Skocz do zawartości

[kaseta, łańcuch] Wymiana kasety i łańcucha Shimano


ludovic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w 2015 roku kupiłem sobie rower Lazaro, trochę pojeździłem i podobno wypadałoby teraz wymienić kasetę i łańcuch 😉 Przerzutki to Shimano Alivio, kaseta Shimano CS-HG300-9, 11T-32T, jednak ten model z końcówką 300 nie jest już dostępny, czy model kasety CS-HG400-9 11-32 będzie dobrym zamiennikiem? czy wszystko będzie pasowało?

Łańcuch to Shimano CN-HG53 (114 ogniw, policzone 😉 ), czy przy zmianie kasety z 300 na model 400 kupić taki sam łańcuch jaki miałem, czyli z 114 ogniwami?

Z góry dziękuję za odp, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ludovic napisał:

podobno wypadałoby teraz wymienić kasetę i łańcuch

Skąd taki wniosek?

Na razie nic nie kupuj. Jeśli wszystko działa dobrze i łańcuch nie przeskakuje, to nic nie trzeba wymieniać. 

Przymiaru nie kupuj na razie, bo te tanie gucio pokazują. Taki co pokazuje poprawne wartości, to na razie nie warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten najtanszy za 7.50 zł kupiony przymiar bike hand to faktycznie szkoda na niego pieniędzy ile by człowiek nie przejechał to i tak wskazuje to samo. Dopiero jak wydałem ok. 40 zł. na przymiar uniora (nie robię reklamy) pokazuje powiedzmy że ok bo jednak wpada coraz bardziej w ogniwka. To jest dla mnie subiektywny test posiadając 2 różne przymiary i sprawdzając na tym samym łańcuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, aplikacja mi pokazuje, że od kupna roweru mam przejechane ok 8000 km, do tego wiele razy jej nie włączałem, czyli będzie trochę więcej, no i zdarza się, że łańcuch przy mocnym nacisku czasem przeskakuje, więc wymiana raczej konieczna,

a co do łańcucha, tak z ciekawości zapytam, gdybym zamiast 114 ogniw założył ten z 116, to czy dałoby radę jeździć normalnie? czy już te 2 ogniwa więcej robią dużą różnicę?

 

Edytowane przez ludovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ludovic napisał:

dzięki za odpowiedzi, aplikacja mi pokazuje, że od kupna roweru mam przejechane ok 8000 km, do tego wiele razy jej nie włączałem, czyli będzie trochę więcej, no i zdarza się, że łańcuch przy mocnym nacisku czasem przeskakuje, więc wymiana raczej konieczna,

a co do łańcucha, tak z ciekawości zapytam, gdybym zamiast 114 ogniw założył ten z 116, to czy dałoby radę jeździć normalnie? czy już te 2 ogniwa więcej robią dużą różnicę?

 

To zależy czy jak będziesz miał najlżejsze przełożenie w rowerze czyli łańcuch najmniej napięty w stosunku do tylnej przerzutki. Czy wtedy będzie łańcuch obcieral o kółeczko tylnej przerzutki. Jeśli tak będzie do skrócenia o te właśnie ogniwka. Chyba że obawiasz się jak to zrobić to albo serwis albo komuś oddać co wie jak skrócić żeby nie zepsuć podczas skracania w skuwaczu. A co do przebiegu to jak przeskakuje po takim przebiegu obstawiam że cały napęd do wymiany. Ewentualne zdjęcie zrób kasety i korby z profilu dokładnie zębatek jak to wygląda dla oceny czy całość czy tylko łańcuch musisz zmienić. Bo jak zmienisz łańcuch na nowy a napęd już zajechany to i tak nie będzie dobrze działał dalej będzie przeskakiwalo a sam nowy łańcuch też szybko się zniszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...