Skocz do zawartości

[trasy] zjazdy typu mtb dla amatorów wwa/okolice


donjm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisał Baczyński:

"Mazowsze. Piasek, Wisła i las.
Mazowsze moje. Płasko, daleko..."

Gór niewiele - w Warszawie - wiadomo Kazurka i to jest numer 1, były hardcorowe zjazdy na Kopcu Powstania, ale tam wszystko usunięte. Jakaś ścieżka od tyłu w Parku Szczęśliwickim. Z Korony Warszawy jest jeszcze Moczydło (nie testowałem rowerowo) i Kopa Cwila - można wjechać i zjechać, ale bez szału. Jest kilka miejscówek skocznych, kilka pumptracków. Fajne miejsce to XCO Wesoła - zjazdy krótkie, ale jak na Mazowsze to fajne. Odrobinę adrenaliny, przez sekundę można poczuć w paru miejscach na skarpie pod SGGW. No i jest jeszcze jumpline pod Warszawianką - ale na to, to ja się nawet patrzeć boję - widziałem gościa, co tam skacze i mam dla niego szacunek bezbrzeżny. Ale Baczyński wiedział co pisze...

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, właśnie tego potrzebowałem. Zaczyna się od mazowsza, a na czym skończymy to się zobaczy ;) niewykluczone, że na mazowszu właśnie haha. Pozdro i dzięki ponownie

 

 
Edytowane przez donjm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, przy WAT są single i ciekawe ficzury, mimo, że teren płaski jest flow jak się ciśnie,. Jest jednak kilka górek takich na 5m ale na początek zjazd po stromym zrobi wrażenie. Są jeszcze podobne single na Wisłą przy cantrum olimpijskim - trzeba poszukać w krzakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPK i KPN. Znajdzie się trochę zjazdów i podjazdów. Znajdź jakieś fajne ślady albo ustawki na Facebooku. Robi się ciepło, więc będzie ich coraz więcej. Tylko nie jedź na ustawki z koniną, bo tempo bywa naprawdę zabójcze. ;) Jeśli jesteś naprawdę początkującym, to taka grupa S na Stajni będzie w sam raz. Jest jeszcze lasek Bielański, chociaż tam jakaś wojna z penisem leśniczym się toczy od paru lat jeśli dobrze pamiętam.

Generalnie nasz region jest najbardziej płaski w całym kraju, więc na szaleńcze zjazdy nie ma co liczyć. 

Chyba, że kręci Cię prędkość i kilkusekundowy zjazd po asfalcie, to Agrykola i Belwederska. 🤣

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MPK jest fajna trasa (oznaczona) spod szkoły w Międzylesiu, ale poza kilkoma wydmami to raczej płaskawa. Jechałem tydzień temu. W KPN wczoraj - poszukaj Tygrysiej Górki. Ale to nadal płasko i piaski. Pytałeś o zjazdy - z tym słabo. Moim zdaniem najbliżej naprawdę fajne zjazdy to Jeleniowskie Ścieżki ale to już Świetokrzyskie. Jak ktoś zna coś bliżej, niech pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - między Puławami a Kazimierzem jest parę górek i wzniesień i nawet raz tam na nartach byłem (na rowerze też). Jednak jak to się porówna ze zjazdami w górach, to nadal płasko. Najdłuższy zjazd miałem 1300m pionu ciągiem. Wieczorami z rodziną sobie wspominamy i planujemy wyjazdy. W Warszawie można sobie dla kondycji pojeździć…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Mario XC już nie jest ładnie oznaczona, bo jakiejś k****e ona przeszkadzała. Najprawdopodobniej leśniczemu, który na tym terenie planuje wycinkę, chociaż on twierdzi, że był donos.
W każdym razie oznaczeń już nie ma, ani tabliczek, ani strzałek na drzewach, które wczoraj osobiście usuwałem. :( Jak ktoś nie zna jej przebiegu, to nie zrobi pełnej pętli. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był temat do LP, ktoś z piaseczyńskich włodarzy był w to zaangażowany i miał dograć formalności, czego jak się okazało nie zrobił. No i nagle po kilku latach jak tam jeździmy zaczęło to komuś przeszkadzać, trzeba było usunąć wszystkie oznaczenia z drzew. Na szczęście oficjalnego zakazu jazdy nie ma, więc kto ma ślad albo zna przebieg pętli, to może śmigać. Być może uda się to jeszcze sformalizować, "projekt" jeszcze nie został porzucony. Oby, bo mieliśmy ambitne plany zbudowania kilku fajnych przeszkód na trasie. :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim skromnym zdaniem, to dla początkującego ciekawiej niż w Zalesiu Górnym jest w okolicach górki Lotnika na prawym brzegu Wisły - przynajmniej pagór ciągnie się przez ok.2 -2.5 km, więc człowiek nie skupia się na jeżdżeniu w kółko jak w Zalesiu :icon_wink:
Tyle, że zjazdów szczególnych/długich tam nie ma, choć te na prawym brzegu dłuższe ;)
W warunkach jesienno -zimowych, czy też po opadach, miałem wrażenie, że bardziej brudny wrócę z lewego brzegu - stąd też bardziej podoba mi się prawy :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 12:25, TheJW napisał:

Super Mario XC już nie jest ładnie oznaczona, bo jakiejś k****e ona przeszkadzała. Najprawdopodobniej leśniczemu, który na tym terenie planuje wycinkę, chociaż on twierdzi, że był donos.
W każdym razie oznaczeń już nie ma, ani tabliczek, ani strzałek na drzewach, które wczoraj osobiście usuwałem. :( Jak ktoś nie zna jej przebiegu, to nie zrobi pełnej pętli. 

A masz może gdzieś zapisaną trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najfajniejsza (przygotowana) trasa to single Maćka Jeziorskiego w Wesołej. Mario w Zalesiu też jest w porządku. Ostatnio powstał singiel w Magdalence, jest tam fajna wydma, ale na niewielkim obszarze. Nieco dalej - okolice Grójca i żwirownia Piekiełko. Kilkakrotnie byłem tam na XC, ładne widoki i dla początkujących przyjemne ścieżki. Choć aktualnie połowicznie teren jest ponoć zasypany jak słyszałem i nowe single powstały 4 km dalej. Jeszcze nie byłem, ale sprawdzę. 

Poza tym Szczebel w Kampinosie i niebieski szlak (krótki ale pofałdowany), większość Mazowieckiego parku Krajobrazowego. Tylko tutaj najlepiej znać dzikie ścieżki lub ściągnąć jakiś track, bo oficjalne szlaki nie dają namiastki tego, co stamtąd można wycisnąć. A jak ktoś wspomniał, najlepiej walić od razu w Świętokrzyskie. Jak wreszcie zostanie otwarty nowy odcinek S7, to dojazd będzie poezją. 

Edytowane przez Punkxtr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wycięcie tego fragmentu z całego treningu przerosło możliwości moje i znanych mi aplikacji... :D Będę tam w tym tygodniu to postaram się w jakiś sposób zarejestrować tylko ten fragment. Chociaż szczerze mówiąc ślad GPS tam niewiele pomoże, bo miejscami jest tak pokręcone, że nawet ze strzałkami niektórym było ciężko się połapać. Szczególnie, że gdzieniegdzie są jakieś inne, stare oznaczenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj tam, oj tam - po prostu trzeba podjechać i się pokręcić wedle uznania - lubię "Singiel przy Amfiteatrze" i pagórki na północ od Wczasowej (te bliżej stacji kolejowej i nieco dalej od niej), choć jest jeszcze jeden pewnie mniej znany i bardziej "dziki" obok uliczki Wzgórz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...