Skocz do zawartości

[Opony] Alternatywa dla Schwalbe


bamicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam pytanie dotyczące doboru opon do wymiany w dwóch rowerach:

  • Cube Analog 29" Cross Country Configuration - obręcze: Alexrims disc 2x20 6061H ETRTO 622x20 for disc use only. Orginalne gumy to Schwalbe Smart Sam 57-622 (29x2,25) 1.8-3.7 bar. Ponieważ w większości jeździłem po asfaltach i ścieżkach rowerowych w serwisie wymienili mi na CST Jack Rabbit (miało być budżetowo) 52-622 (29x2,1) 2,8-4,5 bar. Na tych gumach zjeździłem R10 Świnoujcie-Hel-Piaski a w drugim roku R1 Władysławowo-Augustów. Gumy nie wytrzymają kolejnego sezonu szczególnie tył gdzie były sakwy. Jazdy od kilkunastu km dziennie pod 100 ale w sezonie nie więcej niż ~1000 km
  • Cube Access Pro 29" Cross Country Configuration - obręcze 29 CSW Cube System Wheel Schurmann SX 24 (? nic =więcej nie pisze). Oryginalne gumy Schwalbe Smart Sam 54-622 (29x2,10)2-4 bar. Z uwagi na jazdę głównie ścieżkami rowerowymi i asfaltem (70%) i szutrami, lasami i ubitymi polami (30%) oraz wysokości kostki w oponach planuję wymienić na coś bardziej odpowiedniego do ścieżek rowerowych. W planach jest również R10. Jazdy od kilkunastu km dziennie pod 30, ale w sezonie nie więcej niż ~500 km, jak wyjdzie wyjazd na R10 to będzie pod 1000 km

I teraz moje pytania:

  1. serwisant doradza mi opony Schwalbe Hurricane, ale sprawdzałem i dopuszczalna waga w nich wersji 50-622 lub 57-622 wynosi 105 kg podczas gdy oryginalnych 120 kg (Analog) i 110 kg (Access). CST Jack Rabbit nie znalazłem dopuszczalnego obciążenia. Czy te 105 można lekko przeciążyć przez tydzień powiedzmy do 10~15 kg (sakwy) bo inne wykorzystanie mieści się z dużym zapasem? Jak zachowa się guma, czy lepiej nie próbować?
  2. Jaki wpływ ma drugi parametr z opon tzn 2,25 lub 2,10 lub inna wartość, o czym od decyduje, co może pasować do w/w obręczy, co polecacie założyć na nie?
  3. Jeżeli nie Schwalbe Hurricane to proszę polećcie coś dobrego innych marek bo ja o tym nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko że dobra opona nie kosztuje 30 czy 50 zl ale majątku tez nie chce na nie wydać bo szykuje się wymiana 4 gum. 
  4. Co sądzicie o gumach CST są warte uwagi ew jaki model do takiego wykorzystania?
  5. Czy dobrym pomysłem jest sezonowa przekładka tył na przód i odwrotnie - dla równego zużycia? 
  6. Czy wymiana tylko tyłu - przód jeszcze mało zjechany też ma sens?
  7. Wreszcie gdzie polecacie sprawdzone miejsca zakupu opon - www lub salony w woj. śląskim (pewnie ważna jest bieżąca produkcja)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS. to mój pierwszy post więc mam nadzieję że napisałem go nie łamiąc zasad :-) jeśli są błędy to początkującego forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie o...

https://wertykal.com/pl/p/Opona-Vittoria-Mezcal-III-29x2.1-XC-Trail-TNT/9974?gclid=EAIaIQobChMIjteWjsCl_gIVDrwYCh3y9w-EEAQYBCABEgLyrPD_BwE

...razy cztery i będziesz pan zadowolony. :) 

(Podobno na niemieckich sklepach można taniej)

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...