Skocz do zawartości

[Rower] Identyfikacja roweru plus kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Chciałbym Was prosić o pomoc. Już pisałem w tej sprawie ładnych pare lat temu ale temat przepadł a ja nie miałem czasu na rowerowe roboty. Powracam po prośbie. 
 

Pierwsze pytanie: co to za rower? Czy dobrze rozpoznaje Pasata?

https://ibb.co/G9Gd1Gs

Zastanawia mnie to wychylenie widelca i jego grubość. Czytam, że lepsze widelce miały orkany czy mistrale (jeśli o pasat). Czy widelec z takimi przetłoczeniami po wewnętrznej stronie każdego ramienia i z mniejszym wychylenie to właśnie taki, o którym mowa? Czy ma ktoś dobre fotki takowego? 
Jakie wymiary powinien mieć ”nowy” widelec żeby pasował, prócz szerokości 90mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten rower jest malowany - nie da się określić co to było, mógł to być Passat, a może coś innego . Mógł być też samodzielnie składany z części - wtedy było to dość popularne bo kupno roweru w sklepie graniczyło z cudem - sam w latach 70-tych i 80-tych złożyłem kilka rowerów. Na pewno w Polsce w sklepach był wtedy jeden typ widelca do stalowej ramy na kolo 27,5 cala. Ale bywały tez rowery produkcji NRD i CSRS, a może to być też totalna hybryda - zdarzało się wtedy przywozić części z sąsiednich krajów, może mieć np ramę i widelec różnych producentów - Romet, Favorit ( CSRS) bądź Diamant ( NRD). Bywały też czasem w sklepach odrzuty z eksportu - np partia Passatów z przerzutkami Shimano Eagle. Masz inne zdjęcia bądź więcej informacji o rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To rower mojego ojca, raczej nie składak. Przemalowany fachowo przez brata, oryginalnie był niebieski metalic. W oryginale 2x5 przełożeń. Na tyle kiedyś przerzutka Favorit, teraz Sis, przód Romet. Chromy originalne-błotnik, koła, bagażnik, baranek, przednie blaty (choć już wymienione na nowe jakiś czas temu). Siodełko wymienione przeze mnie bo stare się zepsuło-leży i czeka na lepsze czasy:) obręcze oryginalne. Nie wiem co jeszcze mogę napisac. Rama duza-wysokość sztycy widełek 205mm. suport na klin, miski wbijane fi 40, manetki na ramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wtedy nyły, ja najpierw miałem Kormorana, a jak już pojąłem o co chodzi z rowerem to kupiłem używanego Hiragana, zmieniłem koła na takie jak masz w tym rowerze ( ale je przeplotem bo Huragan miał lepsze piasty), dołożyłem błotniki, bagażnik i oświetlenie i miałem jak na tamte czasy super rower - można powiedzieć że protoplastę graveli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...