Skocz do zawartości

[suport] 137 mm


XC100S

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie bo nie ogarniam tematu. 

Czy suport na kwadrat 68 x 137 mm to jakiś wyjątek wśród suportów, na kwadrat ? 

Rower z Decathlon, część zamówiona u nich za około 60 PLN ale czas dostawy to dwa tygodnie. 

Najdłuższy jaki znalazłem to 133 mm, czy te kilka milimetrów ma znaczenia ???

Screenshot_20230330_120624.jpg

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak ale tylne koło jest z silnikiem i ma wolnobieg. 

Jak by to wyglądało, chyba słabo. 

Natomiast ten suport wytrzymał prawie trzy lata i jego koszty to kilkadziesiąt PLN, tylko. 

Czy suport 133 mm będzie pasował w miejsce 137 mm ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować to on będzie. Tylko zmienisz linię łańcucha o 4mm. Na najmniejszej zębatce z tyłu będzie większe przekoszenie. Mogą być kłopoty ze zmianą przełożeń, może ocierać o przednią przerzutkę (jesli ją masz). Mozna spróbowac to skorygować podkładkami pod suport.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 4 mm to jest o tyle krótsza oś?

Tak

Czyli 4 na pół to korba napędowa będzie 2 mm bliżej środka suportu ??? 

Zalezy od suportu. Przy symetrycznym bedzie 2mm, przy asymetrycznym może być 4mm:

image.png.d16557107440a1d5dd04b792a19263e2.png

Podkładki na oś żeby korba do końca się nie nasunęła ???

Nie podkładki pod prawe łożysko (miedzy mufę a obudowę łozyska). Wtedy przesuwasz cały suport w prawo. Nie możesz podłożyć nic pod korbę, bo nie zacisniesz jej na "piramidzie" na końcu osi. Korba bedzie luźna, będzie spadać, a w końcu tak wybije gniazdo, że będzie do wyrzucenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę temat. 

Debile z serwisu Decathlon poinformowali mnie, a pytałem ze dwa razy, że oś suportu ma 137 mm w tym rowerze. 

Z Allegro przyszedł 133 mm i zabrałem się do pracy. 

Wykręcam i już myślałem że ściągacz do korby za 26 PLN poległ ale kręcę dalej i, i zaczęła jednak korba schodzić. 

To gwint na ściągaczu jest taki drobny i ... 

Wykręcam suport i ... moim oczom ukazuje się napis 127,5 

Ten 137 mm zrezygnowałem i w ten sam dzień Decathlon zwrócił kasę ale tylko za przedmiot a za przesyłkę zostawili sobie a przecież jeszcze nie wysłali. 

Złodzieje ? 

Przecież to z winy debila w ich serwisie. 

Suport z roweru okazał się prawie cały sprawny bo łożysko od strony napędowej robi dobre wrażenie a z drugiej strony hałasowało. 

Akurat łatwo je otworzyłem i ... zrobiłem. 

Całość zmontowałem i na rower. 

Zamówiłem 127,5 i gdyby coś to szybko już to zamienię. 

Mieli mi jeszcze przy wymianie widelca zmienic stery z skręcanych na pół zintegrowane ale też sam to zrobiłem bo ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...