Skocz do zawartości

[napęd] sprzelanie/trzaski pod obciążeniem


Rekomendowane odpowiedzi

 Jak jedziesz po gładziutkim asfalcie i delikatnie rytmicznie pedałujesz - trzeszczy ? Prawie nie lub delikatnie. Jak tylko pojawią się dziury czy też zaczynasz mocno deptać zaczyna bardziej trzeszczeć ? Oj w wyrypie to można stresa dostać.

 Jako długoletni użytkownik Ravena  rocznik 2016  powiem tak - te ramy tak mają. Moja też trzeszczy a to pochodzi z pracy tylnych widełek które rezonują na ramę. W któryś rocznikach młodszych była wtopa bo nagminnie pękały tylne widełki po stronie hebla zaraz nad piastą.  Potem chyba dodatkowo coś tam wtapiali w żywicę bo problemy się skończyły.  Dla porównania kumpel ma rower firmy na S  -rama tam to totalny lajt . Jego rama to dopiero trzeszczy- też wszystko wymieniane . Dopiero "wkręcenie" w dyby i symulowanie obciążenia  rozwiały wszystkie wątpliwości. Taki urok wylajtowanego karbonu i sposobu prefabrykacji ram. Poczytaj niemieckie fora - o Ravenach  piszą tylko o skrzypieniu. Jeszcze jedno  - NIGDY NIE SMARUJ POŁĄCZEŃ KARBON -KARBON ŻADNYM SMAREM!! Do takich połączeń stosuje się pastę montażową. - fiber grip.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuację miałem w karbonowym rowerze amerykańskiej marki z Waterloo WI. Rower trzeszczał przy mocniejszym naciśnięciu na pedały. Wymienione wszystko po kolei bez żadnego rezultatu. Wleciał suport Token'a - dalej to samo. Koła wymieniane na inne, kierownica, mostek, sztyca, siodło (dobrze że miałem w domu drugi, podobny rower). Wyrażnie było coś z suportem. Mocne naciskanie na pedał stojąc z boku, czyli prostopadle do osi roweru, równolegle z osią suportu, generowało rzeczony trzask/trzeszczenie. Nie za każdym razem, ale jednak. Była to jedyna czynność, poza jazdą, przy pomocy której dało się uzyskać ów trzask w "warunkach laboratoryjnych". A szarpaliśmy ta biedną ramę na wszelkie sposoby. Spec od karbonu stwierdził, że niektóre ramy tak mają i że na 100% jest to jakiś feler powstały przy produkcji. Wykluczył pęknięcie ramy jako przyczynę. Co ciekawe fachura obstawiał bardziej łączenie widełek z suportem/rurą podsiodłową niż sam suport. Były sugestie na temat zapryskania ramy od środka jakimś preparatem smarnym 🙄, ale nie chciało mi się w to bawić. Za jakiś czas odsprzedałem rower, a nowemu właścicielowi trzeszczenie nie przeszkadzało...

Na maratonie w Rybniku trafiłem zawodnika na identycznym rowerze.  Zapytałem go czy jego rower trzeszczy. Odpowiedział: "jak cholera". 🤔🙄

                                                                                                               

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina dźwięk czujki zliczającej w urządzeniu do ćwiczenia mięśni brzucha🙃 Nawet nie trzeszczenie a rytmiczny stukot. Pozostaje albo polubić, albo sprzedać ramę a pozostałe części, które są przecież bardzo dobre, przeszczepić do innej (aluminiowej/ tytanowej/stalowej/ kompozytowej do wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne to "pukanie " . Moja to skrzypi ale nie tak . Albo to coś z napędu ,albo piasta tylna. Jeżeli  się okaże ,że jednak rama to sprzedaj jak najszybciej.

Doczytałem , że koła wymieniłeś .......... jak dla mnie to szukaj kupca. Szkoda czasu i kasy na podmiany szpeju.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to jest rytmiczny dżwiek bezpośrednio powiązany z kadencją... U mnie to zgrzytało raz na jakiś czas i brzmiało diametralnie inaczej... Ale chyba oczywistym jest że to problem z suportem, korbą lub pedałem.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mamy to... Poprostu za... jakość ramy  , podświetlone od drugiej strony suportu ,szczelina 0,6 mm .... Wkleję adapter do suportu BSA i tak zakończę temat  .Przypominam że to nowa rama, która ma przejechane 31 km   IMG_20230216_232250.thumb.jpg.561ecd6cd8c0eb7988a847cb5add9147.jpg

IMG_20230216_232307.jpg

Edytowane przez grzechu2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzechu2410 napisał:

Dobra, mamy to... Poprostu za... jakość ramy  , podświetlone od drugiej strony suportu ,szczelina 0,6 mm .... Wkleję adapter do suportu BSA i tak zakończę temat  .Przypominam że to nowa rama, która ma przejechane 31 km   

 

Ja bym się jednak najpierw zwrócił pisemnie do gwaranta ponieważ pomimo upływu gwarancji na rower nadal masz gwarancję na ramę która gwarant wymienił na nową.

"Termin gwarancji po dokonaniu naprawy lub wymiany towaru biegnie od nowa. Jeżeli został w przedmiocie wymieniony samoistny element, wówczas na ten właśnie element gwarancja biegnie od nowa. Na pozostałe zaś elementy przedmiotu gwarancja biegnie w dalszym ciągu od daty zakupu towaru."

https://bktkancelaria.pl/gwarancja-i-rekojmia-czyli-prawda-i-mity-o-reklamacji-towaru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...  kolejna wtopa Focusa. Bo problem jest i to ogromny   skoro na niemieckich forach też  o tym skrzypieniu piszą ale nikt nie wpadł na to rozwiązanie.   Aż ja z ciekawości rozkręcam swojego dziada  co by obadać sprawę .  Tutaj to nawet faktycznie  Token ninja by nic nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie żeby nie zakładać nowego tematu.... Przez sklep zostałem olany, a nie chce mi się z nimi walczyć. Sklep jest oddalony ode mnie 80 km, a wystarczająco już się najeździłem, zbliża się sezon chce jeździć na rowerze , a nie być znów kilka miesięcy bez niego. Plan jest taki wkleić na loctite suport i w razie co zmienić tylko łożyska. Nie mogę wkleić adaptera do BSA ani suportu typu hambini czy bb infinity bo budowa mufy na to nie pozwala, zostaje skręcony z dwóch części. Dostępny jest aluminiowy wheels mfg, ale ma średnicę 45,75 mm jest strasznie luźny w ramie. Aluminiowy Cane creek nie znam dokładnych wymiarów ale cena zabija mój portfel. Aluminiowo plastikowy Praxis nie znam żadnych opinii na jego temat. Token korpus aluminiowy-miski kompozytowe 45,95 mm . Teoretycznie miski z kompozytu lepiej dopasują się do mufy, ale jak to wkleję ,a to tworzywo odkształci się to będzie z tego problem. Tokena kupować nie muszę, czyli trochę zaoszczędzę. Co radzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie zwracaj do sklepu tylko do gwaranta czyli dystrybutora.

O jakim loctile mówisz bo jeśli o popularnym kleju do gwintów to on się nie nadaje. On utwardza sie beztlenowo w bezposrednim kontakcie z metalami. Nie wypełni takiego jaja jakie masz w mufie.

Może czarny klej do szyb ? Wypełnia, jest mocny i w razie potrzeby da się wyciac/zdemontować. Montuje się na to nawet spojlery w autach.

Ewentualnie poszukaj czegoś w

https://sklep.monte-polska.pl/

Maja sporo klejow

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to olali ? Sprzedali wadliwy towar, który wymienili na równie wadliwy. Co jak co, ale prawa konsumenta są w PL wyrażnie nakreślone (żeby nie powiedzieć że przesadnie nadmuchane ).

Kierunek mecenas i naprzód... Dla zasady. A nie jakiej własnoręczne wklejania i przerabianie... Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie żeby załatwiać przez sieć sprzedaży. Tu trzeba od razu powołać się na konkretne zapisy ustawy o prawach konsumenta (w tym, że wada produktu nie została usunięta oraz o biegu nowego okresu rękojmi na ramę). Idź do jakiegoś radcy, napisze ci papipapier za 150zł i wyśle ze swojej kancelarii. Od razu inaczej bedziesz traktowany. Jeśli robiliby dalsze teudności to do niezależnego rzeczoznawcy (biegłu z zakresu rowerów) i z papierem od niego przy wsparciu radcy pozew. Nie odpuszczaj bo masz dużo lepszą pozycję niż sprzedający.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...