Skocz do zawartości

[Marin Four Corners] rozmiar


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, 

Jestem przed zakupem swojego pierwszego Gravela na wyjazdy turystyczne i do spokojne jazdy glownie po asflacie. 

Jestem kobieta o wzroscie 151/152 i moj wybor padl na gravel Marin Four Corners w rozmiarze XS. Czy jest ktos na forum w stanie doradzic czy przy takim wzroscie bedzie mozna dostosowac rower do komfortowej jazdy? Lub tez doradzic jakis inny gravel dla tak niskiego wzrostu? :)

Bede bardzo wdzieczna za pomoc! :)

Dzieki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie doradzić czy da się dopasować (podejrzewam że tak, on chyba będzie na kołach 650b), ale doradzam coś innego niż tego ciężkiego klocka. Mam ten rower i go lubię, ale średnio nadaje się i ma sens dla takiej użytkowniczki. No jeszcze niedyskretne pytanie ile ważysz bo zakładam że przy takim wzroście powinnaś w okolicach 50kg - jeżeli znacząco więcej to zignoruj powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, olo850 napisał:

Nie jestem w stanie doradzić czy da się dopasować (podejrzewam że tak, on chyba będzie na kołach 650b), ale doradzam coś innego niż tego ciężkiego klocka. Mam ten rower i go lubię, ale średnio nadaje się i ma sens dla takiej użytkowniczki. No jeszcze niedyskretne pytanie ile ważysz bo zakładam że przy takim wzroście powinnaś w okolicach 50kg - jeżeli znacząco więcej to zignoruj powyższe.

Moja waga wynosi 47kg. Ciężko jest cokolwiek kupić XS, może masz jakie rekomendacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się się przymierzyć do ramy XS na przykład w Decathlonie albo w jakimś lokalnym sklepie.

A swoją drogą Garavele to złoty biznes dla producentów, rower bez amortyzatora, korba na kwadrat, brak przedniej przerzutki, przerzutka Microshift 9 przełożeń, hamulec mechaniczny, waga 10 kg przy kołach 26 cala, cena 4,5 tyś zł. 😵

Coś co będzie miało w nazwie szosowy albo cross będzie pewnie o 1-2 tyś zł tańsze 🙂

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w rzeczywistości rozmiar "XS" w większości przypadków to rower dla osoby >160cm. Chociaż nazewnictwo rozmiarowe producentów to bardziej poezja niż nauka ścisła znajdziesz "XS" na której osoba 175 spokojnie się przejedzie i znajdziesz na ten wzrost u innego producenta "L-kę".

Rozmiary ram szosowych i pochodnych przyjęło się podawać (wśród osób mających o tym jakiekolwiek pojęcie) w mm/cm opisując ich wirtualną długość (pozioma krecha od "góry środka widelca" do "środka rury od siodełka")

Moim zdaniem i to w ostateczności... np. Liv Devote od Gianta w najmniejszym rozmiarze, ta rama ma duży slop (plus wymiana mostka na krótszy i sztycy na taką bez offsetu)

Do dostania raczej na zamówienie i trzeba czekać ale to rower o przemyślanej dla niewysokiej kobiety ramie: 

rower-gravelowy-liv-devote-1-2.jpg

 

PS. Moja córka ma 160... a jeździ na ramach szosa/cx długości 480-500mm - zobacz sobie geometrię tego FC którego wrzuciłaś na początku - to nie jest rower dla Ciebie.

PS2. Przy Twoim wzroście należy brać pod uwagę jeszcze dwa aspekty - długość ramion korby... na bank niezależnie jaki rower kupisz fabrycznie dostaniesz za długą no i klamkomanetki - zapewne masz bardzo drobne dłonie - poprzymierzaj się, możesz mieć kłopot nawet z klamkami dla drobnych dłoni.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olo850 napisał:

Nie jestem w stanie doradzić czy da się dopasować (podejrzewam że tak, on chyba będzie na kołach 650b), ale doradzam coś innego niż tego ciężkiego klocka. Mam ten rower i go lubię, ale średnio nadaje się i ma sens dla takiej użytkowniczki. No jeszcze niedyskretne pytanie ile ważysz bo zakładam że przy takim wzroście powinnaś w okolicach 50kg - jeżeli znacząco więcej to zignoruj powyższe.

Moja waga wynosi 47kg. Ciężko jest cokolwiek kupić XS, może masz jakie rekomendacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnie jeszcze trzeba bedzie troche modyfikacji na start wprowadzic i wyjdzie niezla suma za rower. 

Patrząc realnie, jeśli chcesz mieć dobrze dopasowanego gravela na kołach 28 to potrzebujesz ramy zrobionej na zamówienie (o ile w ogóle uda się ogarnąć tak mały rozmiar na kołach 28, osobiście wątpię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kettler napisał:

Z tego co widzę to Canyon robi ramy nawet do rozmiaru 3XS

robi ;)

Tyle że to nie jest jakiś wyjątkowo mały rower, znaczy zależy od punktu odniesienia ale są mniejsze rowery oznaczone xs bez "trójki" przed owym "xs"

@Mihau_ kwestia geometrii, pieniędzy ale i dostępności - spec robił fabrycznie Diverge - "rozmiar 44" (tyle że to niski ale dość długi rower vtt=515 ratowany mikruśnym mostkiem - musi być dziad narowisty ;) )

Dużo powiedziane robi - wiadomo jaki jest wolumen sprzedaży

 

sd44.jpg

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...