Skocz do zawartości

[do 10k] rower trailowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam roweru do 10tys. zł z przeznaczeniem do jazdy stricte po szlakach górskich (rejony Ustronia, Wisły, Brennej, tj. Czantoria, Stozek, Skrzyczne itd. - trasy podobne do tych z kanału: Beskidy Rowerem). Sporo podjazdów, zjazdów, tak samo kamieni i korzeni. Zastanawiam się nad fullem, a mianowicie: https://www.bike-discount.de/de/radon-skeen-trail-al-7.0. Znajdzie się coś jeszcze w wyznaczonej przeze mnie cenie, na co powinienem zwrócić Waszym zdaniem uwagę? Jeśli chodzi o moje wymiary to 173cm wzrostu i przekrok niecałe 80cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, jak chcesz bardziej łoić na zjazdach, a siły ci nie brakuje https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral-125/al/spectral-125-al-6/3176.html?dwvar_3176_pv_rahmenfarbe=RD

a ten jak wolisz delikatniej i ważniejszy jest podjazd. https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/neuron/al/neuron-6/3166.html?dwvar_3166_pv_rahmenfarbe=WH%2FBK
 

ja mam spectrala 125 i dziś pozdrawiam z Ustronia. Jest promocja, dziś jeszcze specjalne ceny. Oba poniżej 10k, z foxem i SLX. 
 

ten radon też fajny i porównywalny, szczególnie do Neurona.  Mi Spectral dodaje trochę odwagi jak się robi stromo, a podjeżdża bardzo fajnie. Jednak ja mam carbona, więc masa jest niższa. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz spojrzeć w stronę Marina Rift Zone 2 2023 w rozmiarze M. Bardzo przyjemna trailówka  która daje radę równie dobrze w lekkim enduro ;) https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-marin-rift-zone-2-29-2023?gclid=CjwKCAjw4ZWkBhA4EiwAVJXwqVwjJgZUN54PfN4tX7HZtfGBDB-1TcsiEI2Zgrc3lZlk57sXAwCkYBoC2TMQAvD_BwE

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten Marin ma strasznie namieszaną specyfikacje, szczególnie napęd, każda część z innej bajki oraz podstawowe hamulce, co może być za mało.

W necie piszą że jest strasznie ciężki, a w Beskidach jest sporo stromych podjazdów. 

Neuron albo Radon w takim zastosowaniu, bez bicia rekordów w dół, powinny być lepsze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byliśmy we trójkę na Czantorii. Wnioski - lepiej mieć korbę 30T w fullu niż 32t oraz lepiej mieć mocne hamulce, a nie MT200 jak w Marinie. Ja jechałem na Canyonie 125, córka na Spectralu (i mimo, że najcięższy, aluminiowy, to 100% podjechała na kołach, ja raz "spadłem"), a żona na Gigancie Trance - lekko do góry, ale najtrudniej na zjazdach - były niezłe kamieniska, które łatwiej atakować z pochyłą główką ramy i dłuższym skokiem widelca. Jednak nikt nie narzekał - zarówno typowy rower trail i praktycznie enduro sprawdzają się na takiej wycieczce mając swoje silne i słabe strony. 

Są też takie aspekty - w mój rower wchodzi bidon 450ml, w córki 550ml a w żony 700ml - i to jest większą różnica niż między przerzutką XT a Deore. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej. Ja sobotę objechałem z Bielska, przez Szczyrk, Trzy Kopce Wiślańskie, przez Ustroń prawie na Równicę, niestety komoot wyprowadził mnie na Równicy w krzaki i musiałem wracać asfaltem do Bielska, bo późno zaczęty dzień, się kończył. Na moim Trance na asfalcie dało radę wrócić, na enduro byłoby pewnie odrobinę dłużej.

Zjazd zielonym pieszym szlakiem z Klimczoka do Szczyrku też jest pełny luźnych kamieni i tu wolałbym rower enduro, ale w podjeździe na Szyndzielnię lub Trzy Kopce zdecydowanie lepszy byłby rower XC.

Niestety dwoma na raz nie da się jeździć, trzeba się zastanowić nad przeważającym zastosowaniem.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanSamochodzik1 ja będę sprzedawał swojego marina nauk hill 2 🤣🤣🤣.  Ma zjechane sporo szczytów włącznie z Baranią po której się szlajał niemal co tydzień.   Bardzo wdzięczny rower a napęd w moim jest na sramie więc nie narzekam. Późniejszy riff żonę na schimano też dawał radę (tak mieliśmy go i mamy jeszcze jedną 1🤣 ) .  Tak że ja tam go lubię ale chcę więcej koła 

Teraz sprawa hamulców. Kup sobie. Wszystkie te rowery będą miały przeciętne hamulce. W moim mam Magury mt5 i to inna zabawa jest. To co zrobisz w marinie to łożyska i hamulce. Łożyska wymieniłem po dwóch. Ale poszly lepsze i żadna woda mu nie straszna Poza tym ja do tego roweru nie mam zastrzeżeń.  Ja w nowym pierwsze co to chce hamulce wymienić więc albo zabiorę ze swojego albo kupię a te pójdą z rowerem. 

Na górskie wycieczki jest super. Na konkretne enduro daje radę.  Na flow też bez problemu a i poskakać można.  

 

A jak chcesz coś powyżej  10 to zobacz na ALPINE TRAIL 7 ale też hamulce wywalasz odrazu i dajesz jakieś Magury czy hope . A jak by co to mój za niedługo będzie chyba szukał nowego domu 🥺 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BMC i karbon w tej cenie to w zasadzie powinna być okazja życia. Jak rzeczywiście waży 13 kg to super waga.

Pomijając dwutłoczkowe hamulce, kiepski napęd i piasty na kulkach oraz przestarzałą geometrię, to fajny rower. Taki trochę bardziej w stronę XC niż trail jednak. Fajnie że ma blokadę zawieszenia z manetki.

Mi do tej pory w ogóle blokada "z ręki" nie przeszkadzała, dopóki nie jechałem objazdówki z plecakiem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowy rower w cenie ramy  z Chin z damperem.

Fajne malowanie, jak komuś nie przeszkadza to czym pisze @NerfMe to ciekawa propozycja dla kogoś kto szuka w miarę lekkiego roweru do niezbyt ekstremalnych zastosowań.

Nie jestem w stanie doczytać czy on ma chociaż sztywne osie z przodu i z tyłu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ucieka Ci sezon;)

Capra to rower to cięższego rypania. Waży wg specyfikacji prawie 17 kg. Trzeba mieć super kondycję by tym gdzieś podjeżdżać regularnie.

Do mieszanego użytkowania z YT to bardziej Jeffsy lub Izzo. Ja kiedyś się napalalem na Izzo, ale znalazłem w necie kilka opinii o pękających ramach i kiepskim supporcie producenta.

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.06.2023 o 15:53, PanSamochodzik1 napisał:

Cześć,

szukam roweru do 10tys. zł z przeznaczeniem do jazdy stricte po szlakach górskich (rejony Ustronia, Wisły, Brennej, tj. Czantoria, Stozek, Skrzyczne itd. - trasy podobne do tych z kanału: Beskidy Rowerem). Sporo podjazdów, zjazdów, tak samo kamieni i korzeni. Zastanawiam się nad fullem, a mianowicie: https://www.bike-discount.de/de/radon-skeen-trail-al-7.0. Znajdzie się coś jeszcze w wyznaczonej przeze mnie cenie, na co powinienem zwrócić Waszym zdaniem uwagę? Jeśli chodzi o moje wymiary to 173cm wzrostu i przekrok niecałe 80cm :)

Mam na promocji fajne rowery orbea do 10 k Napisz do mnie to zobaczysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...