Skocz do zawartości

[2023] Sram XX AXS Eagle


seawolf688

Rekomendowane odpowiedzi

To dość homogeniczny napęd i naprawdę najlepiej działa gdy wszystko pochodzi z tej samej bajki. No i pozostaje też kwestia przerzutki, a raczej zastosowanych w nich kółek. 
Wszystko można obejść, do starego typu przerzutki można np. założyć kółka Extralite ale są bardzo podatne na uszkodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu chodzi o przejście na t type i zostawienie posiadanej korby. Widzę że Wolf robi zębatki pod flat topy , ale 380pln nie zachęca . Chociaż jakby sprzedać zębatkę z xx1 .... 

Garbaruk też się chwali że jego zębatki działająz flattopem ...

Ale to wszystko teoria , jestem ciekaw czy ktokolwiek to w praktyce testował. 

Edytowane przez marcin_ostrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.12.2023 o 13:54, marcin_ostrów napisał:

No właśnie tu chodzi o przejście na t type i zostawienie posiadanej korby. Widzę że Wolf robi zębatki pod flat topy , ale 380pln nie zachęca . Chociaż jakby sprzedać zębatkę z xx1 .... 

Garbaruk też się chwali że jego zębatki działająz flattopem ...

Ale to wszystko teoria , jestem ciekaw czy ktokolwiek to w praktyce testował. 

Ja zamówię Garbaruka, więc sprawdzę jak to działa.

W sumie biorąc pod uwagę wysokie ceny tych napędów to jeszcze w miarę rozsądnie wyceniona jest korba X0 z pomiarem mocy (lewostronny). W Niemczech można ją kupić za około 1500-1600 zł. Więc jakoś bardzo nie odstaje względem alternatywnych rozwiązań. Osobny temat to na ile solidny jest pomiar Quarq w tej korbie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jedynie blat do korby Shimano, a nie kaseta. 

Po prostu za 700 EUR kupiłem cały zestaw  X0 z ramionami korby do E-Bika i zębatką XX do Boscha ( ma na sprzedaż jak coś). Więc brakuje mi tylko korby, najtańszą opcją jest wrzucenie zębatki na korbę którą już mam, z zachowaniem linii łańcucha 55 mm. 

 

Edytowane przez zawad22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...