Skocz do zawartości

[~ 6500] Rower fitness


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam napędu X2, poza tym nie podobają mnie się te Canyony. 

Miała być szosa ale doszedłem do wniosku że niepotrzebne mi dwa rowery,więc szukam czegoś bardziej uniwersalnego czym spokojnie pojadę po asfalcie, wjadę na szuter,kostkę brukową ( czego w moim regionie jest masa , sic) pojadę do miasta czy na wycieczkę z rodziną. Myślę że do takich zastosowań rower z prostą kierownica będzie najlepszy. 

Tylko przeglądam rozmiary ramy i zastanawiam się co wybrać, 19 czy 21 cali. Według marki Rose 19 jest na przekrok do 82 cm , ja mam 84, z kolei górna rura w 21 cali ma 590 cm, czy nie będzie za długa? Mam 180 cm wzrostu i przekrok 84 cm.

W tej chwili jeżdżę rowerem crossowym 21 cali który ma rurę górna 595 cm bodajże i jest dla mnie raczej za duży. Miał do tego mostek 110 cm który skróciłem na 90 cm i teraz jest dużo lepiej, w miarę ok.

Minus to czas oczekiwania bo do 8 tygodni ale w tej cenie nie dostanę nic lepszego. Patrzyłem jeszcze na Scott Metrix 20 ale tam nie dość że napęd Tiagra( to jeszcze przeżyje bo kiedyś się zużyje) to jeszcze koła do wymiany więc cenowo wyjdzie koło 8k PLN.

Edytowane przez AdrianoPL83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Giant jest ogólnie droższym rowerem na gorszych podzespolach, nie wart tej ceny. To taki mocno wyprawowy rower, miejsce na bardzo szerokie opony, dużo punktów montażowych itd.

Jezeli wystarcza Ci opony poniżej 50 mm, to dużo lepszym wyborem będzie ten model Gianta

https://www.giant-bicycles.com/pl/escape-disc-1-2023

Praktycznie te same podzespoły, plus dodatkowo w pełni karbonowy widelec i 2 tys. taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsx ma np. sztywne osie czy lepszy napęd.

Ewentualnie jeżeli nie zależy Ci bardzo na jak najniższej wadze, to Muirwoods, a za zaoszczędzone pieniądze jakies lepsze koła plus porządne opony. 
 

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-muirwoods

Ja mam takiego na szybkiej i lekkiej oponie 2,1 na mleku i sprawdza się rewelacyjnie w każdych warunkach.

FB5C7BF3-0A96-4BBC-B219-E5AA3D52311E.thumb.jpeg.c5cb3d06a972211fa126be1527851f3d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oma1982 Zerknij na tego posta na FB, jest to jedyny importer Marinów w Polsce, więc coś wiadomość pewna, napisz maila do Motor Landu

https://www.facebook.com/groups/madeforfun/posts/6245431262214984/

Cytat
DOSTAWY NOWYCH ROWERÓW NA POCZĄTEK WAKACJI.
Ostatnio dużo tych pytań pojawia się w wiadomościach prywatnych o dostępność, czy na wakacje uda mi się kupić konkretny rower, bo plany na wyjazd są, a rowerów jeszcze brak. Więc właśnie wjechały na nasz magazyn = do sklepów:
  • MARIN ALPINE TRAIL
  • MARIN TEAM MARIN
  • MARIN DSX
  • MARIN HEADLANDS
  • MARIN ALCATRAZ
  • MARIN MUIRWOODS
  • MARIN RIFT ZONE
  • MARIN SAN QUENTIN
  • MARIN GESTALT
  • MARIN PINE MOUNTAIN
A jeśli nie wiesz gdzie jest konkretny sklep posiadający w ofercie Marina to wejdź na stronę https://www.marinbikes.com/pl/find-a-dealer
lub pisz na maila rowery@motor-land.com.pl zapytanie z podaniem modelu i rozmiaru (koniecznie)

To 

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bierzesz pod uwage rower używany?.Ja akurat szukałem canyona roadlite i znalazłem prawie o połowe tansza sztuke.Nie chciałem wierzyc ze ma tylko przejechane 200km ale po dostaniu i sprawdzeniu to było bardziej prawdopodobne ,tylko ze miał jedna ryse na lakierze ktora jakos nie przeszkadza.Moze uda ci sie poszukac innej wersji z rocznika ktora miałaby naped 2x11.Zwłaszcza ze uwazam ze taki typ roweru raczej nie jest katowany i powinien byc w dobrym stanie jesli ktos jezdził nim po bułki i sporadycznie gdzies zboczył z trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...