Skocz do zawartości

[Garmin Speed sensor 2] jeden licznik, jeden czujnik, dwa różne rowery


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Garmina 530. Ostatnio dokupiłem czujnik prędkości garmin v2. Czy są jakieś ustawienia, które automatycznie zmieniają rozmiar koła? W jednym rowerze mam koło 26 i tam po kalibracji ustawił się prawidłowy rozmiar. W drugim rowerze na kole 29 muszę wybrać tryb ręczny i wpisać poprawny rozmiar. Jest jakiś inny sposób czy tak musi być? Oczywiście nie planuję kupna kolejnego czujnika bo to trochę duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie robi. W 26er mam licznik sigmy więc miałem porównanie. W 29er coś mi się nie zgadzało i założyłem ta sigmę (oczywiście wpisałem w niej poprawny rozmiar koła) i zaniżało o tyle ile wynosi różnica pomiędzy kołami. W ustawieniach czujnika w 530 było zaznaczone Automatyczne a pod spodem rozmiar 26"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe opcje odpadają ze względu na to że ja te rowery używam na przemian. Co mi z czujnika który się kalibruje po kilku km, to już lepiej bez niego jechać. W takim razie będę to robił ręcznie. Za tyle kasy mogli by to dopracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dopracowane. Automatycznie kalibruje i zapamiętuje rozmiar. Dla danego roweru jest skalibrowane. Nikt tego nie opracowywał dla biedowania z przekładaniem czujnika.

Jak chcesz przekładać, to możesz dla jednego roweru ustawiać rozmiar "automatyczny" a dla drugiego korzystać z wpisanego ręcznie. To jest takie obejście, z którego jakiś czas można korzystać, ale zasadniczo trzeba mieć osobny czujnik do każdego roweru.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmisz jak fanboy. Czujnik za 160zł i ma być tylko do jednego roweru? Nawet w informacjach na stronie garmina piszą że jest zaprojektowany aby wygodnie przekładać między rowerami. To może iść za ciosem i kupić drugiego Edge 530? Przecież to bieda przekładać go między rowery.

Tak, jest niedopracowane bo mi się w drugim rowerze nie skalibrował wcale. Jako że to jeden "ekosystem" mogli dodać to do profilu w liczniku.

Ale to już nieistotne, jeden będzie leciał z automatu a drugi ręcznie skoro nie da się inaczej.

Edytowane przez sky87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, zostałem nazwany fanboyem. Chyba ze wstydu usnę konto! 🤣

Ja mam 3 rowery, w których używam garmina. Zwyczajnie nie chciałoby mi się ciągle przekładać czujnika. Kupiłem za stówkę dwa dodatkowe chińczyki i nie robię scen.

Czujnik kręci się na kole i gada z Edgem. Nie wie na którym kole się kręci. Żeby bez dodatkowego klikania zmieniał rozmiar, musiałby się rekalibrować co jazdę - trochę bezsens, albo musiałby być przypisany w różny sposób do profilów w Edge. Czyli profile musiałyby być powiązane z rowerami a nie z rodzajem aktywności. To zmiana koncepcji, która wymagałaby przeprogramowania całego systemu. Moim zdaniem niepotrzebna. Mam dwa rowery górskie i nie potrzebuję do nich dwóch profili.

Problem mają ci, co chcą przycebulić i jednym czujnikiem obsłużyć dwa rowery. Pedały też przekładasz? Siodełko? Przecież nie jeździsz dwoma rowerami równocześnie!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczepiłeś się czujnika a sam piszesz że masz chinole. 3x chionol a 3x garmin to chyba spora różnica. Czemu brak wzmianki o dokupieniu dwóch edge skoro masz 3 rowery? Lepiej pisać jakieś bzdury o pedałach czy siodełkach.

Skończmy tą wojenkę. Napisz jakie masz te czujniki i od jakiej prędkości działają, bo z tego co widziałem na ali, magene niby od 5km/h. Oraz jak się sprawują, czy są lagi, problem z połączeniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...