny łańcuch jest już trochę zużyty. Kaseta według mnie też nie wygląda zbyt dobrze dlatego też pomysł o wymianie kompletu. W linku poniżej zdjęcia obecnego zestawu.

https://drive.google.com/open?id=1ktUahM_g3KItYb5enxz-ZHP-XNN2iFTd

Jak myślicie, czy korba przyjmie nowy zestaw, czy może powinienem rozglądnąć się również za nową korbą? A może nie wymieniać nic i zajeździć ten zestaw aż zacznie przeskakiwać i wtedy wymienić cały komplet razem z korbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie wolnobiegu. Ma rok, przejechane koło 4 tys. km, 3 łańcuchy za sobą.

Przy założeniu 4, nowego łańcucha niestety łańcuch przeskakuje. Wydawało mi się, że jeszcze 3,4,5 nie są takie najgorsze.

Proszę o ocenę zębatek. Czy jest szansa, że za 50, 100 km łańcuch się na tym wolnobiegu ułoży i przestanie przeskakiwać?

Czy lepiej jeździć na starym łańcuchu do końca? Łańcuch KMC X8'93. Zużyty nierównomiernie bo czasem nic nie wpada, w większości wpada 0,75% a na ok 25 oczkach wpada już 1,0%

Dziękuję.

IMG_20190318_153834_HDR2.jpg

IMG_20190318_1538182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Orzynałem ostatnio rower i ponieważ łańcuch był zardzewiały zdecydowałem się zakupić nowy łańcuch z allegro:

https://allegro.pl/oferta/lancuch-shimano-cn-hg40-5-6-7-8-rzedowy-7630021061?snapshot=MjAxOS0wMy0yNVQxMDowODoyNi4wOTZaO2J1eWVyOzRhNjMwNmY0ZDRkNzZmYzY5ZDgyZjQ5ZjFhYWU1NWJkNGYyNzU3ODE2Y2U5MWY5NDlhNDRmYTY4ZjIwYmJlNmY%3D

Po przełożeniu łańcucha podczas jazdy zdarza się że łańcuch przeskakuje. Najczęściej zdarza się to na przerzutkach 3-5; 3,6 rzadziej 2-4;2-5 bardzo rzadko na innych kompilacjach.

Czaiłbym się zapytać czy to wina zębatek, czy może być inna przyczyna przeskakiwania łańcucha?

IMG_20190402_174151.jpg

IMG_20190402_174222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta (cs6800) jest czysta, przebieg niespecjalnie duży co widać po zboczach zębów. A ślady łańcucha nie są powierzchniowe, są bez trudu wyczuwalne pod paznokciem. Zastanawiam się jaka jest przyczyna że powstały. Łańcuch na tej kasecie założony hg901 (Nie wiem czy z nim pracowała - to nie moje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...